gay olmak ve bodybuilding yapmak....

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve chosen tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bence bu tartısma bu forum sakınlerının ne kadar ılerı dusuncelı ve saygılı oldugunun kanıtı bende ılk mesajımı burda yazdıgımda bu basıgın bır kac mesaj sonra kapanacagına kanaat getırdım ama sukurkı ole olmadı bence bır tarısmaya asla kavga cıkarmak vede ters bır muhalefet olusturmak ıcın katılınmamalıdır herzaman saygı korunmalı ve baslık surdurulmelıdır yoksa eskı konulardan evrım baslıgında oldugu gıbı tartısmadan cıkıp kavgaya donusen bır baslık olur ben forumda ole tarısmalar gordum kı olay adresını ver nerdesın sen gıbı yerlere geldı :)

punkt ve FleXoR bunu beğendi.
  2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    çiftleşmenin asıl amacı cinsel haz duymak değil üremektir aslınabakılırsa, cinsel çekim bu içgüdüyle gerçekleşir. eşeyli üremede esas olan eşini bulup üremektir adı üstünde.

cinsellikte kadın ve erkek vardır. eşcinsellik doğallıktan öte en doğru tabiriyle bir çeşit cinsel fantazi, cinsel eğilim olarak ifade edilmeli bence. üçüncü bir tür olarak değil.

bir kızın babasına aşık olması, bir abinin kardeşine aşık olması insan psikolojisiyle alakalı doğal ve masumane dürtüler. fakat işin içine cinsellik giripte bir babanın kızına cinsel ilgi duyması gibi bir boyut kazanırsa bu sapkınlık ve hastalık boyutuna girer.

eşcinsellik yukarıdaki bu iki durum arasında bence ne ilk durum kadar masumane nede ikinci durum kadar sapkın.

iki eşcinselin aşık olup ilişki yaşamasının hiç kimseye zararı yok. keşke toplum önyargılarını kırıp insanların tercihlerine saygı duymayı öğrense de hiç bir gay cinsel eğilimini gizlemek zorunda kalmasa.

musclefan, Kan Mevsimi ve chosen bunu beğendi.
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Drago, aslında burada çok güzel bir noktaya değinmişsin.

Bu çok bilinen birşey değil, fakat bir sebep de değil homoseksüelliğe.

Tantra yoga'da bu erkeğin sevişirken zevk alması için kadın tarafından kullanılan bir teknik mesela.

Yani, illâ bunu yaşamak için gay olmaya gerek yok.

Homoseksüelliği seçmede, gerçekten bir etken olduğunu pek düşünmüyorum.

musclefan bunu beğendi.
  4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    flexor a katılıyorum, bu tarz bir yazı yazmak ıcın girmiştim.

bende daha önce hormon olayını çok iddia ettim, hatta yine normal bir forum sıtesınde bu tartışmaya girmiştim.

bence bu hormon olaylarını denemelisiniz.

ve bunu defalarca söylemişimdir, gay ler benim görüşüme göre hastadır. ve tedavi yolu aramalıdırlar. tedavi yollarını flexor söylemiş. yalnız düşüncesel olacağını tahmin edeceğin üzere zor.

bilimsel olarak baktığımızda beyinsel olarakta bir paradoks var, hormonsal olarakta.

yani gay lerin ilk problemi bence bunu hastalık olarak görmemesinde.

benım tavsıyem bunu tekrar bır doktorla görüşmen, ilk olarak tavsiyem hormon tedavisini denemenden yana olucaktır.

yani son olarak demek istediğim, bu yol, yol değil, benim fikrim en azından tedavi olma yöntemlerini araman yönünde.

dip not: spor da hiç kür yaptınmı bilmiyorum da, eğer yapmışsan şöyle sorayım , testo aldığın zaman herhangi bir normalleşme oldumu, yani gay lik olayından uzaklaştırdımı bu seni, yada daha mı çok yakınlaştırdı. bunu merak ediyorum.

FleXoR bunu beğendi.
  5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    www.bodyforumtr.com önceleri spor konsepti ile girmiş olabilir fakat şuan tartışmasız spor alanında en buyuk sitesidir bu buyukluk buyuk sorumluluklarla beraber farklı açılardanda buyumuştur. yani sitemizde uygun bölüm ve uygun başlıkla her türlü konu seviyesi ile birlikte tartışılırsa konu kapanmaz . biz konuyu kapattığımızda ya karşılıklı atışmalar çıkmıştır,ya küfürler edilir yada konuyla alakasız mesajlar atılır.

Ha burada başlığın kitlenmesini isteyenlerin olduğunu ve başlığı sabote etmek için kavga ve küfür kullanacaklarıda ayıracak kadar tecrübeliyiz. seviyenin devam ettiği konu yönetimin takibi sizinde duyarlılığınız ile açıktır.

NHFL, aneximandros, fitnessist ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    insanlar herzaman korktukları şeylere saldırır.. ben senin yerinde olsam artık orada burada yapılan gay muhabbetleriyle hayatımı zehir etmekten vazgeçerdim.. takıl git bi espiride sen yap olayları içinde büyütmessen rahat bir akışa kavuşur herzaman! ki paylaşmışşında burda.. belli bir yaşa gelmişsin meslekde var diyorsun sen kararını vermiş durumdasın.. bu iş öle arkadaşlarl rencide etmeyelim herkezi düşünelim demekle çözülmez.. heryerde farklılık yaşayan her insan zor durumda kalır bunlar değişmez kurallar.. önemli olan bizler nasıl karşılıyoruz hayatı..
    birde hormon olayını bende tavsiye ederim hem doktorda yazarsa bedava kür işte doktor tavsiyeli:) bu spora birçok kişi isterdi sanırım.. şaka bir yana.. kişisel merak olarak insan psikolojisiyle çok fazla ilgileniyorum ve kendi çapımda araştırıyorum.. herkez hemfikirdirki hepimizin takıntılı düşünceleri vardır sabit fikirleri ruh sağlığı yerinde insan azdır ve asıl soru bunlar kime neye göre sağlıklıdır?? topluma göre elbette.. toplum normlarına en yakın olan en sağlıklıdır.. insan beyni neyi isterse onu olur bence şimdi tercih değiştirsen normal tercihli bir erkek olursun.. burda sorun bana göre isteyememktir.. psikolojik ise, insanın kendi beyni hem en büyük düşmanı hemde kurtarıcısıdır ama onla başetmek zor! hormonelse tedavi edilebileceğine inanıyorum ben yeterki bu hormonel durum psikolojiyide değiştirecek kadar uzun süreli tedavisiz kalmasın..

aysunil bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu durum arkadaşımızı rahatsız etmiyorsa, bu şekilde yaşamaya devam etmek onu mutlu ediyorsa diğer insanlarıda bu şekilde rahatsız etmiyorsa bu kimseyi ilgilendirmez. Öncelikle bunu belirtmek istiyorum.

Seçimlerin kişilerin kendi hakları olmakla beraber eğer ortada bir hastalık durumu varsa olayın tedavisi için uğraşılır.

Ancak açıkçası birbirimizi kandırmayalım insan tabiki karşısındaki bir eşcinsele sezdirmesede biraz önyargıyla yaklaşıyor. Bu insanın doğasında var.

Özellikle ülkemizde o kadar çok eşcinsel varki kim nedir insan anlayamıyor zaten.

Ancak önemli olan baştan söylediğim gibi kişinin kendi hayatı, seçimlerin ve tercihler izlenilen yol kişinin kendi seçimidir.

O yuzden diğer insanların sizi asla rencide etmemesi lazım. Yani diğer insanların gaylar hakkında ne dusundugu gayları neden rencide edebilirki?

Muattap olmassınız, işinizle ilgilenirsiniz sporunuzu yapar salondan çıkarsınız.

Şayet karşınızdaki insanlara bir eğilim sergiliyorsanız ve bu arkadaşlar da bu yuzden gay esprileri yapıyorlarsa bu konuda birşey söyleyemem.

Ama sizinde bahsettiğiniz gibi eğer bu şekilde kimseyle ilgilenmeden sporunuzu yapıyor ve evinizin yolunu tutuyorsanız neden rahatsızlık hissettiğinizi anlamıyorum, insanların ağızlarının torba yada çuval olmadıgını biliyoruz o yuzden büzerek durduramassınızki.

Bence kişi kendi isteğini yapmalı, bir beyin taşımanın en büyük etmeni dış etkenlerin etkisinden kurtularak kendi istediklerimizi yapabilmemizdir.

Yoksa yaşamanında anlamı kalmaz.

İşte yaşamak ve mutlu olmak kendi istediklerimizi maksimum oranda gerçekleştirmemizle ilgilidir.

saygılar.

NHFL ve chosen bunu beğendi.
  8. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    sorun...

sorun bu sporu yalnız yapmak zorunda olmam... paylaşmak mutlulukları arttırır bilgiyi hırsı basarıyı katlar diye düşünüyoum... kimseyide yargılamıyorum bu durumda kendi çıkış yolumu ve planımı yaptım...
    türkiyede spor salonlarında gay cok fazla yok yada varsada tarzım diil.. hava cıva için geliyorlar ancak yurt dışındaki arkadaşlarım ve spor salonlarındaki gay nüfüsü kızmayın ama fazla oralarda gayler bu sporu aşırı seviyorlar. belkide genelleme değil inanın giden ve gören biri olarak biliyorum.. azınlık kavramı yurt dışında gay olmayanlar için geçerli (spor salonlarında)ama homofobik kimsede olmadığı için gayet straight insanlarda gaylerle arkadaşlık yapıyorlar hatta tanıdığım bir çok straight çok seviyor gayleri... hatta şakalaşmalardan kimse alınmıyor ben gibi. birbirleriyle dalga geçiyorlar... :) şöylede bir tesbitim var arkadaşlar bizde herkez herşeyi biliyor ve salonda surekli herkes herkesi eleştiriyor... kimse kimseyi beğenmiyor... bi inatlaşma söz konusu beki heryer öyle değildir lutfen kimse alınmasın.. (gayim ya kimseyi krmamaya calısıyorum:). dediğim gibi arkadaşım aslında cok guzel yazmışsın ve benide anlamışsın... ama dediğim gibi en sevdiğim uğrasımı kimseyle paylaşamamak beni demoralize ediyor.. ve performans düşürüyor....

9. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bu arada neden yurt dışında spora vakit ayırmanın gayler tarafından daha cok olduğunuda size anlatayım...
    1-straightler(gay olmayanlar) ağır çalışma sartları altındalar ve evlendikten sonrada yeni sorumluluklar üstlerine bindiğinden zaman sorunu cekiyorlar heledeki coluk cocuk olunca..
    profosyonel sporcular haric...
    2- gay ortamlarında guzel bir vucuda sahip olmak daha kolay aynı cinsi tavlamanızı sağlıyor... yani tek eşlilik gerçekleşmediğinden kişi ömur boyu bir partnr surkulasyonu icinde ama straightlerin coğu evlenince bu baskıdan kurtuluyor... ama gayler hayatları byunca bu stress altında...
    3- gayler görsellik yaratıcılık konusunda erkeklerdende kadınlardanda öndedirler kızmayın lafıma lutferı cunku avantajları hem erkek gibi hem kadın gibi olaylara bakabiir hatta iki cinsede zekası ve yaratıcılığıyla hitap edebilirler... o yuzden görsellik onlar icin önemlidir.

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın chosen, seni yargılıyorum gibi dusunme ama eğer sen bu sekilde komplekse girmessen ve diğer erkeklerle normal bir erkek gibi davranarak bilgi paylaşımında bulunursan ve gay oldugunu gizlersen, biliyorum gay oldugunu gizlemek seni sıkacaktır ama bunu uygun kisilerin yanında söylersin.

Gerçekten hayatında değişim olur.

Seni anladım tabiki sayın chosen, ama sende diğer insanların yönünden olayları anlamaya çalışmalısın.

Toplumun ne dusundugunu önemse demiyorum sadece yine insanlarla samimi ol muhabbetini yap gay esprileri oldugu zaman bozulma gül geç yani.

Gerçekten insanların ne dediğini önemsemenin bir anlamı yok.

Bunu kızlar uzerinde çok yapıyorlar ve inan bana kadınlar bu konudan o kadar etkileniyorki artık onları eleştiren insanların fikirlerine sahip çıkmaya başlıyorlar.

insan kendi fikirlerine kendi yaşam tarzına sahip olur. Tabiki bu demek değildirki sorumlulukları ihmal etmek.

Ama inan bana karşındaki insanın hatta toplumun ne dusundugunun pek önemi yok.

Hepimiz yetişkin insanlarız ve başkalarını rahatsız etmedikçe kendimize vereceğimiz zararları veya yararların kimseye bir etkisi yoktur.

O yuzden kimseyi yadırgamamak gerekir.

Birilerini aşşağılayan ve eleştiren insanlar som altından ve kusursuz yaratılmamıştır. Birileri hakkında kötü dusunen insanların bence çözülemeyen kisilik sorunları ve travmaları vardır.

Herkez kendi yaşamından sorumludur o yuzden hiç bir şekilde dusunmeye değmez.

11. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    dediğim gibi ben yolumu cizdim durumun ve sartların karakter yapımın ve yasantımın hatalarımın doğrularımın beni göturdugu doğruyu buldum ben sadece paylaşmak istedim durumumu... çözüm aramıyorum... sanki birşeye cok öfkelenir ıssız bir yere gider çığlık atarsınız ya sonucta belki birşeyin cözumu değildir ama rahatlarsınız en azından öle oldu benim için:)

12. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    oncelikle sunu soyleyim geri kafali ve yobaz degilim.avrupada yasiyorum ve calistigim salonda her turlu iliskisi olan insanla calisiyorum.simdiye kadar komple yazilanlari okudum ve gayet duzeyli bir sekilde gidiyor.yalniz kafama takilan ve acik soyleyim birazda kizdigim bir nokta oldu..
    starfreedom isimli arkadas demiski BU GAYET NORMAL birsey..sonra biraz daha abartarak bir kiz nasil babasina asik olabiliyorsa bi erkek nasil kiz kardesine asik olabiliyorsa buda dogaldir yazmis..inanin tuylerim diken diken oldu..kardesim evet su an dunyada ve ulkemizde lezbiyen bisexuel homosexuel........... vs bi cok degisik iliskiye giren insanlarimiz var..ama biz sadece bunlara saygi duyuyor herkesin kendi vucudu kendi bilecegi sey diyoruz.ama su varki saygi duyulan hersey gayet normladir anlamina gelmiyor.tum doktorlar psikologlar cikipta herkesin yasantisina saygimiz var ama bu bir hastalikti ve tedavi edilmesi lazimdir derken sen cikipta gayet normaldir diyemezsin...saygim var ama normal degil
    diger ve en cok kizdigim mesele,,sen bi kizin babasina asik olamsini kardesin kardese asik olmasini bile normal yazmissin..bunlaeri yazarken bile tuylerim urperiyor.gay olamk lezbiyen olmak ok herkesin kendi hayati dedik saygimiz var bu insanlari toplum disina itemeyiz dedik.ama sen olai asip kardesi kardese babayi kiza asik ettin ( gunumuzde boyle olaylar ne yazikki oluyor ) ve buna NORMAL DEDIN... senden tek istegim lutfen sen hic evlenme.hatta mahsuru yoksa disari bile cikma..cunku be turk toplumunun colugun cocugun boyle seyleri normal olarak gormesini milletimizin bittigi gundur diye biliyorum...
    chosen sana saygim var yanlis anlama dedikelrim sana degil..ama is aile ici iliskiye gelince bu cinsel tercih degil benim icin asagilik bir sapikliktir..bunu normal goren arkadaslara bi cift lafim lsun dedim senle sorunum yok,,,saygilar

DEXONİA, Just Be, YesiLZeytin ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Nasıl bir genelleme ? Yani diyorsunuzki iyi vücutlu salona giden 100 erkekten 90'ı gay ?!!? Hadi onuda geçtim kesri sadeleştirirsek 10'undan 9'u gay öylemi ?

14. StarfreedoM

StarfreedoM Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13

O proflar, psikologlar kim bir söyler misin? Kabul etseniz de etmeseniz de bu bir hastalık değildir. WHO eşcinselliği hastalık olarak kabul etmeyi yıllar önce bıraktı. Amerika' da aynı şekilde. Hastalık diye geçmiyor. Hatta çoğu eyaletinde eşcinsel evlilikler olabiliyor.

Diğer konu ise, ben bunları normal görüyorum evet. Belki "aile" sistemine karşı olduğum için bana öyle geliyordur, sana gelmiyor olabilir. Normal. Herkes aynı şeyi düşünecek değil. Ama sırf sana ters geliyor diye kendi toplumunuzun kemikleşmiş tabularına ters geliyor diye bana bir şeyler demen, yazının başında yazdığın tanımlamaya ters düşüyor.

15. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    benim bildiğim ve gördüğüm bu belki gay olduğumdan ben gaylerin takıldığı salonlar gördüm... illaki ama yurt dışında yasayan arklar cvplar benden daha iiii

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ''özgürlük farklı düşünenler içindir'' ;)

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın sivaslının söyledikleri gerçekten çok doğru, sapıklık ve tercihler arasında ince bir çizgi vardır.

Bu çizginin ötesi sapıklıkken berisi ise tercihtir.

18. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İnsan kiz veya erkek serefi ve namusu icin yasamasi gerekir geri kafali bi insan degilim ama kişinin cinsel tercihi yaşamini degiştirmeye göze aliyosa sapiliktan baska bisey degildir

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu biraz daha açalım

Bakın kesinlikle şeref konusuna katılırım. İnsan haysiyetli olmalı ama namus kelimesi daha bir anlamsaldır.

Bu yüzden ülkemizde bir çok şekillerde ölüm oluyor.

Ayrıca sırf bu yuzden bekaretini bozdurmayıp onun dısında her turlu ilişkiyi yaşayan kadınlar ve kızlarla doldu ortalık.

Yani nedir işte bayan için namus ve onur kavramı?

Alt tarafı bir zarmı? Bu gun zar dikme operasyonları dahil yapılıyor.

Toplumda hepimiz birer insanız. Hepimizin cinsel ihtiyaçları vardır.

Bu Ataerkil dusunce yuzunden, erkeği yucelten dusunce yuzunden toplum mutsuzluk ve huzursuzluk icinde oluyor.

Yani çokta açık anlatamıyorum sonucta kadının yaptıkları yuzunden kötü görülmesi ama erkeğin yaptığı yüzünden övülmesi yüzünden sakat anlayışlar doğar.

Bunun sonucundada her şey gizli gizli olur. İnsan hiç birşeyinde farkına varamaz.

Zaten farkına varıldıgında sonuçları çok acı olabilir.

Farkedilenler ise farkedilmeyenlerin sadece yüzde 99.99 udur.

O yuzden topyekün bir şekilde şeref ve namus kelimesi göz önüne alınabilir.

20. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bende belli bir dönem yurtdışında yaşadım hala kuzenlerim,teyzemler Almanya'da çok kez gittim ve salonlara gittim Fransa'da salona gittim gördüm ama yüzde %90 gibi büyük bir oran dediğiniz gibi gay görmedim..Genel olarak %90 gaydir demek büyük bir iddia..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş