Gastrit veya Reflü olanlar ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba.3 gundur bir sorun içrisindeyim.Gunluk kaloriyi tamamlamak için 500 gram esmer pilav ve 500 gram tavuk gogsunu 3 plastik kaba esit ayırarak 3 saatte bir yiyorum.Kahvaltıda 5 yumurta(2 tam) ve 100 gram yulaf yiyorum.Seker tuz hayatımda yok.kuruyemis ve zeytinyagı da tuketiyorum.3 gundurbir problemim var.Midemde hafif bir agrı var.Birseylerfarklı gibi hissedebiliyorum.Ara sıra bogazımda yanma oluyor.Yedigim yemek bosa gidiyormus gibi bir his var bende suan.Yemek yedim sanki mideme oturmus gibi hissediyorum.Azcık sancı var.Belli içeride birseyler oluyor.Ayrıca 1 gundur afedersizin dıskı rengi acık.Yesil degil ama beyaz da degil acık bir renk acık sarı gibi.Doktor birkaç ilaç verdi cuma gunu alıcam.Bu problemi yasayan var mı ?

Leopara bunu beğendi.
  2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bende gastrit var kötü bir durum midenin sıkıntılı olması çünkü yememiz gerekiyor ama yiyemeyebiliyoruz mide yüzünden.sıkıntın hangi yiyeceklerden sonra kaynaklanıyor bunu bulmalısın.ilaçlar nasıl ilaçlar bilmiyorum ama doktorların hemen ilaç vermesine gıcık oluyorum.eğer sıkıntıların 1 2 hafta daha devam ederse iyi bir doktora gitmeni tavsiye ederim.bunların dışında alkol sigara vs varsa veya kahve çok tüketiyorsan mideyi sıkıntıya sokabilir ve strese bağlı bir durumda olabilir.kendini bir süre test et.sebebini bulursun.gastrit veya reflü de olmayabilir.

Sayfayı Paylaş