Gece yatmadan önce protein.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve introomen tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. introomen

introomen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda dolaşırken şöyle bi yazı gördüm : Gece yatmadan önce hiç bir gıda ve protein takviyesini önermemekteyiz. Genelde sporcular yatmadan önce süt veya süt içerisinde bulunan kazein protein tozlarını tüketirler. Hedef ise, gece boyunca(8 saat) kasların proteinle beslenmesidir. Oysa bu düşünce net olarak doğru değildir. Gece vakti önemli hormonlar çalışır. Mide ve bağırsak dinlenmeye çekilir. Bu devrede ağır işlenen kazein proteinlerin alınması, yoğunluğu mide ve bağırsaklara taşıyacağı için, hormonların aktif işlenmesini engelleyecektir.

ben işten dolayı spora akşam 9 da başlayıp 10 30 gibi bitiriyorum ve mecburi spordan sonra alıyorum proteini. Yukarıdaki durumla benim aldığım protein saatleri tezatlık oluşturuyor. Ne önerirsiniz bu konuda. Birde 40 gün de 4.5 kilo aldım (68 ---> 72.5) normal mi ?

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim şimdiden özür dilerim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : Gece yatmadan önce protein.aliyor musunuz?

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş