Gamsızım ve şişmanım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sismanbrad tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba
    125 kg lık halim,boyum 189 cm,güzel bir spor salonuna üye oldum fakat gevşek davrandığım için bir türlü gitmiyorum,karnım tok iken artık diyete başlıyorum diyorum,acıkınca boşver yarın başlarım diyerek saçmalıyorum.Az biraz kaçırsam zaten ipin ucu kaçtı diyerek bırakıyorum.Çekincem yok her şeyi açık açık anlattım.Motivasyonum hemen düşüyor.Bugün bir fotoğraf çekindim inanın kendimden iğrendim.Burada ki zayıflama hikayelerini okuyorum amiyane tabir ile gaza geliyorum,araştırıyorum,okuyorum ama sonuç koca bir tembellik.Her yoruma açığım,benden normal biri olur mu?Bu arada eski bir basketbol oyuncusuyum o zaman da 80 -90 kilo iken bile kilomla ilgili sorunlarım vardı.Varın gerisini siz düşünün.
    Tüm yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Kendin yazmisin zaten TEMBELIK :) Önemli olan istemek ve Motivasyon. Eger gercekten istiyorsan basaricagindan eminim :)

Bende ilk baslarda zorlandim. Ilk etepta sagliksiz besinlerden uzak dur (Cips, hamur isi, cikolta, gazli icecekler) onun yerine daha saglikli beslenmeye alis. 2-3 Hafta zor gelecektir:( Ama SIk disini. Alisdiktan sonra corap sökügü gibi gerisi gelecektir.

sismanbrad bunu beğendi.
  3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    herseyin yanıtını kendin veriyorsun azıcık iradeli ol nasıl bir yorum bekliyorsun bizden

sismanbrad bunu beğendi.
  4. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sorunumda burada zaten motivasyonum düşük,görünen köy kılavuz istemez yapmam gereken sanırım deli gibi cardio ve diyet bunları yaparken ağırlık kaldırmanın bana faydası olacak mı?Birer gün ara ile mi yapmalıyım,yoksa gün aşırı yaparsam boş günlerde koşup çalışma günlerinde ağırlık ve cardio olur mu?

5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

agirlik kaldirmak kas kaybini minumuma indirirken, vucutun ana halariyla sekil almasini da sagliyacaktir. Genelde kilo verdikten sonraki sikayetlerden biri de budur. Hizli kilo verilir, ve yag ile birlikte yuksek oranda kas kaybi olur. Sonucunda ise kio verilse bile goruntu sizi tatmin etmeyecektir.Kilo vermenin birinci prensibi yemeklere dikkat etmektir. Ilk yapmaniz gereken sey ise sudur. Porsiyonlari ufaltmak. SAbah 2 tost yiyorsaniz, bir tost yemeyi deneyin.Cikolata yiyorsaniz, tam paket yerine 25 gr yemeyi deneyiniz. Ayrica buzdolabinin uzerine su 3 kelimey yazmanizi tavsiye ederim.

Vazgecme, usenme, erteleme. Bu tip seyler sizi yeterince motive edecektir. Ben hemen hemen sizin gibiydim, hatta gobegim daha buyuktu. Simdi ise karin kaslarimi 6 packs hatta 8 packs olarak gorebiliyorum, Kaldi ki 103 kiloyum. Baslangic hem kolaydir hem zordur.

Kilo hizli gider gibi gozukur, moral yerindedir, ve devam edilir. Ama bi yerden sonra, ozellikle , agirlik calismalari da yapiliyorsa, kilo ver cok yavaslar, cunku vucut kas degil sadece yag yakmaya odaklanmistir. haftada 750 gr veya 1kg dan fazlasi hayalden oteye gecmez, Gecerse de yag yakimina girmez.

Dedigigim gibi , diyete sartlanmayin, porsiyonlari yuzde 50 azaltin, sporu artirin. 5-6 ay sonra kendiniz bile inanamassiniz.

Simdiden basarilar.

efron, mr_dblue ve sismanbrad bunu beğendi.
  6. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    vakit ayırdığınız için teşekkür ederim,bunları okuyunca bende yapabilirim diyorum ve umarım yaparım,daha doğrusu yapmalıyım.

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Senin söylediklerini okuyunca kardesim aklıma geldi.
    O da cok umursamaz ve şişmandı, tüm uyarılarımıza ragmen film izlerken koca bir paket cips ve kola icerdi.Şekerler pizzalar daha neler neler.Taki vücudunda ciddi şekilde yorgunluk halsizlik ve belinde agrılar meydana gelene kadar.
    Ewt saglıgı bozulmustu,genc yasta karacigerde yaglanma,kolestrol,kan degerlerinde bozulmalar vs.
    O günden sonra bir basladı tam 30 kilo verdi.Aynı zamanda benim spor partnerim kendisi.Ve vg de de hızla ilerliyor.
    Sağlık herşeydir iş işten gecmeden el atmak lazım.Sağlık bozulunca padisah olsanız hayattan zevk alamazsınız.
    Biraz irade ve sabır.
    Başarılar.

serdar2 bunu beğendi.
  8. jrcoder

jrcoder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Benim yazmak istediklerimi yazmışsınız resmen. mr_dblue'nun kardeşi de aynı ben. Hatta şu anda yeni bitti cips ve kolam. Her yemek sonrasında yaptığım gibi "artık yeter başlamalıyım" dediğim anlardayım yine. O yüzden burdayım hatta aylardır "başlamalıyım" Hiç ummadığım bi şekilde sanki bu başlık bana bir şeylerin değişebileceğini gösterdi. Yalnız olmadığımı hissettim :)

Belki 6-7 post atılmış konuya fakat cidden aylardır baktığım konulardan daha etkiledi beni. Abartıyorum zannediyorum fakat abartmak değil bu. Motive oldum birden. Yarın sabah uyandığımda da bakacağım bu başlığa. "Yalnız değilsin" o yüzden çalışmalısın diyeceğim.

Çok teşekkür ederim size :)

Son düzenleme: 23 Aralık 2012
  9. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Fotoğraf ekleme kurallarına aykırı başlık

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/a...ement.php?f=20

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş