Gece idmanı ve yemek sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve privet tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. privet

privet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba. Yarın spor salonuna yazılıcam fakat aklıma takılan bir soru var. İş dolayısıyla akşam 9-10 civarı salona gidip idman yapıcam. Hoca 11'de salonu kapatıyorum dedi. Bu mantıkla idman sonrası yemeğim 11-12 civarında olcak. Gece yemek yemenin sağlıksız olduğunu reflü gibi hastalıklara yol açtığını biliyorum fakat başka saatte de idman yapma şansım yok. Akıl verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

2. Serwantes

Serwantes Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konu çok iyi oldu aslında. Bende ramazandan sonra yazılıcam. Bende arkadaş gibi 9-10 arası gidebilirim ancak. Sorunun cevabını verebilicek bilgili bir arkdaş varmı ???

3. privet

privet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edecek yok mu arkadaşlar :/

4. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bir spor salonunda çalışıyordum, işim hergün 11 de biterdi 12- 1 bazen gece 2 ye kadar idman yapardım, protein tozumu, varsa yanında karbonhidratta alarak uyumak isterdim ama hiç bir zaman kesmezdi dışarıdan sipariş verir yer yatardım şuanda reflü oldum, bu konularda hasssas olmak gerekir.antremandan önce sağlam beslenmiş olmalısın, tabi antremandan en az 2 saat önce yemiş olmalısın antreman içerisinde yada öncesinde ve sonrasında seni tok tutacak bazı şeyler yapabilirsin, bu meyveler olabilir

5. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Bende aksam 9-11 arasını spora salonunda geçiriyorum.Antrenman sonrası yemek yemiyorum.Antrenmana gitmeden 1.5 saat önce yemeğimi yerim.Antrenman sonrası da protein tozumu içerim yersem de kuru yemiş tarzı şeyler tüketirim. Bence besin destekleri kullanılmalı mı kullanılmamalı sorunun cevabı bu konuda. Benim için besin desteği olmak zorunda.

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Zaman olarak aslında gerçekten kötü bir zaman. Antremanızın 11 de bittiğini varsayalım, yapabilceğiniz en iyi şey hemen iyi bir protein ve basit şeker takviyesi. Yaklaşık yarım saat sonra da oldukça hafif bir öğün. Örneğin bir tane light ton balığı ve 2 dilim kepek ekmek gibi. Ya da 50-100 gram ve çok az makarna gibi. Tabiki 12 de yatmanız olmaz. En azından 1 gibi yatıyor olduğunuzu varsıyıyorum.

7. hasanizma

hasanizma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    Yer:
    Malatya
    meraba bende aşağı yukarı aynı durumdayım.spordan önce bir tabak salata yiyiyorum spordan sonrada diyet menüsü.kişisel tecrübem spordan sonra sadece meyve falan yiyin derim.sonra miğdenin hali toz duman.

8. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Açıkçası gün içinde alınan kalori miktarı yetersiz ise akşam saat farketmezsizin yemek yenilebilir bana göre.Ev içinde zaten pek hareket etmiyoruz gece olunca metabolizmamı yavaşlıyor olay nedir anlayamadım şahsen.

9. fatihturkerr61

fatihturkerr61 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    2 adet muz en iyisi idmandan sonra

Sayfayı Paylaş