Gece antrenman yapmak zorundayım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dallix tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    İşim gereği saat 9 10 11 den önce antrenman yapamıyorum antrenmandan 1 saat sonrada uyuyorum.

sabah uyanınca 3 yumurta,biraz yoğurt,1 elma

2 saat sonra 1 ölçek whey

öğle yemeği kırmızı et ve karbonhidrat içerikli yiyecekler

1.5 saat sonra 1 ölçek whey

1 saat sonra 1 kutu yulaflı bisküvi+çok açık çay 1 bardak

2 saat sonra 3 yumurta

2 saat sonra akşam yemeği tavuk balık et ağırlıklı

2 saat sonra üzüm suyu + creatine

40 dk sonra antrenman

antrenmandan sonra 2 ölçek whey creatine ve 7-8 saat uyku

programım bu 2 aydır bu şekilde devam ediyorum 7 kilo fln aldım tabi alışılmış bi program değil gecenin bu saatinde antrenman,
    benim gibi gece antrenman yapan arkadaşlar varsa bu başlık onlarada bilgi verebilir diye düşündüm.

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    çalışanlar için kaçınılmaz gibi bir şey akşam antreman yapmak. bende antremanlarımı akşam saatlerind eyapıyorum. günün her saatinde yapılan antremanın kendine göre avantajlaır ve dez avantajları var.

bana göre en iyi verim öğleden sonra yapılan antremanda alınır. hem testestoren seviyesi yüksek oluyo hemde antremandan önce ve sonra birkaç öğün yiyebilme şansımız var.

akşam antremanın en büyük dez avantajı günün yorgunluğu ve rehavetiyle spor salonunun yolunu tutmanın veya evde çalışıyorsanız kanepeden kalkıp spor yapmaya başlamanın zorluğudur.

gerekli motivasyonunuz varsa günün hangi periyodunda antreman yapıldığının bir önemi yok. yapın yeter..

3. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    cvp için teşekkürler şu an antrenmandayım set aralarında yazıyorum:)
    evde kendim için iyi bir mini spor salonu hazırladım o açıdan bi sıkıntım yok artı motivasyonumu hayko ve tekno müzikler yeterince yüksek seviyede tutuyo:D
    gecenin bu saatlerinde spor yapmanın bilimsel bi sakıncası varmı acaba gelişime yan etkisi gibi mesela?

4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Gece antrenmanı ile ilgili bir makale okumuştum bir zamanlar.Makalenin özü gece çalışması da verimli olabilir. :) Ben de evde çalışıyorum bu arada.Ancak rock ve metal müzik tercihimdir.

5. lucean

lucean Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ziraat Müh.
    Yer:
    ADANA
    Arkadaşlar bu başlıkla alakalı bir şeyler ben de merak ediyorum...
    PT ile çalışmaya başlayacağım ama adamın boş saati 21:00-22:00 arası.
    Antrenman yaptıktan sonra o saatte bir şeyler yemek benim beslenme düzenime çok ters...
    illa protein tüketmem mi gerekir? kas yıkımı olur mu?

6. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Gece antrenmanının bi zararı yok. 24 saat içinde 5-6 öğünde alman gereken aldığın kaloriyi aldığın sürece gelişeceksin. Ne gibi bi zararı olabilir en fazla yorgun olacağın için istediğin verimlilikte geçmeyebilir o kadar.
    Antrenman yapıp uyumak, antrenman yapıp yemek yemekten daha faydalıdır. Yine de uyandıktan sonra gün içinde yiyeceklerin vucüdunu düzenleyecek unutma.. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mart 2020 ---
    Antrenmandan hemen sonra uyuyacaksan tüketmene gerek yok, Eğer 2-3 saat sonra uyuyacaksan beslenip uyuman daha mantıklı.. Vucudun uyurken bile toparlanacak enerjiyi bulamaz yoksa.

7. lucean

lucean Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ziraat Müh.
    Yer:
    ADANA
    çok teşekkür ederim...
    zaten artık corona belası yüzünden stüdyo ve salonlar kapandığından evde spor yapıyorum.
    tabi tecrübem az olduğundan ne yaptığımı bilmeden yapıyorum ama bir şeyler yapıyorum.

Sayfayı Paylaş