Gece Antremanı ve Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aklıma geldi ramazan ayında saat 10da başlıyorum antremana. Spordan sonra protein tozumu alıyorum eve gelince biraz et yiyorum uyumuyorum. Sahurdan 2 saat sonra yatıyorum. Böylece yiyip yatmıyorum, yağ oluşumunu engellemek için.

Varsayalım ramazan dışında günlük proteinimi alıyorum. Antremanımın bir taneside akşam 10 gibi yani 11de bitiyor protein tozunu ve biraz gainer alıp eve geliyorum ve 12-1 gibi yatıyorum başka bir şey yemeden. Antremanı bu şekilde yapsam haftada bir nasıl olur ? Mesela antremanda değil ama beslenmede protein tozunu alıp yatayım diyorum bide tabi ki süt. Büyük bir sorun olur mu sizce gelişim konusunda.

Son düzenleme: 27 Ağustos 2009
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    üye fotoları bölümünde sormayacaktın sanırım..

beslenmeye taşıdım.. ;)

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Açıkçası tam anlayamadım derdinizi :)

Antrenman yaptığınız günler ve yapmadığınız günler farklı mı besleniyorsunuz?
    Ne zaman oruç tutuyorsunuz?

Baya karıştı, sormak istediğiniz günlük programınızı paylaşırsanız daha anlaşılır olur.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    orucu düzenli tutuyorum. Akşam 10 gibi salonda oluyorum sonrasında uyumuyorum sahurdan 2 saat sonra yatıyorum. Aldığım proteinleri 8 saatlik arada alıyorum. Ramazan dolayısıyla programım böyle. Benim merak ettiğim haftada bir gün saat 10 da çalışmak gelişmemi nasıl etkiler ramazan dışında. Ama 10 da çalışınca eve 12 gibi dönebilirim ertesi sabah erken kalkacağımdan yemek yiyemem tüketeceğim antreman sonrası gainer, protein tozu, meyve suyu, yatmadan öncede süt ve aminoasit olabilir. yani bunları tüketikten sonra 7-8 saat besin alamayacağım. Amaç aslında vücuda farklı saatlerde idman yaptırmak ama sorun beslenme. Gün içerisinde yaptığım idmandan farklı olur mu etkisi?

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Benim anladığım ramazan dönemindeki idmanlarınızı akşam 10a aldığınız ve sahura kadar uyanık kalıp günlük aktivitelerinizi gerçekleştirdiğiniz.
    Umarım doğrudur.

Gün içerisinde oruçluyken uyuyup, iftardan sonra sahura kadar beslenmenizi düzenli yaparsanız pek bir fark olmaz.
    Hatta bu dönemde farklı bir zaman diliminde farklı bir yaşam tarzıyla idman yaptığınızda vücudunuzu şaşırtmış olursunuz ve gelişim hızınıza bu olumlu yansır.

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    evet bonatschi o şekilde fakat bir sorum daha var. Ramazan ayı dışındada haftada bir gün saat 10 da antreman yapmak istiyorum. Protein tozu gainer ve meyve suyu alacağım eve gelincede süt içip uyuyacağım. Sabaha kadar başka bir şey yiyemeyeceğim. Bu gelişmemi etkiler mi ?

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Zayıflık probleminiz yoksa akşam idmanından sonra gainer almanıza gerek yok.
    İdman biter bitmez aminoasit, izole whey protein ve idmanı takiben 1 saat içerisinde belli oranda casein içeren protein ağırlıklı bir öğün alabilirsiniz.

Yatmadan hemen önce de casein proteini almanız yararınızadır.

Haftada 1 gün bu şekilde çalışmanız çok büyük problem yaratmayacaktır.
    Hatta vücudun rutine alışmaması açısından da yararlı olabilir.

Coleman Trebor bunu beğendi.
  8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Anladım. Zaten amaç o hem rutinden kurtulmak hemde boş olabileceğim akşam üstünde sporu yapıp gün içinde kendime zaman kazandırmak. Gainer olayıda karbonhidrat için yani düşük miktarda alıp antreman sonrasındaki kaliteli karbonhidratı karşılamaktı.

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İdman sonrası hızlı emilen protein ve basit şeker alımı kompleks karboya göre daha önemlidir.
    Çok büyük zayıflık probleminiz yoksa gainer kullanımını gereksiz görüyorum.

Kaliteli karboyu kolaylıkla baklagillerden, makarnadan, patatesten, yulaftan alabilirsiniz ve bunları yemesi de keyiflidir.

Sayfayı Paylaş