geçmeyen ağrılarım..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Lutieth tarafından 10 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi günler forum sakinleri yaklaşık 3 yıldır düzenli - düzensiz bu sporla uğraşıyorum. geçen sene 7 - 8 ay kadar salona gittim sonra yaz başında salonu bıraktım yüzme ve sokaklarda barfiks şınav vs yazı geçirdim yaz bitimi salona tekrar başladım bu sene 4. aydayım salonda. her antrenmanımdan sonra sanki salona yeni başlamışımda hamlık varmış gibi 2-3 gün ağrı çekiyorum. normalde her bölgeyi haftada 1 çalıştırırdım çok ara veriyorum diye her gün 1 bölgeye geçtim fakat değişen bişey yok. mesela çarş. günü göğüs çalıştım bugün 3. gün ve ben göğüslerime resmen dokunamıyorum acıdan. her bacak antrenmanından sonra 2 gün merdiven inip çıkamıyorum. normalde ilk başlarda ağrı olur zamanla vücut alışır bende 4 ay oldu bir türlü alışamadı bunun sebebi ne olabilir ? olmadı her gün bütün bölgeleri çalışacam full body ile belki bu şekilde alışırım birtürlü işin içinden çıkamadım. konu hakkında bilgisi olanlardan yada daha önce bu şekilde bişey yaşayanlardan yorumlarını bekliyorum..

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    fullbody'de böyle bir problem olmayacağı kesin. ben öyle çalışıyorum. tek bir bölgeye yoğunlaşmadığımdan, bitiklik tek bir bölgede değil, vücudun tamamında söz konusu. volvo v40 gibi düşün. mesela önden darbe alıyor, ama darbenin şiddetini aracın 4 cephesine yayıyor. tüm cepheler şiddete aynı anda ve eşit uğradığından, böylece camdan fırlamıyorsun. örnek saçma gelebilir ama, sistem aynı.

Lutieth bunu beğendi.
  3. SerkanY.

SerkanY. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    örneğini taktir ettim ben de aynısını yapıyorum kesinlikle haklısın dostum ;)

Yaver27 ve Lutieth bunu beğendi.
  4. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    örnek gerçekten enteresan :) geçen sene bi ara ful body denemiştim hoşumada gitmişti aslında tekrar bikaç ay deneyelim bakalım sonuç ne olacak..

Sayfayı Paylaş