gece protein alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar bu ara beslenme programını yine oturttum derken üni deki yeni ders programı moralimi bozdu. okula haşlanmıs tavuk vs gotürücez mecbur yanlız belki 1 öğün aksayabilir diyerekden. gece saati kurup da kalkıp protein almam lazım diye düşünüyorum.aksam yatmadan yediğim lor peyniri beni sabaha kadar idare etmez, ne kadar kana geç karışsada, gece de proteini tazelemek daha iyi sonuç verebilir gibime geldi. sonuçda vücut hem dinleniyor, hemde bu dinlenme esnasında takviye bir protein daha iyi sonuç verebilir diye aklıma yattı. sizede bir danışayım istedim. yanlız kalkıpda hangi tür bir protein almam lazım acaba, kana cabuk karışan bir proteinmi yoksa geç karışan bir proteinmi? gecenin 3 ünde tavuk yeyip yatmak hazımsızlık yapacağı için bunları düşünmüyorum bile, sıvı bir protein olacak. acaba whey mi kullanayım, yumurta akı tozumu? lor u zaten akşamdan yiyiyorum.evet yorumlarınızı bekliyorum.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  3. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    asıl saat kaçta aldığın değil nekadar aldığın önemlidir...gece 3 te alacağın protein seni kaslı yapmayacaktır..bosuna uykunu bölmee....gece yatmadan ya da sabah kalkınca ideal olabilir senin için...

4. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Biraz amino asit alabilirsin.Karbonhidrat ve yağ muhteva etmeyen bir besin bulursan onuda alabilirsin.

5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ben bunu daha öncede araşdırmışdım yarışmacılarda görmüşdüm, yanlız uygulamak aklıma gelmemişdi. şu anda 1 öğün problemi olduğu içinde neden olmasın dedim. yanlız neden amatör sporcular hiç uygulamıyor bu kafamda soru işareti oldu. acaba uykularını bölmek mi hoşlarına gitmiyor? gündüzleri 2 3 saatte bir protein ve karbonhidrat alımımızı gerçekleştiriyoruz. gecede buna tabi olmalı tabii bu kadar sık olmasada 1 öğünlede olsa olmalı. tabi karbonhidratı kasdetmiyorum. vücuda dinlenirken verilen protein gelişimi hızlandırabilir.

6. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    optimum casein pr$oteini 0 şeker 24 gr. casein 14 gr bcaa glutamine ve enzim içeriyor. vücudu bütün gece besler.

7. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    her gece saat 3bucuk da yağsız süt içerim 500ml.bence yeterince uygun bir destek 15 gr. protein sıfır yag.tüm ihtiyacı karşılamasa da 23:00 - 7:00 arasını lor peynirle gecirmekten iyidir.

GOKTANNN gece 3de alacağın protein vg ciyi kaslı yapacaktır.neye dayanarak uykunu bölme boşyere diyorsun anlamadım.gece yatmadan yada sabah kahvaltıda ideal demişsin. o öğünler zaten fix vg yapanlar için.burda o 2 öğün arası konuşuluyor.

jarhead bunu beğendi.
  8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    evet born2win aynen bende öyle düşünüyorum. lor la geçirmek istemiyorum koca geceyi. zaten lor a güvensek de bir yere kadar. şimdi sabah lor alıp günü tek lor la geçirmediğimiz gibi geceyide geçirmememiz lazım. sonuçda 8 saatlik bir dinlenme süreci en iyi şekilde değerlendirmek lazım uyku bozulmuş önemli deil benim için, zaten bol su içdiğimden gece 2 3 kere wc ye kalkıyorum. belki gh yi duraksatmış oluruz fakat ben yinede gece almayı düşünüyoum bu proteini. bu gece başlıyacam.

born2win bunu beğendi.
  9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bende cok su ıctıgım ıcın gece en azında 1 kere tuvalete kalkıyorum ve o aradada 300ml yagsız sut ve yarım olcek kaseın alıyorum bence en uygunu ya kaseın proteını yada yagsız suttur zaten yatmadan once her vg yapan ya kaseın proteını yada lorunu yıyıp yatar bence elınde varsa kaseın yoksa da sut ıc

10. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    jarhead, growthu gecenin ilerleyen saatlerinde vucutta sıfırlanan protein mikatrı azaltacaktır.uyanıp protein almanın bunun yanında lafı olmaz..
    optimumun caseini gerçekten 10 numara ürün.gönül isterki 4-5 kutu alabilelim dursun dolabımızda her gece kullanalım.

11. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    dinlenme bu sporda çok önemli bence o yüzden gece uykuyu bölmek bana mantıksız geliyor sonuçta uyanacaksın bişeyle içeceksin ve bir daha yatacaksın hemende uyunmuyor ki. Zaten gündüz yeterince yoruluyoruz bide salona gidiyoruz gecede uykuyu bölersek kaslar gelişemez diye düşünüyorum.Uyku çok önemli şimdi okulların tatil olması sayesinde antremandan gelince önce yemek sonrada yatıyorum 1 saatlik gündüz uykusu uyuyorum ve acayip dinlendirici etkisi oluyor.Salondaki hocada böyle devam et dedi:D

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    born2win söylediklerine dayanarakdan şu sonuç çıkabilirmi? vücutta gecenin ilerleyen saatlerinde gh yi kendisiyle beraber azaltan protein i tekrar tazeleyip gh salgısını tekrardan maksimize etmek mümkün olabilir diyebilirmiyiz o zaman?

13. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    ama sutun ghi azaltıgıda hep tekrarlanan bir yorum, bunuda dikkate alarak gh artırıcıda alırsan proteinden verimi daha fazla alırsın diye dusunuyorum. aynı seyi kendimde uygulamak isterim, imkanım olursa yapmayıda dusunuyorum.

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    gece protein alımının fazlalaştırılması ekstra bir yarar saglamayacaktır bence..bunu gün içinde cabuk sindirilen proteinlerin miktarını artırarak gerçekleştirebilirsin..veya daha erken kalkıp, önceden biraz daha fazla pro alabilirsin..

yatmadan önce lor+ yogurt kombinesi yapabilirsin..vücudun emin ol daha cok tatmin olur..veya yumurta + lor peyniri de olabilir..ama miktarları abartılmamalı..

casein proteinin gece yatmadan önce alınması gerekn miktarı cok önemlidir..bu tamamen, o gün içindeki yaptıgınız antrenmanın şiddetine ve kas kütlesine baglıdır..miktarı da ona göre ayarlamanız gerekiyor..

gece yatmadan önce alacagın casein proteini vücudundaki protein sentezi dengesinin saglanması olsun, proteinlerin kullanılma şekline kadar herşeyi belirler..zaten, ürünün amacı da budur..gecenin yarısında kalkıp whey alman bence mantıklı değil..kas yıkımı da olacagını zannetmen pek dogru olmamış..gün içinde iyi besleniyorsan ve gece yatmadan önce yeterli protein miktarını ve vitaminleri alabiliyorsan, hiçbir sorun olmayacaktır...gece vücudun metabolizma hızı cok düşüktür..ve sen kalkıp wheyi içtiginde o casein hala vücut tarafından kullanılıyor olacak..eger kalkıp wheyi almak istiyorsan, içtikten sonra 40 dk beklemen gerekiyor..onun sindirimine de süre tanıman gerekiyor, yoksa istedigin gibi vücut onu kullanmayabilir..konsantre kullanılan wheyler ortalama 40 dk da kana karışıyor..hemen yatarsan, vücudun bunu dışkı şeklinde atması büyük bir olasıdır..sabah kalkınca, anlarsın demek istedigimi..ne yaparasn, gün içinde yapmaya çalış..hızlı sindirilen protein türlerinin miktarlarını artırmaya veya çeşitlerini artırmaya çalışabilrsin..sabah biraz daha erken kalkmakta iyi bir fikir olabilir..

cacala, Sedif, erkan7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

biras bilimsel konusmak gerekiyor..senin tecrübelerin herkeste aynı sonucu vermeyecektir...önemli olan toplam aldığın protein miktarı...yaklasık kg basına 2 gr..80 kilosun diielimm...toplam günlük 160 gr..

sen bu 160 gramı gün içinde tüketirsen gece uykunu bölmeye hiç gerek kalmazz...hele hele bu ölçümden daha da fazlasını gece kalkıp içmeyi denersenn yağa dönüşür.. başka bieye dönüşmezz....

mümkünse kendi tecrübelerimizden ziyade biras bilimsel konusalımm..................

16. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul

evet "biras" bilimsel konusalım. o yzuden en azından bilimsel araştırmaların da yayınlandığı vucut geliştirme dergilerini takip edelim.böylece kg başına 2gr proteinin yetersiz old. bizzat okumus olursun.80 kg luk bir vucutcu için 160 gram proteinden şu kadar fazlası yag yapar denemez.birçok değişken var.

diyelimki hedef gunluk 87*2,5=217,5 gr protein.senin mantıgına göre 217,5 gram proteini 16 saat içinde almak ,24 saate yayarak almaktan daha doğru.ki bu da tartışılır.

gece herkes kalksın 35 gram protein tüketip yatsın demiyorum.bunu zaten kendim yapmıyorum.ben 500ml yagsız süt içiyorum.vucudunda protein yoksa (-ki 23:00-03:00 arası 4 saat demek)aldığın 15 gram protein yag olmayacaktır.kaldı ki kışın bulk dönemde herkes belli noktaya kadar yaglanmayı göze alır ki yetersiz besin alıp gelişimi aksamasın.

ayrıca tabi herkes kişisel tecrübelerini de aktarmalıdır ki doğruyu bulalım.benim için bir başkasının gece protein alıp almaması hiç önemli değil.isteyen 8-9 saat deliksiz uyur ,isteyen uykusunu böler 15-20 gram takviye yapar.bana göre 2.si doğru.
    iyi çalışmalar,sevgiler

17. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    gece yatmadan önce 4 yumurta akı yesek nasıl olur genelde yatmadan 15 dakika önce 2 tam yumurtayı yarım ekmekle birlikte yiyorum

18. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

bilimsel makaleler 2 gram dan fazlasının fayda etmediğini söylüyor.ama bulk döneminde yağlanmaya razıysan sorun yok...

ayrıca proteini 24 saate yaymak mantıklı olabilir..ama uykunu bölmek zorunda diilsinn...ama paşa gönlün bilirr.. ben bunu sölüyorumm...

her neysee ...

iyi çalışmalarr....

19. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba,

ben GENCEBAYORHAN ın dediğine katılıyorum. Casein proteini vücut çok yavaş alıyor, yani gece yatmadan önce alınması doğru olan şey. Bu süreci, yani vücuda ne kadar hızlı sindirlmesini uzatmak için bir kaşık zeytin yağı katabilirsiniz. Böylece bütün gece vücut protein alabilecek.
    Kilo başına 2gr bilgisi 1990 lardan kalma bir bilgi. Şu an tavsiyeler kilo başına 3-4 gr protein.
    Akşam yatmadan önce protein alıp almamak gün içindeki miktara bağlı olmaması lazım. Optimum verimlilik için her3-4 saate bir protein yüklememiz lazım, yani gün içindeki protein miktarını öyle ayarlamak lazımki gce yatmadan önce proteine beslenme planımızda daha yer kalsın.
    Bilimsel araştırmalarda her 2 saate uyandırılan bir insanda hiç uymamış gibi bir etki yaratığı kanıtlanmıştır.
    Herkese iyi uykular diliyorum.
    selamlar
    Bence gece uykuyu bölmemek lazım. Uyku kasların büyümesinde en önemli faktörlerden biri.

20. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

helal yaa en sonunda bana hak veren çıktı uyku olmadan nasıl gelişmeyi düşünüyorsunuz beyler protein alacaksınız da nolcak uyuyamadıktan sonra:D uykuda kaslarınızın geliştiğini unutuyorsunuz heralde:D

Sayfayı Paylaş