Gece Çalışanlar Buraya

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar, herkese slm. Uzuuuuuuuuuuuunca bir süredir düzenli spordan uzak kaldım. Yaklaşık 6 aydır gece vardiyasında çalışıyorum. Gece 11, sabah 7 veya 8.

Resmen nevrim döndü, vücudum iflas aşamasına geldi. Son 2-3 aydır ise iyice alıştım.

Ancak bir sorun var. Spora vakit ayıramıyorum.

Bir ara ilham geldi. İşe gitmeden önce spor yapacam dedim, alarmı ayarladım, saat çaldı, alarmı kapattım, tekrar yattım. Yani uyku baskın gelip yatağa kapaklanıverdim tekrar. :)

Benim gibi gece çalışanlar, güneşi sadece 2-3 saat görebilenler, spora vakit ayıramayanlar veya uyku bastırıp mecali kalmayanlar, bu başlık ilham kaynağı olsun. Fikirlerimizi ve önerilerimizi, deneyimlerimizi paylaşalım lütfen.

Antrenmanlara düzenli katılanlar varsa, saat kaçta yapıyorlar, kaç saat antrenman çıkarıyorlar, kaç saat uyuyorlar, vs... bilgilerini paylaşsınlar.

Beslenmeden de bahsetmeyi unutmayalım elbet.

Haydi bakalım. İyi sohbetler.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2008
    HAKINEN bunu beğendi.
  2. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin . ben de uzun süre önce okuldayken gece ders yapıp gündüz uyuyordum ve sporu gece yapıyordum ama evde serbest ağırlıklarla yapıyordum.85 kilo plaka 183cm bar z bar kısa bar ve 2 dumbell vardı ayrıca lat da yapabildiğim agırlık sehbam vardı.Ekonomik imkanın elveriyorsa bu şekilde yapabilirsin işe gitmek için kalkınca mesela.1 ay zorlanırsın ama sonra alışırsın.Tabi salon gibi olurmu bilmem ama ben verim aldığımı söyleyebilirim.Ben zaten bu sporda makineler yerine serbest ağırlıklardan yanayım.beslenme aynı gündüz gibiydi kalkınca yumurta içerdim gece 4 gibi tonbalıklı salata falan yerdim (o zamanlar natüreldik)Allah kolaylık versin

3. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben de son 2 aydır sabah 7de işe gidip akşam 10da eve dönüyorum,spor salonuna gitmem imkansız olduğu için ben de salonu eve taşıdım.haftada 3 idman yapıyorum 2 si haftaiçine denk geliyor,saat 10.30 gibi başlayıp 12ye kadar allah ne verdiyse giriyorum,duş al yat derken 5-6 saat uyuyup tekrar işe gidiyorum.hayat ne yazık ki çok zor ama şu an güçlü bir şekilde ayakta kalmamı sağlayan en önemli unsurlardan biri body building. ofiste herkes göbeğe,.öte karışmışken onlar için bir idol olmanın hazzı bile aynen devam etmek için yeterli bir neden. bence yılmadan devam et,sonra kaybettiğin zamana çok üzülürsün.

elite35 bunu beğendi.
  4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    beatboxer allah kolaylik versin ama bence george-buschun isi daha zor.resmen bütün günü dolu..senin olayin bence abartilacak kadar kötü degil.ben 3 vardiye calisyorum yani sabahci ögleci ve gececi.3 haftada bir gececilik geliyor..sunuda belirteyim ben en cok gececi oldugum zamanlar kilo alip hacimleniyorum..calisma saatlerimizde hemen hemen ayni.bende aksam 10 da is alip sabah 6 da birakiyorum.ise gitmeden güzelce yiyorum.ise gittikten 3 saat sonra yanimda götürdügüm proteini iciyorum.proteinden 2 saat sonra is yerinin verdigi 20 dakika pausede tekrar yemek yiyorum.sabah eve gelince yumurta ve yulaf yiyo yatiyorum.sonra 6-7 saat yatip öglen 3 gibi kalkiyorum biseyler atistirip spora gidiyorum.bir saat spor yapip gelip tekrar yatiyorum.3 saat kadar daha uyuyup sonra kalkip yemek yiyp ise gidiyorum.hicte uykum gelmiyor.sende böyle yap uykuyu ikiye ayir.o arada sporunu rahatlikla yaparsin,,,saygilar..sivasli

kafkefe bunu beğendi.
  5. kafkefe

kafkefe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Senin işin zor.

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    en zor şartlarda çalışan benimdir bu sitede... çalışdığım sistem bu spora tamamen ters... 3 VARDİYA çalışıyorum 2 sabah 2 akşam 2 gece 1 ay oldu 1 ayda kas kütlesini korudum ölçüde aldım... aslında başda zor gelicek diye korkuyodum fakat beslenmeye az daha asılınca ne kadar dinlenme 6-7 saate düşsede verim alıyorum çok güzel... ki tek vardiyaya gecede olsa vücudun alışması kolay fakat benim alışma gibi bi durum yok ona rağmen isteyince oluyor demekki...

o gece vardiyasından sonra akşam kalkma olayı banada koyuyor kalkıp idmana gidiyorsun sonra beslenip işe gidiyorsun cidden zor olay.. ama insan isteyince üstesinden geliyor... hele şu sıcaklarda bi geçsin önümüz açık...

umitp ve moqqlass bunu beğendi.
  7. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    işin zor arkadaşım ama bende senin gibiyim, belli bir süre sonra sabahları 5:30 gibi kalkıp 6da gyme gitmeyi alışkınlık edindim... kendini biraz zorla

8. prosperous

prosperous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam kusura bakmayın konunuzu baltalıyor gibi oluyorum ama yeni üyeyim ve konu açmayı bulamadım . Acaba nereden konu açıyoruz yardımcı olur musunuz?

9. NightWatch

NightWatch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardes ben de gece 23.00-07.30 calisiyorum , is cikisi gider gitmez yatiyorum oglen 15.00 da kalkiyorum cok guzel 5 yumurtali bi kahvalti 1,5-2 saat sonra da sporuma gidiyorum. Donup dus alip aksam 10 a kadar evde takiliyorum gayet de verim aldim.

10. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Sabah 4-5 arasi yatiyorum, 11-12 arasi kalkiyorum hemen bi kahvalti, saat 2 de kisir, bulgur pilavi ne varsa 2 porsiyon yiyorum ve saat 4'te antrenmana gidiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. atilla_hakan

atilla_hakan Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Oparatör
    Yer:
    kocaeli
    Kardeşim yaşam mücadelesi . Bende 3 vardiya sisteminde çalışıyorum . Ben sporu sabah erken yapıyorum . Gece vardiyasina giderken yulaf yumurta haşlanmış patetes zeytin peynir vb cantami hazırlıyorum . Sabah 5 gibi bomba gibi kahvalti mi yapıyorum . 7.30 da İsim bitiyor protein shekimi içiyorum 8 de salonda yim . 10 gibi çıkıyor 10.30 gibi evimde oluyorum . Hem çocuğum la vakit geçiyorum hemde öğle yemeğini hazırlıyip yiyorum . 12.30 gibi yatıp Aksam 7 8 gibi uyanıyorum. Bir kazanmak gerçekten kolay değil ve çaba sarfedip emek vermek şart

mali67 ve Darkmoon53 bunu beğendi.
  12. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    5 sene sonra gelen edit,bi hal hatır sorun adam hala aynı işe gidiyomu bi sorun :)

13. atilla_hakan

atilla_hakan Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Oparatör
    Yer:
    kocaeli
    :) kardeşim tarihin hiç farkında değilim :) kardes hauattamisin bi ses ver :)

14. VComandanteBB

VComandanteBB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kanki askerdeyim fitness yapiyorum bi basla gerisi gelir..

Sayfayı Paylaş