gay olmak ve bodybuilding yapmak....

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve chosen tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    iyi konu tekrar seviyeli bir kıvama gelmiş en azından :). eğer ortada insan varsa o zaman hiçbirşeyde sınır tanımayın herşeye zincir vurablirsiniz ama insanalrın hazlarına düşüncelerine fikirlerine asla. bugün gayliğin dışında onlarda normalin standardın dışı cinsel istek varki aartık gaylik tartışması bile edilmeyecek oranda. işte insan oğlu bu ...hayal gücünün bi sınırı yok malesef ,en normal görünen arkadşınızın bile kronik ne sapkın fikirleri olablir. oyüzden kimse kimseyi asker yapmaya tek tip yapmaya çalışmamamalı yadırgammalı. tek bi kurala uyulmalı karşındaki insanların özgürlüğü başladığı anda kişinin özgürlüğünün sınırına varılmıştır . buna dikkat etmek önemli olan

chosen bunu beğendi.
  2. acdsee

acdsee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hormonal etkilerin bu kadar kolay kabul görmesini açıkçası biraz garipsedim. İnsan hücrelerden oluşur, eyvallah. Hücreler doku oluşturur, eyvallah. İnsan beyni, biyolojik evrimin bir şaheseridir, eyvallah. Hormanlar da günlük yaşantısından insanın bilinçli\bilinçsiz hareketlerinin tesisinde önemli bir rol oynar. Lakin kesin belirleyici değildir bu rol. İnsanın bütün eylemlerini sadece atomik denklemlerden oluşan sayılar ile belirlemek ne derece doğru? Nefret hissiyatını veren sadece o esnada salgılanan hormon mudur? Mutluluğun kaynağının tamamiyle hormanal olduğunu iddia etmek ne derece mümkündür? Peki ya aşk? Eğer bir insanın bir başka insana olan aşkını\sevgisini sadece hormonal bir sonuç olarak görüyorsak, evet eşcinsellik anormaldir. Lakin biliyoruz ki bu indirgemeci yaklaşım gerçek hayat pratiklerini açıklamaktan çok uzakta. Aşkın matematiksel denklemdeki bilinmeyenlerden birisi olması, anlamsızlaştırılması, sayısallaştırılması, gerçekliği anlamaktan uzaktır.

Jacques Derrida, aşkın ne olduğu sorusuna güzel yanıt vermeye çalışmıştır. En azından Derrida'nın tanımı tartışmayı, insanı sadece hormonal düzeye indirgeyen seviyeden, belki biraz daha çoğulcu, biraz daha geniş bakabileceğimiz bir seviyeye getirir.

Derrida, aşkın tanımını yaparken asıl sorulması gereken sorunun "kim?" ve "ne?" olması gerektiğini söylüyor. "Kim", sevilen kişinin tamamiyle kendi olmasını ifade eder. "Ne" ise, sevilenin sahip olduğu karakteristiklerdir: güzellik, zeka, iyi huy, vs. Bütün bu karakteristik özellikler, toplum tarafından da onaylanmış, kabul göregelmiş kıstaslardır. Bu durumda, ben birisini sevebilirim; güzel olduğu için, zeki olduğu için, iyi bir insan olduğu için, veyahut tamamiyle kendi olduğu için, kişisel\kendine özgü karakteri için.

Eğer bir eşcinsel veya bir transeksüel bir başkasını seviyorsa, bu belki de toplum tarafından onaylanmış "ne" sorusuna cevap veren özellikler yüzünden değildir de, "kim" sorusuna cevap veren kendine özgü cevaplar yüzündendir. İnsanı sadece indirgemeci hormonal açıklamalardan kurtararak, olaya bir de Derrida'nın gözünden bakmak umarım yardımcı olur.

Ama en önemlisi, tartışmanın bu derece seviyeli ilerlemesi bu forumun kalitesini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Hamiş: Derrida'nın bahsettiğim düşüncelerinin bir kısa özeti için:
    https://www.youtube.com/watch?v=dj1BuNmhjAY

Omnibus bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Uyarı !!

Başlıkla alakalı olmayan mesajlar silinecek ve mesaj sahiplerine ceza verilecektir.
    Bu uyarı son mesaj atanların dışında Genel bir Uyarıdır..

YÖNETİM

chosen, diez, bonatschi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    anlayışınızı bekliyorum

arkadaşlar... doğrusuyla yanlışıyla sadece ve sadece dertleşmek maksatlı bu konuya başlık açtım kimsenin taraf tutmasına gerek yok ben taraf tutmuyorum... kendi durumumu anlattım... yönetimin yaklaşımı gayet profosyoneldi... ve bazı mudaheleler yaptı... ki acıkcası bu durumdan cok mutluyum :) cunku gidişattan bende mutlu değildim... ama acıkcası 3 5 gun başlığıma ulaşamamak beni üzdü... üzmeyin artık beni olayı kişiselleştirmeyin burası dertleşme platformu tartışma değil derdimi paylaşacak olanlar bu başlıkla ilgilensin lutfen... derdimi arttırmaya çalışanlar düşüncelerini saygı cercevesinde belirtsin kimse yuzunden dertleşme platformumdan uzak kalamam...
    yönetimede yaklaşımı ve ilgisinden dolayı teşekkur ederim....

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Hatırlatma! (Genel)

Yönetimin yaklaşımı kişisel değil genel bir durumdur. bu sizin mutluluğunuz için değil forumun huzuru içindir. Bu ve benzeri başlıklardaki uyarı cezalar ve mesaj silinmesi gibi durumlar titizliklen incelenir ve her yöneticinin onayı aldıktan sonra düzenleme yapılır.

Lütfen sizde Kendi başlığınızda Verdiğiniz cevaplar,yazdığınız mesajlar ile kontrolü sağlayıp yönetime katkıda bulununuz.

YÖNETİM

sivasli, saydam ve orkunberk bunu beğendi.
  6. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Konuyu başından beri okuyorum gay olmak cinsel bir tercihtir bu tercihin sebeplerini irdelemek bu konuda akıl vermek bu tercihi yapan birine pekte fayda sağlamıyacaktır bence herkes birey olarak bu durumu kabullenip olayın bundan sonraki aşamasına bakmak gerekir bizim toplumumuzdaki ahlak kuralları bellidir gay, erkek, kadın etrafa rahatsızlık vermediği müddetçe toplum içinde herşeyden faydalanma hakkına sahiptir cinsellik her zaman için kapalı kapılar ardında yaşanılması gerekli bir olaydır göz önünde cinsel içerikli davranışlarda bulunmak kabul edilebilir değildir.
    Erkek toplumunda gaylik ile ilgili espriler her zaman yapılır bunu bende arkadaşlarım ile yaparım ama bu tercihi gay olan birini aşağılamak için değildir yani buradaki gerçek amaç bence bu değil ben nasıl birinin gay olmasına saygı duyuyorsam bu konumda olan birininde hoşgörülü olmasını beklerim.Bizim salonumuz genelde erkelerin geldiği bir ortam tek tük bayan geliyor ama kırk erkeğin arasında o kadar da rahatsız olduklarını söyliyemem sonuçta duyarlı bir toplumuz herkes içinden bazı şeyler geçirebilir iyi veya kötü oradaki kırk erkekte göz ucuylada olsa bir dönüp bakar ama kimse gidip rahatsızlık vermez gay olan biri bunu bellide etse çok bir tepkiyle karşılaşıcağını sanmıyorum çünkü tepkisine tepki görür benim şahsi fikrim %10 luk bir kesim bu konuda çok katı olabilir oda toplumun tepkisinden tepki göstermez.
    Bu sebeplerden dolayı ben rahat olmanızı ve bir takım söylemler olsa dahi üstünüze alınmamanız gerektiğini düşünüyorum şahsınıza özel bir saldırı olursada karşılığını vermekten çekinmeyin inanın ki bizim toplumumuz güçlüyü tutmaz hiç bir zaman.Spor hayatınızda başarılar dilerim.

7. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Senin olayında aşırı bi anormallik yok tek dezavantajın türkiyede yaşaman

8. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Aslında her ülkede var ayrımcılık ama bizim ülkemiz başı çekiyor bu tip konularda maalesef.

9. One-Way

One-Way Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ülkemizde eşcinsel bireylerin en büyük yaptığı hata ise eşcinselliği doğru bir şekilde yorumluyamama sanırım. Özellikle genç eşcinsellerde bu durumu yaşam tarzı olarak görme gibi bir sorun var. Bu mantıkta yapmaları gereken gecelerini eşcinsel barlarda harcamak, tek gecelik ilişkiler yaşamak ve eşcinselliği kendilerine bahşedilmiş özel bir güç olarak görmek. Zira çogu eşcinsel elit bir tabakadan oldugunu farzeder (!)

Ne zamanki kişinin adı anıldıgında cinsel yönelimi degilde karakteri ön plana çıkıyorsa o kişi eşcinselliğini düzgün bir şekilde yaşıyordur denebilir. Eşcinsellik hayatın ta kendisi degildir, sadece hayatın (özel) bir parçasıdır. Bu da altının çizilmesi gereken bir nokta.

Kişileri ispiyonlamama gibi bir özelliğinizin oldugunu söylemişsiniz ancak bir arkadaşımızında dedigi gibi sonuçta siz üyesi oldugunuz salondan bir hizmet satın alıyorsunuz ve bu hizmet bazı kişilerce sekteye ugratılıyorsa bildirmeniz sizin için faydalı olandır.

Mugen ve chosen bunu beğendi.
  10. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    haklısın

dediğin herşey doğru iyi gözlemlemişsin....

11. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    SPOR SALONUNDAKİ YENİ DURUM..

ilginçtir ki nedense burda böyle bir başlık açıp içimdekileri döktükten sonra bayağı bir yol katettim hayatımın spor salonunda geçen zamanı ile ilgili... rastlantıda olabilir yada kendime olan güvenimin belki yerine gelmesidir ne olduğunu bilmiyorum ama olumlu bişiyler oldu... salonda konuştuğum insanların sayısı arttı resmen.ne biliyim herkes yazılarımı okuyup farkında olmadan acaba bu cocuk o mu diye kendini mi değiştirdi? anlamadım... ama bayağı bir rahatım.. bide bişeyin farkına vardım bizim salon gay kaynıyor... yıllar sonra gece bara gittim amanın o ne? salondan 3 5 kişi gördüm (görmeyi umduklarımı göremedim neyse... :) ) gerçi gay olup olmamaları umrum dışı bi durum tipim değiller :) salonda rahat davranmak ne kadar güzel bişiymiş ya sanki evinin oturma odasındasın ordaki dumbelların hepsi benim resmen sanki... çalıştığım ağırlıklar 3 haftadır arttırdım. psikoloji ne kadar önemli motivasyon bu işin 1. vitesi ben size söyliyim...bu sebebten dolayıda burdaki herkese teşekkür ederim zaman zaman saptırdınız konuyu gay tartışmasına çevirdiniz ama olsun allahtan herkese cvp vermek zorunda kalmadım yerime cvp veren arkadaşlarım vardı... ben yinede bu başlıkla gelmem gereken noktaya geldiğime inanıyorum... artık yeni başlıklar açacağım... konu dahilinde herkesin okuyup yorum yapabilme kabiliyetine sahip arkadaşlarında yorum yapmalarını bekliyeceğim...

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yeni başlıklar açarken sizden titizlikle davranmanızı .forum kurallarına uygun yapıda olmasını ve bu platformun ağırlığının vucut geliştirme olduğunu . tekrar hatırlatmak isterim. anlayışınız için teşk ederiz.

YÖNETİM

cexenes ve bonatschi bunu beğendi.
  13. Omnibus

Omnibus Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Eşcinsellik mevzu daha önceden de tartışılmıştı forumda. Sanırım üyelerden biri, arkadaşlarından birinin eşcinsel olduğunu öğrenmenin paniğiyle tavsiye istiyordu… Baya yol kat edilmiş bence su forumda son tartışmanın üzerinden!

Ancak ben yine de son derece eğlenceli bir şey yapmaya girişeceğim, ve tartışmanın başından bu yana söylenenleri tilki gazeteci modunda oradan buradan kesip, üzerlerine “pek değer”li yorumlarımı yapıştıracağım…
    Unutulmasın. Asıl motivasyon eğlence. Kırılmaca, darılmaca yok =)

Chosen şöyle demiş: “vucudu guzel olanlarında yuzde 90 ı gay” –> Keşke… Sanırım bir eşcinsel olarak ben de öyle dilerdim… Hatta eminim heteroseksüel erkekler bile öyle dilerlerdi, rakiplerinin sayısını azaltmak adına. Ama bu yoruma dünyanın çeşitli yerlerinde bulunmuş biri olarak ne yazık ki, katılamıyorum…

Üstüne letsev şunu söylemiş: “şunuda asla unutma azınlık olan herkesin ki burda gaylar herhaldeki karşı cinsten hoşlanan erkelerden az yani azınlık oluyorlar bi sıkıntı çeker” –> Haklı bir tespit; tespit olarak kaldığı sürece… Yoksa durumun bu olması, böyle olması gerektiği anlamına gelmiyor! Neyse ki kendisi de bilahare böyle düşündüğünü belirtmiş.

Çeşitli açıklamalar ve bilimsel dayanak sunma çabalarından sonra Flexor sormuş : “G.. olmak vucut için normalin dışında bir gelişmedir. sağlıklı insan vucudunda normalin dışında ne olursa olsun doktora gitmeli. bu olayınızı anladığınız anda hiç doktora gittinizmi. ?” -> Soru bana yöneltilmemiş ama herhalde bir eşcinsel olarak benim cevabım da forumun ilgisini çeker. Hayır, ben genelde soruyu soranlara doktora gitmelerini tavsiye ediyorum. Zira tedavi edilmesi gereken ve bununla birlikte tedavi edilebilir olan eşcinsellik değil, homofobidir. Dini cemaat fonlarıyla (Tanrım, Vatikan seferber olmuş durumda!) hazırlanmış birkaç araştırmanın yanında diğer bazı araştırmalar, hatta en basitinden American Psychological Association’ın yaklaşımı (ki kendileri bunu 1971’den itibaren hastalıklar listesinden çıkarmışlardır) incelenirse daha iyi bir bakış açısı yakalanabilir.

Fitnessist ise eklemiş: “ama işin birde "gerçek" kısmı var. normal olarak görülmesine imkan yok zira herkez kendi cinsiyle şiftlşemeye çalışsa insan türü yok olurdu.” -> Neyseki herkes eşcinsel değilmiş de insan ırkı devam etmiş. Ama halen eşcinseller “herkes” gibi olmadıkları için neden anormaller, ya da hastalıklar anlayabilmiş değilim…

Zorro31 de yorumda bulunmuş: “normal birşey değil ancak herkesin kendi tercihidir.Herkes belirli sınırlar içerinde istediğini yapmakta özgürdür” -> Offf, tamam, pes, normal bir şey değil! “Normal” çok matahmış gibi =P

Flexor eklemiş: “Ama en azından şu denenmeli diyorum kırmızı çizgiye geçilmeden en azından doktora gidilmesi. hiç değilse kişi kendisi için doğrusunu yapmış olur.” –Z Kırmızı çizgiyle ne kastedilmiş olabilir, cidden merak ediyorum. Bir eşcinsel olarak öz tanımlama ve kendinin farkına varma mı?! Neyse, kırmızı çizgilerle doğmuş, kırmızı çizgilerle yaşayan biri olarak çok fazla karıştırmıyorum mevzuyu…

Bir tespitte tekrar chosen’dan gelmiş: “bu durumu kabul edip bu yasanan durumu madah bişeymiş gibi ortalık yerde yasayıp çoluğa cocuğa kotu ornek olarak yasayan insanlara kızıyorum çunku bunun sıkıntılarını yeterince yasadık neden baskalarına kotu örnek olalım...” –> Bunlar benim için dehşet dakikaları oluyor ciddi şekilde =) Nasıl yani chosen?! Sevgili forum, görüyorsunuz işte toplumun eşcinsel erkeklere neler yaptığını! Arkadaşımız ancak bir internet forumunun sayfaları arasında “out” olabilirken bile, kimliğinden utanmayıp bunu gizlemeden yaşayanları çocuklara kötü örnek olan (aman tanrım düşünsenize, çocuklar dünyada eşcinsel diye bir şey olduğunu öğrenecek!!! Lütfen Noel Baba’nın olmadığını da söylemeyin!!!) insanlar olarak gördüğünü adeta ağzından kaçırıyor… Ah, toplum, ah… =)

Draqo’nun Manchausen sendromu teorisine ise bayıldım -> Bakın, bakın, gayim ben, bana bakın, benimle ilgilenin, gayim ben, gayim, bana bakın, yuppi! =)

Sonra da eklemiş: “Genetik faktörün homoseksüellikte etkin olduğu hala tartışılmaktadır. Henüz buna sebep olacak bir mutasyon tespit edilememiştir. Genetik faktör cinsiyet değişikliği yapan kişilerde etkilidir. Homoseksüellikte aksi kanıtlanmadıkça etkili değildir.” -> Gerçekten mi? Ben neden sürekli aksi şeyleri okuyorum! Birileri birilerini kandırıyor, ya da belki de birileri yalnızca görmek istediklerini görüyor ama kim kim, onu ben de bilmiyorum =)

Fitnessist eklemiş: “cinsellikte kadın ve erkek vardır. eşcinsellik doğallıktan öte en doğru tabiriyle bir çeşit cinsel fantazi, cinsel eğilim olarak ifade edilmeli bence. üçüncü bir tür olarak değil.” -> Diğerlerini bilemeyeceğim ama ben de gayet doğaldı… Ne ekstra bir hap aldım, ne çeşitli enteresan bb hormonlarıyla üzerimde deneyler yaptım, ne de bir cinsel seçim formu doldurup eşcinsel olmayı talep ettim. Kendiliğinden vardı hep eşcinsellik hayatımda, doğam gereği ;-)

Deli 333 delirtmiş =) : “bilimsel olarak baktığımızda beyinsel olarakta bir paradoks var, hormonsal olarakta. yani gay lerin ilk problemi bence bunu hastalık olarak görmemesinde.” -> Bizi hasta olmadığımız konusunda ikna edecek yeterince bilimsel ve tıbbi delil var ancak homofobiklerin elinde ne var? Yok, yok, ben kesin tanıyı koydum… Homofobikleri ilk problemi, bunu hastalık olarak görmemeleri :p

CEMS22 enteresan bir iddiada bulunmuş. Dinleyeylim: “herkez hemfikirdirki hepimizin takıntılı düşünceleri vardır sabit fikirleri ruh sağlığı yerinde insan azdır ve asıl soru bunlar kime neye göre sağlıklıdır?? topluma göre elbette.. toplum normlarına en yakın olan en sağlıklıdır..” -> Hmmm… 1936-45 arasında en sağlıklı Alman, en fazla fırınlayanıydı! Ne şüphe! ;-)

Chosen demiş ki: “gayler görsellik yaratıcılık konusunda erkeklerdende kadınlardanda öndedirler” -> Bu nasıl bir özcülük bilmiyorum! Bir olguya işaret etse de (sanat ve dizaynda eşcinsel olanların önemli oranı, ya da eşcinsel olduğunu ifade edebilenlerin önemli oranı), böyle bir özcülük eşcinselliği ve eşcinselleri stereotipleştirmekten daha fazlasına hizmet etmeyeceği için, uzak durulması gereken bir tutumdur! Dikkatinize!...

Sivasli kızmış, ve şöyle demiş: “tum doktorlar psikologlar cikipta herkesin yasantisina saygimiz var ama bu bir hastalikti ve tedavi edilmesi lazimdir derken sen cikipta gayet normaldir diyemezsin...saygim var ama normal degil” -> daha fazlası tersini söylüyor. Senin normuna uygun değil belki, ama hastalık değil, tedavi edilmesi gerekmiyor ve tedavisi de yok. Senin adına üzgünüm, ama maalesef öyle. =)

DumanG’den süperler: “İnsan kiz veya erkek serefi ve namusu icin yasamasi gerekir geri kafali bi insan degilim ama kişinin cinsel tercihi yaşamini degiştirmeye göze aliyosa sapiliktan baska bisey degildir” -> Hıh?!

“Ben bu tarz insanların sapık tekliflerine magdur kaldigim icin belkide bu kadar tepkiilyim kişinin hemcinsiyle ilişkiye girmesi kadar igrenc bisey olamaz heralde. Herkes bi gün yaptiklarindan dolayi hesaba cekilicek olmasini gözardi etmemesi ve ona gore yasamasi dogru olandır İLERİ GÖRÜŞLÜ arkasaşlarimizin ve inanmayanlarr icin problem yok heralde :S” -> Ooo… Hem çok korktum hem de çok utandım ileri görüşlü ve inançsız (!) olduğum için… Eminim kendisi hesabını vereceğini düşünerek evlilik öncesi ilişkiye girmiyor, cinsel yöneliminin neticesinde kadınları “sapık teklifleri”yle mağdur etmiyordur ;-)

“Düsüncesini yesinler onlarin daha bi karaktere oturmamis hayatını cinsel tercihi üzerine koymus bi insanin ne fikri ne de varligi onemli degil tabiiki böyle seyler olucaktir topluma bunlari taslamak gerekmez herkes kendi hayatindan sorumludur kımse kımsenın hayatınada karısamaz fakat aferim cok iiiyi yapiyosun demek ileri goruslülük olamaz” -> Hayatını cinsel tercihi üzerine koymuş insanlar?! Pardon?!!! Sanırım DumanG’nin bir “cinsel tercihi” yok, cinsel tercihi olanlara pek bir kızgın… Aaa… Anladım… Heteroseksüel olunca bir cinsel tercihiniz olmuyor, eşcinsel olunca ekstra davranmış ve bir şey tercih etmiş oluyorsunuz… Hmmm.. Çok makul :p

Coyote bir çeşit şaka yapmış: “Diyelimki gaysınız ve böyle yaşamak istiyorsunuz. Hay hay o zaman böyle yaşayın. Ama tutup bunu diğer gay olmayan insanlara normal bir şeymiş gibi söylerseniz bu olmaz.” -> Sus, konuşma, sakla, bastır, görünme, ama istediğin gibi yaşa ;-)

“Yine insanlarla takılın, sohbet edin makara yapın yaşadığınızı kendiniz yaşayın ve sizin gibi gay arkadaslarla yaşayın.” -> Sosyal dışlama, toplum dışına itilme, marjinalleşme buna deniliyor. Sonra da gayler niye böyle, gayler niye şöyle? Niye acaba?!

Endomurat yorumda bulunmuş: “Gay olma konusu ise başka bir konu, açıkcası benim gay kişiler ile herhangi bir sorunum yok veya homofobik değilim fakat son yıllarda özellikle yabancı dizi ve filmlerle çok fazla göze sokulduğunu düşünüyorum. Bu durumun ise çok normal kabul edilerek bu şekilde empoze edilmeye çalışılmasından ise rahatsızlık duyuyorum.” -> Cinselliğin her haliyle (heteroseksüel erkek ve kadınların, eşcinseller erkek ve kadınların, transların ve diğerlerinin…) ticarileşmesi beni de rahatsız ediyor. Ancak tepki neden tek bir grubunkine? Aynı dizi ve filmlerde dolgun göğüslü kadınlar da birer seks imgesi halinde gözünüze “normal”mişcesine sokulmuyor mu? Farklı bir açıdan baktığımızda ise eşcinselliğin medyada görünür kılınması, eşcinselleri görünür kılıp statükoya meydan okuduğu ve önyargıların aşılmasına yardım ettiği için (her zaman değil. Bazen bunların kendileri önyargı üretiyorlar! Bkz. Eşcinsel sorunlu ergen Amerika dizisi karakteri modeli) değerli olduğunu düşünüyorum.

Flexor sormuş: “ BU duyduğum yada okuduğum yazı üstüne farklı bir bakış açısı sunmam gerekirse çok fakir demeyimde durumu iyi olmayan kişilerde neden g.. çok az. bundan 20 yıl önce atıyorum binde birken neden şuan binde on. eğer siz oto tamircisi bir babanızın yanında yetişmiş olupta mesleğiniz oto tamircisi olsaydı evinizde internet vs olmasaydı ve gününüzün büyük bir bölümünü çalışarak geçirseydiniz yine bu pozisyonda olurmuydunuz. ?” -> Pozisyonla kastedilen eşcinsel olmaksa, evet olurdum. Fark şurada olurdu; kimseyle bunu paylaşmaz, kimliğimi saklamaya çalışır, kendimi belki de olmadığım kişi olmak için ikna ederken kafayı yiyor şekilde bulurdum. Genel olarak sosyo-kültürel (sosyo-ekonomik kesinlikle değil!) çevrenin eşcinsel olanların görünür olmasında etkin olduğu doğru olabilir. Ancak bu kesinlikle yüksek sosyo-kültürel gruplarda hiç homofobik yok, düşüklerde ise herkes homofobik anlamını taşımaz. Üstelik, bildiğim kadarıyla kimse canı sıkıldığı, boşta kaldığı, çok kolay bir hayat yaşadığı ya da fazla para sahibi olduğu için eşcinsel olmaz. Yaz tatillerinde eşcinsel, okula veya işe döndüğünde heteroseksüel olan arkadaşlar var ise, bu durumda tezim çürütülebilir tabi…

Chosen bilgi vermiş: “transeksuel ve travestilerin (ki bu gay olmanın en uc noktasıdır)” -> bu gay olmanın en uç noktası değil, başlı başına farklı bir kategoridir. Ki bu insanlara trans denir. Ne yazık ki bu kategori eşcinsellerden bile daha çok toplumsal olarak damgalanır, hayat imkanları daraltılır ve şiddete maruz kalırlar.

Cexenes şöyle demiş: “cinsellik her zaman için kapalı kapılar ardında yaşanılması gerekli bir olaydır göz önünde cinsel içerikli davranışlarda bulunmak kabul edilebilir değildir.” -> Peki, bu yoruma katılabilirim. Sokağa çıktığımda köşede birleşmeye çalışan insanlar görmek benim de hoşuma gitmez. Ama sorun cinsel içerikli davranışın tanımlanmasında çıkıyor. Örneğin; heteroseksüel bir çiftin ele ele yürümesi cinsel içerikli değil, ama eşcinsel çiftinki öyle; heteroseksüel çiftin sarılması ve öpüşmesi değil ancak eşcinselin ki öyle. Bunun altında yatan fikir; eşcinsellerin verili olduğu düşünülen cinselliğinin üstüne (daha doğrusu yerine) başka bir şeyi salt vahşi, insani (medeni ya da belki de) olmayan dürtülerle arzuladığı yanılgısı… Bedensel bir doyumsuzluk, açlık ve sapıklık olduğu sanısı…

Ama acdsee olağanüstü şekilde açıklamış! Kendisinin mesajına kelimenin tam anlamıyla “aşık” oldum!!! Olağanüstü! Nihayet, ama nihayet biri “aşk”ı meselenin içine koyabilmiş. Evet, aşk yalnızca heteroseksüellerin tekelinde değildir ve eşcinseller de aşık olur. Onların da duyguları vardır, tek dertleri belden aşağıları ya da vücutlarında dolaşan hormonları değildir…

İyi tartışma, ve bence iyi tespitler… Lütfen devam edelim.

Son düzenleme: 18 Haziran 2009
    Venomanic, musclefan, chosen ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Omnibus

Omnibus Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Çok önemli anımsatma:

Kendilerinden alıntı yaptığım insanların birçoğunun ne kadar açıkgörüşlü ve saygılı insanlar olduğu ortada. Dolayısıyla kendileriyle kişisel bir sorunum olduğu düşünülemez.
    Yalnızca tartışmaları okurken zihinlerimizden adeta "fırtlayan" bazı fikirleri eğlenceli buldum, ve genelde küçük bir ironiyle, fikrin sahibine başka bir bakış açısı sunmayı amaçladım.
    Bir çok defa benim de zihnimden çeşitli önyargıların, basma kalıp düşüncelerin ve yanlış anlamaların "fırt"lamış olması pek muhtemeldir.
    Hepsi için affınıza sığınıyorum!
    Saygılar!

musclefan ve cexenes bunu beğendi.
  15. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben eşcinselliğin bir hastalık olduğuna inanmıyorum ayrıca şunuda ekliyim biz erkeklerin çoğunun yaşadığı veya hayal ettiği sapkınlıları var kadınlar bizim kadar değil bir porno film izlemeyi bile sapıklık olarak görenlerin sayısı hiçte azımsanmıacak kadar fazla bu cinsel tercihe hastalık dersek hepimizde biraz hastalık var bence.
    omnibus olaya yaklaşımından ve yorumlarından belli bir birikim sahibi olduğun ve kendinle barışık bir insan olduğun belli benim gözümde kaliteli insan sıfatına şurda iki cümle ile giriyorsun şimdi bu seviyedeki insanları toplumun dışlaması düşünülemez.Benim şahsi fikrim herkes toplum kurallarına uyarak ince eleyip sık dokuyarak cinsel tercihlerini dilediği gibi yaşıyabilir herkesten bu konuda gerekli anlayışı bekliyebilir ama unutulmamalı ki gösterilecek anlayışı belirleyecek sadece insanın kendisidir.

musclefan bunu beğendi.
  16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    Chosen bilgi vermiş: “transeksuel ve travestilerin (ki bu gay olmanın en uc noktasıdır)” -> bu gay olmanın en uç noktası değil, başlı başına farklı bir kategoridir. Ki bu insanlara trans denir. Ne yazık ki bu kategori eşcinsellerden bile daha çok toplumsal olarak damgalanır, hayat imkanları daraltılır ve şiddete maruz kalırlar.''

Kimsin sen YA aşk meşk zararlı sözler bunlar var mı gördünmü biliyon mu elle tuttunmu ne aşkı gay aşkı yalan cennet vaadinin yalan olduğu gibi bir yalan ağzından çıkanı kulağın duyuyormu dertleşmeye çalışıyoz sen bizi dert sahibi yapmaya yürü git oğlum işine :) basmasana yaraya ha ben burda başlık açayım :) okuma yazmayı öğretir gibi daha bir arkadaşlığı bile kabul ettirirken canım cıksın sen kalk fizikten bahset... müslüman mahallesinde salyangoz satmak olur bu aşk dur hele...
    şaka bir tarafa...

sende eleştirmek için eleştirmişsin kardeşim travestilik transeksuellik başlı başına bir başlık değil cinsel sapmalarda eşcinsel kendi cinsine ilgi duymanın bir uzantısıdır... tamam ok sonrada resmen bağımsız bir durum almıştırda bu kadar zekice copy paste yaparken başlık sahibinede 2 laf söliyim oluyor... ama tarzın on numara...çok hoşuma gitti zeki yaratıcı bi o kadar kulturlu buldum seni kesin gaysin :D

Son düzenleme: 19 Haziran 2009
  17. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tanıdığım bir bayanın oğlu aynı problemi yaşıyordu annesi 3 tane kız tutmuştu parayla 7/24 çocuğun yanındaydı kızlar ve bunun yanında psikologlardan vs destek alarak bu problemi çözmüştüler.Bu yöntemi mutlaka denemelisin.

18. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    CENNET VAADININ YALAN OLDUGU GIBI:mad:
    choesen toplumda hos karsilanmayan bir iliski bicimini savunuyosun bu benim hayatim diyosun herkes eyvallah dedi..kimse bisey demiyor.ben bile saygim var dedim ve varda,sonucta senin hayatin.ne istiyosan onu yap.ama yasadigin iliski biciminin icinde bu kadar muslumanin inandigi CENNET kavramini kullanmayi birak bide vaat demissin yalan demissin..kac gundur her mesajinda kulturlu olmaktan ve seviyeli olmaktan bahsediyosun.senin kulturun bumu.dunyada bir azinligin yasadigi carpik bir iliskiyi savunuyor milletten saygi bekliyosun.ama sen yine ayni dunyada yasayan milyarin uzerinde insanin inandigi bir dinin icinde gecen kavrami yanlis yerde kullaniyosun..saygi duyki saygi duyulan kisi ol

Son düzenleme: 21 Haziran 2009
    durden, jkdo, slymnasye ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. faraklit

faraklit Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Dertlesme ve degerlendirme

Insanlari sizden farkli oldugu icin kinamak , dalga gecmek bir insanin kendisine yapabilecegi en buyuk kotuluklerdendir cunku; bu durmda herkes kendine gore bir aciklama getirebilir ( Allah , Tesaduf ,Karma vb ) ama zaman icerisinde kinayanlarin, dalga gecenlerin bir sekilde ayni seyi yasadiklari yada bu tip durumadan etkilendikleri tecrubeyle sabittir.

Tarafsiz olmak insan olmamiz , daha onceki yasadiklarimiz icinde bulundugumuz ortam nedeniyle mumkun degildir ancak insanin yapabilecegi taraf olmamak veya taraf tutmamaktan kacinmaktir.

Bilimsel olarak gayler incelendiginde tam olarak gorus birligi olmasada agirlik kazanan gorus iki turlu oldugu birinci durumun dogustan kaynaklanan genetik bir durum oldugu ikincisi ise psikolojik olarak aile ; yetistirme ; ve cevresel faktorlerden kaynaklandigi. Birinci durumda olan ve bir kisminin tedavi edemedigi kuvvetle muhtemel; boyle bir durumda olan bir insani hor gormek ; asagilamak insanlik ayibidir ancak bir kisim ise tedaviyle duzelebilmektedir ikinci durumda ise dogru ve yanlislar kesin hatlarla ayrilamamamktadir genel olarak kucuk yastaki cocugun karsi cins gibi yetistirilmesi, cocuk yasta cinsel istismara maruz kalmak; ergenlik doneminde biligisizlik merak yada cesitli sekillerde ayni cinsle iliski yasamak ornekler cogaltilabilir . Ancak bu verilerin hic biri tam olarak kanitlanmis degildir. Bundan elli yil once dogru Kabul edelilenlerle simdikiler arasinda esasli degisiklikler vardir eli sene sonrada cok farlkli olucagi muhtemel.

Tarafsiz olunamayacani belirtigimden taraf tutmamaya calisarak biraz ornekler uzerinede durmak istiyorum en zorundan basliyalim birinci durumda tedavisi munkun olaymayan dogustan genetik farkliliklari olan ornegimizi dedigimiz gibi dislamak veyahut utanmak hic bir bakis acisindan hakli gorulemez ancak su acidan bakasak bu insanlar bu sekilde yaratilmislardir veya olusmuslardir sonucta ic gudusel olarak farklidirlar bu husus yaptiklarinin dogru oldugunu kanitlamazmi ?????? sizofren ( daha once mesajlarda gectigi icin kullaniyorum) yada akil sagligi yerinde olamayan insanlar da farklidirlar hatta yaptiklarindan dolayi onlari yargilayamazsiniz Turk Ceza Kanununa gore ve genel olarak butun ulkelerde Cezai ehliyetleri yoktur yani siz bu insanlari yaptiklarindan dolayi cezalandiramazsiniz ancak ayri bir husus daha vardir bu tip insanlar cezalandirlmasada toplum bunlari serbest birakmaz kendini korumak icin toplumdan tecrit tedavi yada surekli gozlem yollarina basvurur , Peki bu birinci durumdaki insanlar (ikinci durumuda icine katabiliriz ancak farkli acilardan yaklasmak gerekir) bu duygularini bastiramazlarmidir ????? Ya da sadece toplumdan yada dogadan farkli olduklari icin bastirmalarimi gerekir ????? Peki bu duygular bastirilabilirmi??? herkes kendi gecmis duygularini dusndugunde farkli ve yanlis duygular icine dustugunu fark edecektir bu tip duygulari bastirmmamak (yanlizca ornek olarak veriyorum ve cevabi forumda var ve yoneticiler tarafindan silinmemis oldugu icin)insalara ensest iliskiyi bile Kabul edilebilir hele getirmezmi??? sadece merak icin boyle bir seyi denemek psikoljik olarak yaptiginin yanlis oldugunu kabullenmeme duygusu beraberinde bu olguyu karsimiza cikarabilir peki durum hastalikmidir degilmidir yada tercih olarak kabul edilebilirmi?? Ikinci grub belirtildigi gibi daha cok psikoljik buda daha onceki yasam tecrubelri bur da deginmek istedigim konu; kimilerininin (dogu ve bati olrak ele alirsak) doguyu baskiyla kimilerinin ise batiyi serbestiyle ovmeleri yada yermeleri aslinda incelendiginde her iki durumunda kotu sonucalara yer actigi gorulmekte yani dogununun baskisi sonucu bir yerde cinsele egitim gorememis yada yada cehaletin etkisiyle bu durumu yasamis yada cok daha acidir ki cebren bu tur iliskiler yasamis birayler ne kadar fazlasaysa batinin asiri serbestisi nedeniyle bu durma mazur kalanlar o kadar coktur genisletmek gerkirse batida cinselligin ergenlikten cok erken yasta baslamasi gelisimin tamamen yasanmadan bir oyun gibi Kabul edilmesi cesitli yonelimlere yol acabilirr yada doguda ise hic bir egitim verilmeden yada yasak olarak baski altinda tutulmasi etkiye karsi tepki olusturmakta. Ayrica bizat gozlemledigim ve yuzdesel olarak cdidi bir yekun tutan batida karsilasilan bir sebep ise bir takim insanlarin hayat sartlarinin cok iyi olmasi bu bireylerin tamamen hayati tensel zevk olarak gormeleri ve yasamalari sonucu her ne kadar bu boyle bir yonelmeleri olmasada normal yolardan sikilma farkli arayislara girme etkisidir , bu sebep uzerinde dusundugumuzde insanin bu kadar bencil olmasi amacsiz yasamasi ve bu tip eglimlere yonelmesi ne kadar dogrudur??? sonucta insan dogasi geregi doyumsuzdur her zaman daha fazlasini ister bir yerde kendine dur demesi mi ??? gereklidir yoksa sahsi tercihidir istedigi gibi davransin mi denmelidir ???? Gorusunuz ne olursa olsun tecrit veya hor gorme hicbir sekilde dogru olamaz Insanlar istedikleri sekilde yasamakta ozgurdurler ancak bu ozgurlugun sinirlari nerededir Ozguluk baskalarinin ozgurlugunu kisitlamadikca serbesttir bir bireyin ozel yasam alaninda istedigi gibi davranmasini kisitlamak ne kadar dogrudur??? Peki dort duvar arasindaki ozgurluk ne kadar ozgurluktur??? Bir alinti yapmak isyiyorum omnibustan alinti Coyote bir çeşit şaka yapmış: “Diyelimki gaysınız ve böyle yaşamak istiyorsunuz. Hay hay o zaman böyle yaşayın. Ama tutup bunu diğer gay olmayan insanlara normal bir şeymiş gibi söylerseniz bu olmaz.” -> Sus, konuşma, sakla, bastır, görünme, ama istediğin gibi yaşa ;-) peki disarida rahat olmalari digerlerini ne kadar etkiler Bir pop starin gay oldugunu disarida belirtmesi bu sekilde davranmasi ozgurluk degilmidir yada nasil kisitlanabilir??? Peki hayrani olan genc; saf dimaglarin onu her yonuyle ornek almasi ailenin ozgurlukleriyle catisir mi??? Bu orneklerden yuzlercesi siralanabilir amacim farkli durumu farkli yonlerden incelemek ve karsilastigimiz durumlara cok yonlu bakmamiz gerektigini belirtmekti. Genel olarak bizler duygusaliz cok cabukkannate variyoruz genel olarak cok yonlu dusnmeden. Ancak insan unutmamalidirki dusunceleri zamanla degisebilir su an ki cok dogru Kabul ettiginiz bir cok dusunce yillar sonra size cok sacma gelicektir bu sebepten oturu eger kanun seklinde degilse teori bazindaysa; kesin yargilardan kacinmak gerekir hayatta alinacak derslen bana gore cok onemli bir tanesi cok buyuk konusmamaktir.
    Yukaridaki ornekler herkes tarafindan degerlendirilebilir ancak bunlar sahsidir dogrular ve yanlislar goreceli ve degiskendir . Ve genel olarak dogru guclunun ( guc bazem kalabaligin , bazen paranin , bazen akilli azinligin elindedir) dusuncesidir. Tarihte gayligin yasaklandigi cezalandrildigi katledildigi olmussa da; gay olan toplum tarafindan olmayanlara; su anki toplumun yaptigi baskilar uygulanmistir.

Benin sahsi degerlendirmem her ornege gore sahsi fikirlerim olsada kesin konusmaktan kacindigim icin vardigim ana nokta bu olgunun reklaminin yapilmamasi,yani ozendirilmemesi ve bir noktada ezilmis psikolojisiyle bu konuya yonlendirilme yapilmamasi geregidir; buna hususa arkadasimiz acisindan bakarsak bile ne kadar zor bir hayat yasadigi ortatadir.

Size zor olan hayatinizda basarilar.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Haziran 2009
    chosen bunu beğendi.
  20. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    :)

teşekkür ederim... cidden tartışmaya ve başlığıma aynı omnibus arkadaşın yaptığı gibi kaliteli bir yaklaşımla yaklaşmanız taraf olmadan geneli değerlendirip cımbızla işinize gelmeyen yerleri çekip kavga ortamı yaratmadan gayet türkçeye yakışır zor ama açıklayıcı devrik ama aslında özünde bir bina kadar sağlam cümlelerle değerlendirme yapmanızdan dolayı teşekkür ederim... cidden butondaki teşekkür yetersiz....

faraklit bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş