Gece yatmadan amino asit almak ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DaddyCooL tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. DaddyCooL

DaddyCooL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gittiğim salonda bana antrenmandan önce ve sonra yerine antrenmandan sonra ve gece yatarken amino asit öneriliyor antrenmana başlamadan yarım saat önce L-carnitin
    sizce gece yatmadan amino asit almak doğrumu :?: (tablet olarak alıyorum bu arada)

2. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    ben amino aldığım zaman mutlaka gece yatman önce alırım...doğru bir seçim...

3. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu noktada aminoasitlerin ne işe yaradığını sorgulamak lazım.

Tekrar hatırlayalım:

Amino asitler
    1- Çözünürlük seviyesi oldukça yüksektir bu nedenle metabolizma tarafından daha kolay ve daha çabuk emilebilmektedir.
    2- Emilme süreleri kalitesiyle doğru orantılı olarak dakikalarla ifade edilir.
    3- Vücudun fazlaca catabolic aktiviteye maruz kaldığı durumlarda acilen kullanılır.
    4- .....
    5- .....
    vs.

O halde gece yatmadan önce aminoasit kullanmak ne derece doğru? Yada daha doğrusu gerekli?
    Bunun yerine casein gibi yavaş sindirilen ve uzun zaman dilimleri boyunca sürekli vücudu besleyen besinlere yönelsek?
    diyorum..

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    çok dogru yaklaşim tebrikler....

5. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada casein kaynağı olarak yağsız yada yarım yağlı beyaz peynir işinizi görecektir. Hemen supplementlere yönelmeyin.

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    ben ilk başladığımda peynir yiyip yatıyordum.işe yarıyor ama amino asit almak da mantıklı...
    aminmo içindeki maddeleri incelersek (universal amino 2700)
    L-arginine
    L-ornithine
    L-lysine
    herhalde bu muhteşem 3lüyü tanımışsınızdır.çoğu markanın özel olarak ürettiği bir 3leme ama amino 2700 bunları içinde barındırıyor...
    gece yatmadan önce 100gr peynir+3 tablet amino gerekli ihtiyacı görüyor.bu kış böyle cm aldım....

7. FoRSaKeN

FoRSaKeN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    CURL bu konuda kesinlikle haklı zaten bazı Amino Asitlerin üzerinde belirtir. Derki; Antremandan sonra meydana gelebilecek kas yıkılmalarının önüne geçer diye.
    Kimyasal çözünürlüğünün yüksek olması yanında bu kadar kana hızlı karışmasının bir sebebide
    1-Antremandan sonra midenizin boş olması
    2-Metabolizmanın antremanda ve sonrasında hızlanmış olması.

Aslında gece yatarken bence yememk daha iyi her ne olursa olsun. Neden derseniz bildiğim kadarı ile yediğimiz bir çok gıda maddesi özellikle hayvansal gıdalar vücutta sinidirim esnasında toksik maddeler açığa çıkarıyor. Bunların geceden sabah arasında vücutta kalma süreside artıyor. Gündüz gerek ter gerekse üriner sistemle atılması daha mümkün oluyor. Tabi bunlar benim fikirlerim ve tamami ile teorik yani pratik değil ;)

8. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    AOL almak mantıklı olabilir yada benzeri GH Boosterlar...
    Ama aminoasit te alinabilir bence, fakat söylenildiği gibi olmazsa olmaz değildir. Birçok aminonun üzerinde kullanım olarak sabah aç karnına 1 porsiyon yazar... Yani alımı faydalı olur. Ama şart değil. Benim tercigim AOL, GH Stack tarzi şeyler ve casein

Sayfayı Paylaş