gece yarısı yapılan kaçamakların vücuda etkisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve witchking tarafından 11 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yaklaşık olarak 10 ayda 40 kilo verdim ve kilomu korumak için hala beslenmemi kontrollü bir şekilde yapıyorum. Daha doğrusu artık fütursuzca yemek yiyemiyorum. Moralim bozuluyor ve kendimi şişman gibi, hemen kilo almış gibi hissediyorum. Mesela az önce yani saat 01.00 civarlarında 2 adet bira, biraz tuzlu fıstıki yarım hanımeller ve üzerine 2 yarım kokoreç yedim. bunu belkide 3-4 aydır yapmıyordum. ama şuan aşırı derecede moralim bozuk haldeyim. sanki bunca zamandır olan emeklerim boşa gitmiş ve kendimi şişmanlamış olarak, yağlanmış olarak hissediyorum. Peki gecenin bi vakti böyle yapılan bir kaçamağın vücuda etkisi ne olur? şimdi bu yediklerimi vücut yağ olarak mı depolayacak? ortalama kaç gram yağ olarak depolayacak? yarın sıkı bir koşu yaparak kendimi rahatlatmayı düşünüyorum sizce bu akşam aldığım zararı yarın telafi edebilirmiyim? vücut mekanizması böyle mi işliyor? ilgileriniz için teşekkür ederim...

2. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    vucuda alınan besınler eger enerjıye cevrılmezse 24 saat ıcınde yağ olarak depolanır sabah erken koşman gerekır ama baya bır koşman gerekır yanı :)

3. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Biradan kaynaklıdır. Bende gece yiyebildiğin kadar ye modundayım o kadar etki etmedi.

4. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yani şimdi ben günlük aldığım kaloriden 2000 kalori fazla aldım diyelim bunuda gece yarısı aldım diyelim şimdi bu 2000 kalori bana yağ olarak mı dönücek? kaç gram yağ olarak depolar bunu vücut bari ona göre koşayım :)

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yaz geldi, kaçamaklar arttı.
    şu biraz+çerez ikilisi beni de mahvedecek.
    Evvelki haftasonu, içkili yemekli bir eğlence gecesinde yemeğin ve şarabın dozu kaçtı.
    Bu haftasonu konserde stad içinde bira satışı yok idi. Eve geliş ve gece 01:00 gibi 15 dk içinde 3 şişe buz gibi bira.
    Ne kalori kaldı ne de boğaz ağrısı :D
    Olsun.
    Your love is like bad medicine....

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi vucut yağ yakmaya oyle bir programlar ki kendini. haftada 1 yaptığın kaçamaklar sana bir zarar veremez. metabolizma bu kadarını teleafi eder rahatlıkla. siz yeterki bu kaçamakları sık sık yapmayın. eger bunlar sureklilik arzederse o zaman yağlanacağınız ve kilo alacağınız kesindir. haftada 1 kaçamak kabul edilebilir. hatta cok sıkı uygulanan ketojenik diyetlerde bile hafta sonu carb-up ( karbonhidrat yuklemesi) dedikleri bir uygulama yapılır. yani o haftada 1 birşey yapmaz. sıkıntı yapmayın kendinize. yeterki ertesi sabah diyeti bozmadan surdurebilin. kolay gelsin...

witchking bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar iyi hoşta şöyle birşey demek istiyorum konu sahibi aarkadaşa ve sonrasında kendi sorumu ileticem ;

witchking..; diyosunki artık azda yemek yiince karnım şişiyor kilo almış gibi hissediyorum ..

ben şu şekilde gözlemledim kendimden biliyorum ; yemeği kıstığımız sürece mide küçülür ve sonrasında normal diyet zamanından fazla bişey yediğimiz zmaan aman Allahım karnım şişti çok yedim v.s v.s şeyler türetiyoruz..bu benim başıma geldiği için biliyorum..ama aslında çokta fazla yediğimiz yok.

soruma gelirsek ;

ben işim gereği geceleride çalışıyorum ...hani akşam 7 den sonra yemek yememeiz gerktiği söyleiyor bir çok konuda..iyide ben asıl yemeğimi 9-10 gibi yiyorum ayrıca geri kalan zamanalrda illaki bişeyler atıştırıyorum yani sabaha kadar normal bir gün içerisinde yediğim gibi yemek zorundayım..yoksa sabah olmaz vede açlıktan kıvranırım..eğer uyumuş olsak tabiki açlığı hissetmeyiz ancak ayakta olduğumuzdan malesef yemek zorundayım...

acaba bunun etkisi olurmu ? k,lo aldırırmı yani...

saygılar...

8. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    aslında benim durumum biraz da pskolojik. aç kaldıkça kendimi daha mutlu hissediyorum. çok yemek yiyince veya kalorili yemekler yiyince moralim bozuluyor.
    yemek saatlerine gelince önemli olan yemek yediğin saatler değil bence. yemek yediğin saatler kayabilir ama ilk yediğin yemekten(kahvaltı) son yediğine(akşam yemeği) kadar hafifleyecek şekilde beslenmelisin bence. akşam yediğin yemeğinden sonra da hemen uyumadıkça bir sorun olacağını zannetmiyorum

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet bak o hemen uyumama konusunu dersen doğru olabilir..demeki yemeği yedikten yarım saat-1 saat içerisinde uyursak o zmaan zararını görebiliriz...

10. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yani gündüz vakitlerinde yemeği biraz fazla kaçırsanda gün içerisinde biraz daha fazla hareket ederek zararını telafi edebilirsin. ama akşam genelde insanlar oturup tv izledikleri, dinlendikleri için akşam yenen ağır yemeklerin özelliklede gece yarısı yapılan kaçamakların telafisi pek mümkün olmuyor. o yüzden akşam yediğimiz yemeklere daha dikkat etmemiz gerektiği düşüncesindeyim.

11. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bende hafta sonları 2-3 tane bira içerek kendimi ödüllendiriyordum ve diyete hiçbir şekilde zararı olmadı. bir birada 160 küsür kalori, yarım kokoreçte 1000 küsür 100 grm fıstıkta 600 küsür hanımeller zaten olayı bitiren nokta. bence aşırıya kaçmamışsın. ne derece spor yaptığını bilmediğim için yinede ideal. dediğim gibi bu kaçamaklar diyetin istikrarını sağlayan önemli bi durum. inan kendinide iyi hissetmen açısından olması gerekir.

12. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Peki sarhoşken çalışmak nasıl olur :) Ben geçenlerde idman günü içmiştim. Gittim sarhoş sarhoş çalıştım. 0 acı 0 yorulma hissetmiştim :D öyle motive olmuşumki kolum artık vücudumdan kopmuştu :) Tabi ertesi günki ağrıları saymıyorum.

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sarhoşken ağırlıkları nasıl dengede tuttun?! :D

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    alkol "hipoglisemi " yaratır...yani, acıkığını,kazındığının hissi...

ama, haftada bir sorun yaratmaz...

gece yarısına gelince , sorunlar büyük olur..

neticede , sindirim sistemi "gece avcısı olmayan insan "için en düşük seviyede seyreden (peristaltik hareketleri yavaşlayan) bir yapıya sahip...ve bu ortamda vücuda "çerçöp "doldurmak bayağı kompleks olaylar yaratır..kısaca, "hazımsızlık ,tıkanıklık, radikal asit küllerinin bolca birikmesi vb vb" tabi ki "taş yese hazmedenler "hariç !...)))))

15. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Witchking, 10 ayda 40 kilo vermek zor bir iş (şu anda vücudunun kaslı olduğunu varsayıyorum), bunun için öncelikle tebrik ederim.

Ben Mart 2010'da başladım 1.80 boy ve 116 kilo olarak, 15 ay olacak nerdeyse ve 86 kiloyum. Ama şu var ki 13 ay boyunca ağırlık antrenmanını hiç bırakmadım. 1 Haziranda 95 kg idim ve o tarihten beri Cutting'deyim. Yarın 1 gün VG 1 gün cardio yapacağım ve kışın tamamen VG'ye döneceğim.

Şimdi öncelikle akşam geç saatlerde kaçamak yapılmaz sözü sanılanın aksine çok yanlış. Bir kere asıl bunun akşam yapılması gerekir çünkü günün erken saatlerinde yaptığın bir kaçamak (basit karbonhidratlı olduğunu varsayıyorum) insülin hormonu salımını arttırır ve neticede iştahın açılır. Dolayısıyla günün geri kalan öğünlerinde de istemeden fazla yersin ve yaptığın kaçamak zararsız iken bir anda zararlı hale gelebilir.

Çok ilginç değil mi? Ben yabancı bir sitede okumuştum bunu gerçekten tabu yıkan cinsten. Bir günde yediklerimizin toplamı ile vücut yağ depolayıp depolamayacağını belirler, akşam yediklerimiz ile değil. Bak mesela ben 2 gün önce, cumartesi sabahı tartıldım ve 86.6 kg çıktım. öğlen kaçamak olarak (bu hatalıydı) bir dürüm yedim. Sonra da dışarı çıktım Eminönü'nde işlerim vardı ve bayağı yürüdüm, terledim. Akşam da kuzenler geldi film izlemeye başladık ve benim iştahım aniden açıldı. 5-6 tane kandil simidi yedim. Pazar sabahı tartıldığımda 86.5 çıktım.

Demek istediğim, çok kafaya takmamak lazım. İnsan gerçekten bu kadar uzun süre diyet yapınca iyice pimpirikleşiyor ama genel olarak iyi gittiği sürece kaçamakların, özellikle akşam yapmanın bir zararı yok. Öğlen yapılan kaçamaklar cidden günün geri kalanını iştahlı geçirmenize yol açar. +Çok hareket ettiğimde, yürüdüğümde ya da eskiden bir aralar yaptığım gibi overtraining (aşırı çalışma)yaptığımda da iştahım açılıyor, buna da dikkat etmek lazım.

witchking bunu beğendi.
  16. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum Kambala. Gerçekten ortada o kadar çok doğru yada yanlış bilgi varki hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz. Yapılan her yeni araştırmayla ortaya yeni fikirler atılıyor. Sanırım elimizden doğruluğuna inandığımız bir yolu deneyip sonucu beklemekten başka birşey gelmiyor.

Sayfayı Paylaş