gay olmak ve bodybuilding yapmak....

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve chosen tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu tarz insanların sapık tekliflerine magdur kaldigim icin belkide bu kadar tepkiilyim kişinin hemcinsiyle ilişkiye girmesi kadar igrenc bisey olamaz heralde. Herkes bi gün yaptiklarindan dolayi hesaba cekilicek olmasini gözardi etmemesi ve ona gore yasamasi dogru olandır İLERİ GÖRÜŞLÜ arkasaşlarimizin ve inanmayanlarr icin problem yok heralde :S

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yani işte senın dusunce yapın benım dusunce yapım bu şekildeyken, gay olan arkadaşımız ise daha farklı dusunce yapısına sahip.

Aradaki fark bu.

Ayrıca ileri görüşlü olmak, ileri dusunce sahibi olmak kötü değildir.

Bir insan gay olabilir lezbiyen olabilir ama kimsede o insanları yardırgamak zorundada değildir yada sohbet etmek zorunluluğu yoktur.

Kimsede gelip kendini zorla kabul ettirmeye çalışmaz sadece.

Sizi görende kafanıza silah dayadılar sanıcak dumang :)

3. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Düsüncesini yesinler onlarin daha bi karaktere oturmamis hayatını cinsel tercihi üzerine koymus bi insanin ne fikri ne de varligi onemli degil tabiiki böyle seyler olucaktir topluma bunlari taslamak gerekmez herkes kendi hayatindan sorumludur kımse kımsenın hayatınada karısamaz fakat aferim cok iiiyi yapiyosun demek ileri goruslülük olamaz

yabanci, ronaldo_88 ve Coyote bunu beğendi.
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kimse kimsenin namus şeref tarifini yapamaz. namus diyenlerde melekler herhalde . gay deyince erkek çocuklara tecevüz eden kişiler aklınıza geliyor sanırım. böyle bir şey söylme hakına sahip olmadığımızı düşünüyorum

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısın tabiki, yukarıda namus ve haysiyet kavramlarının ayrı oldugunu söyledim.

Kişilerin namusu kişileri ilgilendirir sayın letsev.

DumanG bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ben DumanGa söyledim ...

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu tür tüm başlıklarda önce herkes anlayışlı,hoş görülü ve sakinken sonraları başlığın gidişatı değişiyor..
    tartışmayı bilmeyenler bu başlığa girmesinler..

cümleler "herkesin fikrine saygım var " şeklinde güzel başlıyor ama cümlenin sonunda insanları "sapık" diye adlandırıyorsunuz..kişilik çatışması olan ve kendini kontrol edemeyenler de bu başlıkta yazmasın..

karşılıklı restleşmeye girilmesin..

BEŞİKTAŞ, LIWEX, ammun ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet gecen mesajımda bahsettıgım gıbı yıne aynı olay oldu ve baslık su anda kılıte dogru gıdıyor cunku karsılıklı saygı ve anlayıs ortamı gıttı karsılıklı tartısmaya dondu

dedıgım gıbı sadece muhalefet olmk ıcın baslıklara katılmayın yada saygı ve anlayıs cercevesınde baslıga katılın

burda arkadasımız sadece derdını dıle getırmıs bızden ne yardım ıstıyor nede gay olmaktan kurtulmak oyzden arkaadas tedavı yontemlerı onermek yerıne sorunlarına cozumler bulmak daha mantıklı

chosen bunu beğendi.
  9. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    sayfayi acan arkadasa ve cinsel tercihini degisik yonde kullanan arkadaslara lafim yok..sanada lafim yok..cunku bir gayla bir lezbiyenle oturup konusabilecek tartisabilecek duzeyi bozmadan satlerce sohbet edebilecek kadar acik sozlu ve insanlari kirmayan biriyim.ama seninle boyle bir ortamimiz olamaz.gaylik belki 80 milyonluk bir turkiyede oya sunulsa belki yuzde 10 saygim var diyen insanlar cikabilir(bu sayi sadece bir ornek ) ama senin gibi dusunen kac kisi cikar bunu bilmiyorum..eger 100 kisiyi gecerse ben turklugumden ve insanligimdan utanirim..bir hayvan bile sahibi cok zorlamadigi bir surece nasil kendi kanindan bir hayvanla eslesmek istemiyor sen aile ici iliskiyi normal goruyosun...yazik diyorum baska bisey demiyorum
    Sayin moderatorler ve yonetici arkadaslar,belki bu mesajdan sonra bir uyari gelebilir ama once sunu goz onune alip sonra uyari verin derim,biz bu baslikta gayligi goz onune aldik ve bugun bu mesele her gun karsimiza cikan bir meseledir ve tartismaya aciktir..ama ben aile ici iliskiyi normal goren kisiye bu sapikliktir sapkinliktir dersem bence uyariYI ben degil gaylik meselesini buraya getiren arkadas almalidir..bazi seyler vardirki asilmasi gereken bos tabular degildir.forumda dini konular yasak.ama bu konu dini bir konuda degil sadece..bu cok buyuk bir konudur.forumda bir cok arkadasimiz evli.flexor senin de kizin var...insan dusunuyor ve dusunurken bile aklini yiyor..insanin kendi kanindan kendi canindan cocugu.veya kendisini dogurup dunyaya getiren annesiyle iliskisi normal diyor yaaa.buna bence yonetim dur demeli..bu forumda turku alevisi kurdu ermnisi.. bi cok arkadasimiz var ve aile gibiyiz.cunku irkla milletle insanlarin arasindaki arkadaslik bozulmaz..ama bu aile ici iliski meselesi turkler icin degildir sadece,her toplum iin aynidir..sizden ricam gay lik basligi devam etsin,cunku o insanlarin varligini kimse yok diyemez.ama bu insanlik ayibina bence dur denmeli

YesiLZeytin, sleepy, SEZER YZL ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sivaslının söylediğini anlayabiliyorum.

Basından söylediğimiz gibi bunu normal göstermek saçmalıktır. Sivaslı arkadaşımız kesinlikle bu konuda haklı.

ancak söylemek istediğimiz şu.

Diyelimki gaysınız ve böyle yaşamak istiyorsunuz. Hay hay o zaman böyle yaşayın. Ama tutup bunu diğer gay olmayan insanlara normal bir şeymiş gibi söylerseniz bu olmaz.

Yine insanlarla takılın, sohbet edin makara yapın yaşadığınızı kendiniz yaşayın ve sizin gibi gay arkadaslarla yaşayın.

Buradan çıkan sonuç işte budur.

Haklı olarak bunun bir tabu olmadıgını bunun bir rahatsızlık oldugunu söylemek gayet normaldir.

Bu bir tabu değil cunku bu eğilim normal değil.

Ama böyle yaşamak isteyene saygımız sonsuz da olsa yinede her zaman temkinli yaklaşırım.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Burada sivaslıya uyarı vermek yerine duyarlılığından dolayı ayrıca teşk ediyorum.

ayrıca sözlü olarakta StarfreedoM uyarıyorum. çünkü konu aile ilişkisi değil g.. olan bir kişinin spor da ,yada toplumdaki sıkıntısını dile getirmesidir. Pozisyonundan dolayı rahat hareket edememesi ve bu duruma bizlerin cevabı.

Lütfen son kez uyarıyorum ve başlığı hatırlatıyorum '' g.. olmak ve body yapmak'' sorularınız,tartışmanız,itirazınız bu yönde olsun.

Bu başlık bize iyi bir tecrube ve bilgi sunmakta başlık sahibinin kültür seviyesi yüksek olması tartışma ve yazışmayı bilmesi., bizim onlar hakkındaki meraklarımız ve düşüncelerimizi dile getirmek için seviyenin korunması istiyorum.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2009
    cexenes, bonatschi, aneximandros ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. endomurat

endomurat Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Bilmeyenler için acı bir gerçeği söyleyeyim. Türk Ceza Kanununa göre evlenme hali dışında ensest ilişki için herhangi bir ceza yok.

18 yaşın üstünde olduktan sonra ensest ilişki yaşayanlar için evlenmeleri durumunda ceza var. Tabii evlendirme işlemini yapana da ama evlenmeden istediklerini yapabilirler.

İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde ensest ilişki cezalandırılırken İsveç'de herhangi ceza yok.

Bir de ensest ilişki hastalık olarak görülmüyor sapma olarak görülüyor psikolojide. Dolayısı ile sapkınlık hali.

Düşmanımın başına gelmesin denir ya ben de aynen "düşmanımın başına vermesin" diyorum.

Gay olma konusu ise başka bir konu, açıkcası benim gay kişiler ile herhangi bir sorunum yok veya homofobik değilim fakat son yıllarda özellikle yabancı dizi ve filmlerle çok fazla göze sokulduğunu düşünüyorum.

Bu durumun ise çok normal kabul edilerek bu şekilde empoze edilmeye çalışılmasından ise rahatsızlık duyuyorum.

İsteyen istediği gibi yaşasın gelsin otursun muhabbet edelim çalışalım salonda vs hiç sorun değil ama bunu komple yasaklamaya çalışanlar nasıl ki rahatsız ediyor ise göze sokmaya çalışanlar da aynı oranda rahatsız ediyor.

13. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    aynennnnnnn

arkadaşın dediği gibi konuyu saptırmassak sevinirim ha ensest ilişki hakkında bir başlık açılsın hep beraber tartışalım cunku turkiyenın ve 3. dunya ulkesi sayılan ulkelerin buyuk sorunlarından biri... hatta dejenere olduğunu dusunduğumuz ulkelerden yaklaşı 10 kat fazla...

ama ben sadece yaşadığım sorunu ve içinde bulunduğum durumu anlattım dertleştim cunku spora başladığımdan beri en yakın arkadaşım sizsiniz iyi kötu yazdıklarınızı okuyorum elimden geldiğince cevaplamaya yardımcı olmaya calışıyorum e farkında olmadan bu forum benim hayatımın bir bolumu oldu... e bir muddet sonra isimlerede aşinalık kazandım ve kendimi yakın gördüm açıldım size ve derdimi paylaştım... hepsi bu en yakın arkadaşınıza cevrenize sıkıntınızı paylaşmak gibi bişey... ama bana gayliği özendirmekle suclayanlar oldu ki konuyla ilgili attığım 3. msg da bu suclamadan önce şunu yazdım coluğa cocuga kotu örnek olanlara bende tepkiliyim... sadece gay olmak konusunda değil... her konuda ama belki uzmanlığım bu alanda olduğu için bu konuda çocuklara kotu ornek olamadığımı söyledim ama bir arkadaşım beni gayliği özendirmekle sucladı... özenen oldumu? hatta soğur be insanlar yazdıklarımdan:) ilginç bir duygu nerden çıkardıysa :) ben gayliğin zorluklarından bahsettim ha soyle egleniyoz söyle takılıyozda demedim...

gerekte yok zaten herkesin özeli kendine... bayagıda sapınca konu uzuldum gerçekten yapılan yorumlardan ve yaklasımlardan arkadaşımı secmede yanılmadığımı dusundum... iyisiyle kotusuyle beklemediğim sekilde tavırlarla karşılaştım... sevdimde bu durumu... işte aslında bir erkeği bir erkekten baska kimse anlamıyor bu konuda biz gayler sanslıyız:) uzgunum ama avantajıda bir erkekle daha uyumlu olmak kızların gereksiz kaprisini cekmiyoruz...(özenmeyin lutfen) bizde aramızda geyikler dönduruyoruz:) bunuda sizle paylaşayım 1 tanesini bizde hep derizki:)

ERKEK ADAMIN ERKEK SEVGİLİSİ OLURRRR... sadece gerginlik gitsin diye yazdım bu yazıyı belki eski kalitesine gelir tartışma sizle gurur duyuyorum bu arada....

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Mayıs 2009
  14. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Bence bu olayı sadece BB ile kısıtlamak yanlış olur.Çünkü her meslekten her kesimden cinsel tercihleri farklı olan insanlarla karşılaşmak mümkündür.Saygı duymak lazım bence..Fransada Sarkozy'nin yerine görülmek istenen cumhurbaşkanı bir gay..Halkın bazı kesmi buna karşı cıkıyor.Onun yanıtı ise su..Ben memleketi g..'mlemi yönetiyorum..

Kişi iyi olsun insanları sevsin,dünyaya,ülkesine,memleketine yararlı insan olsun gerisi boş..;)

15. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    chosen, evet gaylere de bir saygımız var.Son söylediğin söz beni gerçekten kızdırdı.
    "ERKEK ADAMIN ERKEK SEVGİLİSİ OLURRRR" ne demek !?!?!? kusura bakma bazı şeylerin bize ters şuan söylediğin gibi o yüzden böyle şeyler yazmaman daha iyi olur insanları tahrik ediyorsun forumda insanlar sana karşı kötü şeyler yazmasın konu tatsızlaşmasın.

Kimsenin kimseyi yargılaması mümkün değil tercihleri için o yüzden hiç kimse problem yaratmıyorsa kendi yaşamıdır.gerisi boş.

16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    geyik

aramızda dönen geyiği yazdım okursan... geyik demek ciddiye alınmıcak birşeydir... dönen gay geyiklerinede benim takılmamam böyle bişiy seninde takılmana gerek yok geyik sadece... gulun diye sinirlenin diye değilki ortalık dönen gay geyiklerini düşünürsen... oooo benim sinir hastası olmam lazımlazım....

17. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Chosen,bazı konular geyiğe alınamıyor insan alınıyor.Anlıyorum senin de derdini gayler üzerinden kötü şakalar yapılmasına alınıyorsun evet bencede hoş bir durum değil ve yapılmaması gereken birşey.Ama seninde böyle şeyler yazarak onlardan bir farkın kalmıyor ;) O yüzden böyle şeyler sende yazmayarak onlardan ayrılabilirsin ve kendinle gurur duyarsın.Anlatmak istediğim bu..

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Gaztede mi yada bir tartışma ortamındamı okudum bilmiyorum bunu paylaşmak istedim. dış ülkeler müslüman ülkeler için planı onarı özendirip müslamınlık dışı bir pozisyona getirmekbunuda teknoloji ile gerçeklejtirmek .

BU duyduğum yada okuduğum yazı üstüne farklı bir bakış açısı sunmam gerekirse çok fakir demeyimde durumu iyi olmayan kişilerde neden g.. çok az. bundan 20 yıl önce atıyorum binde birken neden şuan binde on. eğer siz oto tamircisi bir babanızın yanında yetişmiş olupta mesleğiniz oto tamircisi olsaydı evinizde internet vs olmasaydı ve gününüzün büyük bir bölümünü çalışarak geçirseydiniz yine bu pozisyonda olurmuydunuz. ?

yani kişinin pozisyonu , hayat şartları ruhani farklılıklar gösteriyormu ,yoksa ne iş yaparsam yapayım hangi yüz yılda yaşarsam yaşayım aynı pozisyonda olurdum diyebilirmisiniz ?

chosen bunu beğendi.
  19. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    :)

türkiyedeki gaylerin yuzde doksanı bilincli insanlardan oluşuyor doğrudur ancak gay olmanın gerçekleriyle yuzleşemeyen ve bilinçsizce eğitimden uzak bir şekilde bu yolda yasayan insanların ne durumda olduğunu size anlatayım isterseniz türkiyedeki transeksuel ve travestilerin (ki bu gay olmanın en uc noktasıdır) 100 de 98,2 doğu yani tasrada doğmuş eğitim alamamış insanlardır... yani anlaşılacağı uzere eğitimsizlik insanları ucuruma göturbiliyor... ve sandığından daha türkiyenin doğu guneudoğu iç anadolu bölgelerinde hukukçu olarak çalıştığım için size şöyle bir saptamada bulunayım erkek erkeğe ilişki gizli yaşanması yani insanların aslında gay olup bu şekilde değilmiş gibi yaşaması cok fazla... bu insanlar gay yasam tarzını secmeden evlenir coluk cocuk sahibi olur belki karşıdan mantıklı gibi görunur ancak bu çeşitli sorunlara neden olur insanlarda... sALDIRGANLIK CİNSEL SAPIKLIKLAR gibi... gay olmayı sadece yetiştiriliş tarzıyla ilgilendiremeyiz... malesef... egitimli bir ailenin cocugu bunu kabullenip bu sekilde yasar ama tornacı cıragı bir çocuk u duygularını içine gömer fakat baskaca sorunlarla zararlı bir birey olarak surdurebilir(istisnalarda her zaman olabilir) gay camiasının icinde bir gay olarak size sunu diyebilrimki sandığınızdan cok daha fazla örnekler var ve inanki komik olucak ama gay arkadaşlarımdan birinın babası tornacı yemin ederim butun cocukluğu torna atölyesinde gecmiş...
    yanlış bir genelleme olmuş... artı benim babam ailem eğitimli neden diğer erkek kardeşlerimden biri gay değil?
    ikiz arkadaşlarıım var ikiz biri gay diğer değil ömurleri boyunca aynı kıyafetleri giymişler artı babasıda ust duzey bir ynetici(babanın işi turkiyede erkeklik sembolu sayılan işlerden biri)

sorduğunuz sorunun cevabıysa bence:)

eğitimli ailelerin cocukları gay ise topluma faydalı kotu ornek olmayan dışarıdan bakıldığında kimseyi rahatsız etmeyen gay olma ihtimalleri yuksek.

eğer daha alt duzeydense gay ruhuna sahip insan ya bu yasantıyı radikal bir şekilde yaşayıp cevresine ve topluma zararlı insan haline gelme ihtimalleri daha buyuk...istisnaları her zaman ayrı tutun..

o oran az değil... ortaya cıkmadıklarında bize az geliyor...

hatta inanın sayın hocam daha fazla... uzulerek bu gerceği söyluyorum...

Son düzenleme: 24 Mayıs 2009
  20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Toplum baskisinin goreceli olarak hafiflemesi, ifade ozgurlugunun daha isler olmasi oranin daha yuksek gozukmesine neden oluyor diye bir tahmin yurutuyorum ben. San Francisco'daki escinsellerin haklari icin gosterdigi mucadeleden once boyle bir disa vurum soz konusu degildi. Dinle ilgili komplo teorilerine ise ben katilmiyorum, Flexor. Amerikadaki escinsellerin tarihine bakarsak kilisenin escinsellerin kokunu kazimak icin inanilmaz bir caba sarfettigini goruyoruz. Bence buradaki temel unsur toplum normlarinin disindaki bir durumun toplum tarafindan yok edilmeye calisilmasi.

Avrupadaki spor salonlarini bilemiyorum, ama amerikada erkeklerin guzellik normu zaten kasli iri fit bir vucut oldugu icin gay orani'nin %10'larin uzerinde oldugunu sanmiyorum. 5 senede bir iki tanesine ancak denk gelmisimdir spor salonunda, ki pittsburgh andy warhol sagolsun escinsel dolu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş