Gece Yatmadan Önce Protein Tozu kullanıyor musunuz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RaJeV tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Kullanıyor musunuz?

1. Evet

oy sayısı 87
    34,4%
  2. Hayır

oy sayısı 91
    36,0%
  3. İmkanım olsa kullanırdım

oy sayısı 75
    29,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ağır antrenmanlara girdiğim günler kesinlikle yatmadan önce süt ile alırım 1 kaşık.. Onun dışında kesinlikle almam gündüz antrenmandan 1-2 saat önce alırım, sonra zaten tavuk yiyorum..

Her gün her gün Protein almanın gereği yok çok yorar vücudu..Ev protein dolu olduğu halde yeri geliyor 2-3 gün hiç almadığım oluyor hele ki off günlerde hayatta almam.

Sonuçta böbreklerden süzülüyor bu güzel kutulu proteinler öyle düşünün :)

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    maddi durumun iyiyse kullan derim :)

3. sezo

sezo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    izmir
    bende Mens Health dergisine güvenip geceleri mutlaka alıyorum protein. Kasları gece de beslemek lazım bence

4. brhmcr

brhmcr Guest

Protein almak onemli gece ama cesiti de bir hayli onemli. Dogal yollu lor tercihim. Uyku problemi cekiliyorsa yatmadan 1-1.5 saat oncesi alinabilir.

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ek besinlere pek para ayıramadığım için İmkanım olsa kullanırdım seçeneğini işaretledim.
    Ama bunun yanında her akşam yatmadan 1 saat önce filan 100 gr lorla 1 bardak süt yada 1 kase yoğurt alımı yaparım genellikle...

6. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bir ara elimde whey varken 1 ölçek wheyi 1 kase light yoğurtla karıstırıp yuvarlardım yatmadan 1 saat once filan. tadı harika olduğu gibi etkiside harikaydı

7. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Casein belki faydalıdır ama su unutulmamalıdırki growht hormonu açken daha iyi salgılanır buda butun gece salınan proteinle ters düşen bir durum bu nedenle casein yerine Bullet Proof , Gh Max + Bcaa ,Gh Max + Glutamin , Zma+ Bcaa yada Zma + Glutamin bence çok daha yararlı olur hep hormonu ust sevıyede tutup kaslarıda recovery edıcez aç oldugumuz içinde yağlarada bi etkisi bulunacak .

Ayrıca idrarınızın olması gereken renk şeffaf su gibi dir ama renkli vee kokuluysa dikkat etmenizi oneririm tabi nedenı varsa kurde fleansanız bırakınca geçecegi için şüphe etmenize pek gerek yok.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2012
    mverel bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İdrar konusuna bir not düşüyorum. Gün içinde tüketilen sıvılarda idrarın rengini değiştirebilir. Bilgisi olmayan arkadaşlar rengi farklı diye hemen endişelenmesinler. Önemli olan burada süreçtir.

Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Ahmt9 ;

Gh için söylenenler aç iken değil kan şekeri düşük iken daha çok salgılanır , yanı suyla bir ölçek protein tozu ( kasein) alman insülin seviyeni yükselmeyeceği için sorun olmaz ,

Zaten asıl mantık hep unutulur gh ve insülin ters orantılı yani insülin ne kadar oynarsa o kadar gh az olur ,

Amaç gece yatarken aç olmak değil , sadece kan şekeri düşük olmak olmalıdır , yani lor falan sorun değil yiyin ,

Mesela savaşçı diyeti bu mantık üzerine kuruludur , yada mesela ketojenik diyet , asıl olay insülini min tutup gh ı yükseltmek , ama ikiside belli seviyede maks olursa kaz kazanımı büyük oranda artar ama doğal olarak mümkün değildir , o yüzden amaç olarak tüm gün min insülin olmalıdır , antrenman öncesi ve sonrası hariç ...

İdrar olayına da gelirsek , eğer rengi koyu ise bu sorunun değil genelde suyu az içtiğinin göstergesi olur , yani korkmaya değil fazla su içmeye bakın ,

Bir diğer nedeni de alınan b vitaminleridir , mesela B2 idrarı boyar yani b vitamini alanlar için sarı idrar kadar normal bir durum yoktur ,

Kürde ise eğer trenbolone falan yok ise toksik de değil ise zaten olmaz ama olur ise bir doktora görünün öyle normal değil b vitamini yok iken bol su varken idrarın koyu olması , böbreklerde ufak kanama dahi olabilir , ki eğer yumuşak diye tabir edilen mesela tetso-bolde de olursa burda sorun vardır ve bu kürden de kaynaklanabilir ,

Yani kısacası eğer idrar rengi b vitamini yok iken , su bol iken koyu ise ilaçlı veya ilaçsız burada sorun vardır doktora kesin görünün ,

Ahmt9 sen de bence bu tarz sağlık konularında bilgi verme , daha çok öğrenmeye bak öğretmeye değil ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

Edit : Kauss un mesajına eklemek isterim mesela meyve suları yada bu tarz içecekler özellikle de kafelerdeki içilen her içecek genelde gıda boyası içerir , mesela Starbucks taki soğuk içecekler , bunlarda idrar rengini gayet normal boyar tabii ki de

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
    Nanza, themertyildiz ve Tun4 bunu beğendi.
  10. jhun

jhun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    buzlu myofusion umu çakmadan uyuyamam :)

11. TheKoch

TheKoch Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sakatlanmadan önceki 4 senelik spor hayatımda geceleri yatmadan protein tozu+amino asit alıyordum yatmadan en az 1-2 saat önce çünkü kaslara asıl dinlenme asıl büyüme aşamasında gereğinden fazlasını veriyordum onlarda bana çok güzel büyüyerek ve hacimlenerek cevap veriyorlardı...

12. Clyde Shelton

Clyde Shelton Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum arkadaşlar,

5 Aylık ara ve jinekomasti ameliyatımdan sonra idmanlarıma tekrar başladım.

3.haftadayım şu anda ve amacım temiz bir bulk dönemi.

Vücudum şu anda yağlı ve sulu fakat bünye olarak biraz kısıtlama yapsam yağ yakımına geçiyor vücut.

Sualim şudur ; minimum yağlanma hatta mümkünse yağlanmadan hacim yapmak istiyorum.Gece yatmadan evvel Gaspari MyoFusion(Casein ilaveli) içmemin yağlanmaya ve büyümeye negatif bir etkisi olur mu?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

13. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Musclepharm firmasının Bulletproof ürününü kullanıyorum.

14. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Bende gece uyumadan casein aliyorum ve bir haftalik düsüncem bana yag oranimi dusurmede yardimci oldugu yonunde. %17 ye takilip kalmistim ancak casein kullandiktan sonra sonunda %16 civarina indirebildim. Zaman icinde böyle pozitif devam ederse, bu sistemde devam edicem. Sabah whey gece casein ve yemekler saglikli :)

15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    gece yatmadan önce 250 gram (30 gram Prtein) tam yagsiz Lor peyniri yiyiyorum :)

16. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    hocam yatmadan önce içersen yağlanırsın dedi ve beni korkuttu :D

17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    idman saati ve yoğunluğuna göre alıyorum

18. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Öncelikle gece niye protein alınır alınmalıdır bunu bilmek lazım gelir. Ve ne tür protein alınması gerekir bunun da araştırması yapılmalıdır. Protein çeşitlerinin kana karışmaları türlerine göre farklılık gösterir bildiğiniz gibi. Gece uyurken ise kazein proteini alınırsa eğer bu sizin için daha yararlı olacaktır çünkü uyku süresince ort 5-6 saat boyunca kaslarınızı aminoasitlerle besler ve kas kaybınızı minimum düzeye indirerek kas gelişimine de artı faydası olur , biliyoruz ki kas gelişiminin büyük bir kısmı uyku sırasında olur. Tabi siz bunu yani kazein protein alımını günlük almanız gereken protein miktarına katabilirsiniz , yani kazeini ekstra ekstra almanıza gerek yoktur. Süt içerisinde %80 kazein ve %20 whey protein bulunur. Yani 500 ml süt içerek yatarım ben genelde , tavsiyede ederim.

mr_dblue bunu beğendi.
  19. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Bu konu forumda daha önce tartışılmıştı ve kendimce şöyle özet çıkardım. Gereklimidir evet Kazein varsa iç whey protein kullanıyorsan süt ile iç hiçbirini yoksa 300-500 ml arası süt iç yat ;) kaslar beslensin bi güzel

20. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ewt gün boyu antremandan önce ve sonra,ya da dinlenme günlerinde yeterli protein alınıyorsa yatmadan hemen önce alınmasına gerek yok.Ancak alınacaksa yağsız beyaz peynir önerimdir.

Ayrıca benim yatmadan iki saat önce whey aldığımda oluyor mantık aynı havuzun dolması ve vücut ihtiyaç duyduğunda bunu geceleyin ben uykudayken de kullanması.

Dikkat edilecek bir diğer hususta uyku da dinlenmesi gereken iç organları biz uyurken hamal gibi sabaha kadar çalıştırmamak,onlarında dinlenmeye ihtiyacı var muhakkak ki,

Bu arada yatmadan hemen önce alınacak gıdaya da dikkat etmek gerekir fazla yağlanmamak için.

Bodyyci ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş