Gece egzersiz yapmak

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ZeynepA tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba yaklaşık 3aydır geceleri 1saate yakın egzersiz yapıyorum haftada 3yada4gün squat , leg squat ve sumo squat olarak 30 35/3set, yatarak iç dış bacak 30/3set, mekik 50/4set (hızlı) , yan yağlar için yani sağa sola eğilme 200kez, yatarak bisiklet çevirme 300kez Bu program sizce iyimi? Doğumdan sonra kalan göbeğim ve doymak bilmeyen bir midem vardı ekmeği kestim ve porsiyonlarınazalttım , incelme oldu ama gece egzersiz yapmak ne kadar dogru sizden duymak istedim egzersiz sonrası su içip yatıyorum. İlk olarak twist shape kullandım bir ay boyunca onun sayesinde incelme hissettim ama vücudum alıştıgı için faydasının olmadıgını düşünüp bıraktım sizce devam etmelimiyim boy 165 kilom 55ten 52ye indi ama ben göbek kalça ve bacaklardan sıkıntılıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2014 ---
    Yatarak bisiklet çevirirken popomun altına futbol topu koyuyorum daha rahat yapıyorum sizce bele zararı olurmu birde yağ yakıcı kullanmak istiyorum ama beslenmem cok düzensiz kahvaltıyı zar zor yapıyorum ve öglenleri krakerle geçiştirıyorum akşamlarıda normal yemeye calışıyorum. Eşimin kullandıgı whey proteini bende kullanabilirmiyim kilo aldırmasından korkuyorum

Son düzenleme: 9 Nisan 2014
  2. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse bir cevap yazmadi ama ben egzersizlere devam ettim , alt kısımda pek bi incelme olmadı ama üst kısımdan cok zayıfladım alt bölgelere yönelik egzersizler yapmama ragmen. Biliyorum alt bölgedeki yaglar cok geç eriyor ama ne kadar sürer 1ay 2ay 3ay? Evde alet yok yürüyüş için zamanım yok eger squat yerine kardiyo yap diyecekseniz . Kondisyon bisikleti işime yararmı(spinning modeli) lütfen cevap bekliyorum tşkler şimdiden (beslenme olarak sabah 3yumurta beyazı öglen 3yumurta beyazı ve salata akşam et ve salata olarak Beslenmeyi düşünüyorum nasıl?

3. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Gunde 40 dk bisiklet veya kosu yap bide squat a bol tekrar yap beslenme seklin iyi ogleleri ve akdamlara 150 gr haslama tavukda ekleyebilirsin
    Whey protein kullanabilirsiniz kilo yapmaz yag yakoci yerine gunde 500 ve 1lt arasi yesil cay icebilirsiniz bisikletteyken veya kosudayken icerseniz daha iyi sonuclar elde edersiniz
    GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZeynepA bunu beğendi.
  4. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim cevap verdigin için . Koşuya fırsatım olmuyo bisikletide eşim araştırıyo tabi alana kadar aletsiz çalışıyorum. Sol bacagımda agrı oluyo 1 gün yada 2gün agrıyo hafif kendimide sakatlamaktan korkuyorum. Birde nedense bacaklarımda akşamları şişme oluyo 1cm farkediyo normal birşeymi? Son olarak 9ar kiloluk dambıllar benım için fazlamı evde bitek onlar var birazda omuzları taktım kafaya. Tekrar teşekkür ederim ilgilendigin için

5. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bacaklarinizin sismesi normal bisey takmaniza gerek yok 9 luk dambillarla nasi bi calisna yaptinizi bilnedigim icin az veya fazla geldigi hakkinda bilgi veremem

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZeynepA bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Dumbellar ağır olsaydı 30ar tekrarla çalışamazdınız. Bunun haricinde zaten bir hareketi 3-5 tekrarla yapabildiğiniz ağırlık ağır değildir, tam kıvamındadır. Squat yapıyorsanız çok daha yüksek ağırlıklara çıkabilirsiniz. Omuz ve kollar için daha düşük ağırlıklı dumbell alabilirsiniz. Yağ yakımınınsa bunlarla ilgisi yok, yemenizle ilgisi var. 10-15 günde 1 kilo veriyorsanız iyidir, vermiyorsanız daha az yemeniz lazım. Gece çalışmanın herhangi bir sakıncası yok.

ZeynepA bunu beğendi.
  7. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz hiç ağırlıkla çalışmadım birden 9kiloyla çalışsam fazlamı gelir diye merak ettim, yani squat için normal omuz için fazlaymış

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Omuz için fazla da olabilir normal de olabilir, squat için çok hafif. Bu tabi 30 tekrarlı çalışmalara devam etmek istiyorsanız yeter, ağırlıksız da yapabilirsiniz. Bu durumda yağlar gittikten sonra pek de sıkı olmayan bir vücut kalır geriye. Ama eğer fazla yağlar gittikten sonra geriye fit, şekilli bir vücut kalsın istiyorsanız düşük tekrar, yüksek ağırlıkla güç ve hipertrofi çalışması yapmalısınız. Bu durumda 9x2=18 kilo sadece hareketi öğrenmek için işe yarar, sonra artması gerekir.

ZeynepA bunu beğendi.
  9. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba yine akıl danışmam gerekiyor. 55ten 49kiloya indim ama hala basen ve bacak yağlarından kurtulamadım. Acaba kilo vermem durucak ve yakmaya şimdimi başlayacak. Kızartma yok hamur işi cok nadir cikolatayıda ara ara yıyorum. Haftada 3gün 1er saat egzersizlere devam. Twist and stepper aleti ile sizce kardiyo yapılırmı yoksa basit bir aletmi, ya da 30günlük squat programımı yapayım?

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kalça kadınlarda ana yağ depolarından biri. Daha geç erimesi normal. Diyete inatla devam etmelisin.

Squat iyi bir yağ yakıcıdır. Antrenman programının temelini oluşturmalı.

ZeynepA ve Balboa7 bunu beğendi.
  11. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ama ben en çok squatı korkarak yapıyorum kaslı iri bir bacak istemiyorum dizimin üstünde kas beliriyor belkide hala yağlı oldugu içindir. Ve kalçayı büyüttüğünü duyuyorum tabi sizde kas yapmak okadar kolay değil diyeceksiniz. En iyisi squatı es geçmeyeyim. Son olarak hareketi tamamladıktan sonra hızlı şekilde tam kalkmadan 30adet yapıyorum yanma hissi devam etmesi için . Bunun zararı varmı agrı yapıyo da sonra. Cevabınız için teşekkur ederim

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Evet, kas yapmak kolay değil hele de düşük kalorili bir diyet uygularken. Kaslar çalışmaya yeni başlandığında bir miktar şişer. Bu sürekli ve kalıcı bir durum değil. Squat'a devam.

ZeynepA bunu beğendi.
  13. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    1.65 boya 49 kilo normalin alti bile sayilabilir. bence biraz kasin zarari degil yarari olur. kalan yaglari daha rahat atabilirsiniz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ZeynepA bunu beğendi.
  14. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkurler cevaplarınız için şimdi 50şer adet tüm squat çeşitlerinden yaptım ve 50x4set mekik çektim hergün 5adet arttıracagım. Dinleneceğim günlerdede poponun altına top koyarak 30dk bir saat yatarak bisiklet çeviriyorum. Sizce boşamı ceviriyorum yoksa boş durmaktan iyimidir:)¿ okadar agırlık kaldıran insanlara bu komik gelebilir

15. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    165 cm 49 kg nasıl yağlı olabilir merak ettim:D O zaman skinny fat vücudunuz var? fotoğraf olsaydı iyi olurdu. Ölçüleriniz nasıl, bel, göbek, kalça, basenler?

16. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    37cm diz üstü 51cm basen 90cm kalça 67bel iyimi? 3ayda 6cm inceldim. Kendimi bildim bileli abur cubur hamur işi ve dengesiz beslenmek gece yarıları yemek yemek benim işimdi bi oturuşta bir ekmek bitirirdim kilom 50yi geçmezdi ama yavaş yavaş kilo aldıgımı farkedince bir anda ekmegi kesip porsiyonları azalttım spora bailadım ilk defa alt kısmım incelmeye başladı. Yani kiloya değil görüntüye bakıyorum anlayacagın

17. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Bende de basen 51,5-52 cm, bel 67, kalça 92, göğüs 87, ama kilo 57 kg :D Göğüslerim mi ağır acaba?
    Ben sadece şu an göbekteki yağdan rahatsızım, basenlerde biraz selülit de var, bence aynadaki görüntüye bakmalısın.

ZeynepA bunu beğendi.
  18. ZeynepA

ZeynepA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lisedeyken 48 kiloydum, 55kiloluk boyu benden kısa olan arkadasım benden zayıf duruyordu, yani kas oranı benden fazlaymış onu ögrendim

19. fit_f

fit_f Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    duyduğum bişeyi aktarmak istiyorum alt kısmı çalıştırmak üst bölgeyi
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2014 ---
    Duyduğum bir şeyi aktarmak istiyorum alt kısmı çalıştırmak üst bölgeyi inceltmeye yararmış sizinde o yüzden üst kısmınız incelmiş sanırım

Sayfayı Paylaş