gece mesaisi ve body building

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve privet tarafından 13 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. privet

privet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhabalar.

Benim danışmak istediğim konu, bir otelde gece mesaisinde çalışıyorum. 23:00 - 08:30 saatleri arasında. Otelimizde çok güzel bir spor salonu var ve ben de bıraktığım yerden devam etmek istiyorum bu spora. Beslenmeyi bir şekilde halledeceğim fakat aklımı kurcalayan şey uyku düzeni. Gece çalışıp gündüz uyuyan birisi için ne kadar doğru bu spor?

2. Varlık

Varlık Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gelişime olumsuz etkisi olacaktır ama çokta kafaya takılacak birşey gibi gelmiyor bana. Bu konuda çeşitli görüşler var. 23:00-03:00 arası gh en yüksek değerde salgılanır görüşü en büyük yüzde. İnsanlık tarihinde sürekli geceleri uyuduğumuz için bu hormonlar geceleri en yüksek oranda salgılanır. Ama sonuçta bu işi pro gibi yapmıyor çoğumuz. Çokta kafaya takılacak bi konu olduğunu düşünmüyorum. Eğer mecbur değilsen erken yatıp erken kalk ama iş güç mecbursan yapacak bişey yok. Geceleri uyanık kalarak spor yapman hiç yapmamandan daha iyidir. İyi sporlar

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bu sporda en önemli şey beslenmedir eğer doğru beslenirseniz doğru antreman yaparsanız gece uyumamanız çok olumsuz etkilemez

4. privet

privet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Beslenme konusunda ne önerirsiniz? malum otelde çalışıyorum ve kendi mutfağıma sahip değilim. Bu yüzden otel yemeklerine ek olarak protein tozu takviyesi yapacağım. Yemeklerde her zaman proteinli gıdalar olmayabiliyor çünkü. Gece 12-8 çalıştıktan sonra kahvaltı ve üzerine antreman. sonra uyku. Bu şekilde planladım. Protein tozunu günün hangi kısmına ilave etmek gerekir? spordan sonrası mı yoksa akşam uyandıktan sonra mı? hatta mesaide, gece içmem de mümkün. Yardımcı olabilir misiniz?

5. Varlık

Varlık Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yemek kabı çantası al. İnternet üzerinden satışı oluyor. 170 civarıydı sanırım. Yarım kilo tavuk göğüsünü pişir 3-4 parçaya böl. Yanına bulgur pişir suda. Onuda öğünlere böl. İş çıkışından 1-2 saat öncede evde haşladığın 5 yumurta 3-5 tane zeytin 50-100 gramda yulafı tüket. Yatmadan önce lor tüketebilirsin. Fakat senin vücut tipini bilmiyorum. Eğer çabuk kilo alan biriysen karbonhidratı düşür biraz. Örneğin yulafı 100gram değilde 50 gram tüket. Yulafın çeşitli tüketme biçimleri var. Üstüne biraz sıcak su koyup su çekene kadar bekleyip tüketebilirsin çabuk yağlanan vücudun varsa. Yok metabolizmam hızlı diyorsan içine muz felanda katabilirsin. Yada yoğurtla karıştırıp direk tüketebilirsin. Sen uyandıktan sonra gün içinde yiyeceğin yemekleri hazırlayıp öyle işe gitmelisin. Ona göre kendine zaman yaratmalısın

privet bunu beğendi.
  6. privet

privet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çook teşekkür ederim değerli bilgiler için :)

Sayfayı Paylaş