galiba spor hayatım bitiyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve goldtrapper58 tarafından 5 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaslar bu baslıgı actıgımda inanın bana oldukca canım sıkkın devamlı suplement kullanan biriyim ben son 22 gundurde kürdeyım böbreklerimde oldukca agrıdıgı için iki ayrı doktoro gittim ilki bana bişeyim olmadıgını sadece idrar yollarında enfeksiyon oldugunu soyledı hafif bu cevap beni tatmin etmedi bir diyaliz uzamanına götürdüm tahlil sonuclarımı bana bu kimin dedi benim dedim aynı zamanda aile dostumuz kedisi ilker dedi idrarrında kan var :shock: sende sanırım bir kadın hastalıgı var ben erkekte ılkez görüyorum dedi ona horman kullandıgımı daha söylemedim seni ultrasyona sokmamız lazım dedi kötü birşey cıkablir böbrekler biliyorsunuzkı tadavisi imkansız yerlerdir haftaya ultrasyona girip tekrar tahlil yaptıracagım sonucun ne olacagını bilmiyorum ama acıkcası korkuyorum suan küre devam ediyorum ama belkıde bir rastlantıdır bilemiyorum belkide önemsiz bişey ama genede haftaya verilecek sonuc benim için cok onemlı belkıde spor hayatımı bitirecek bilemiyorum ben senelerce bu sporu yapmak ısteyen biriyim hatta seneye belkıdeyarısmaya katılacaktım ama sanırım suan için cok zor görünüyor bunlar içimi dökmek istedim siteye bakalım sonucları tekrar sizlerle paylasacagım suan için sadece allaha dua edıyorum bişey cıkmasın diye okuyanlara tsk edrerim saygılar

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    İlker kardeşim çok üzüldüm senin adına allah acil şifalar versin. Ultrason sonuçların inşallah temiz çıkar.

Spor hayatım bitebilir demişsin ama bitmesi için ciddi bir neden yoktur umarım sporu doğal yollardan yıllarca devam ettirebilirsin.Bu kadar üzülmene gerek yok he kürüm boşa gitcek,yarışmaya giremiycem vs. üzüntülerin varsa hiç biri senin canından onemli değil.

İnşallah bu endişen gereksiz çıkar ultrason sonucunda.

3. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gerçekten üzücü bir olay.Umarım korktuğun kadar ciddi birşey çıkmaz.Sana tavsiyem doktoruna steroid ve kullandığın diğer tüm ürünleri bir an evvel söylemen.Tedavinin doğru ilerlemesi için bunları bilmesi gerekir.Çok geçmiş olsun.En kısa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz.

4. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Gecmis olsun umarim bir sorun cikmaz.

5. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    goldtrapper gerçekten çok üzücü bir durum ama veyron'unda dediği gibi doğal yollardan devam etmende bi sorun olmaz diye düşünüyorum. İnşallah utrason sonuçlarında birşey çıkmaz, en kısa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz.

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    goldtrapper58 öncelikle geçmiş olsun.

ardından idrarda kan görülmesi olayı eğer ağrısız vede sızsız ise bi sorun teşkil edebilir ama idrar yaparken ağrı ve yanlarda şiddetli ağrı böbreklerde taş olma ihtimalini de düşündürebilir. eğer böbreklerde sorun olsa mesale yetmezlik gibi halsizlik, sürekli mide bulantısı vs. şikayetlere sebebp labilir.

ilk doktorun söylemiş olduğu idrar yolu enfeksiyonun uzun zaman varise ve sende bunu ihmal etmişsen böbreklerine yayılmış olabilir. bu durumda da idrar da kan görülebilir.

canını fazla sıkma. kullandığın steroidlrin böbrekler üzerinde etkisi var mı bilmiyorum ama araştırmalarında bu gibi knulardan bahsediyorsa bence küre araver. şu sonuçların çıksın böbrekerin ile ilgili problem nedir belki basit bi idrar yolu enfeksiyonu veya taş halini almamış kalsiyumoksalat kristallerine bağlı bi kanama da olabilir belli olsun ondan sonra için rahat ve azimli birşekilde kürüne devam edersin.

ayrıca kür yapamaman spor hayatının sonu değil. burada kür yapmadan spor apan birçok insan var ayrıca. böbrekler önemli organlardır arkadaşar ihmale gelmez. allah krusun onların başına bir sorun gelmesi insanı ömür boyu dializ makinalarına bağımlı hale getirir.

bide goldtrapper58 yaptığın idrar tahlilindeki eritrosit yani alyuvar ve lökosit (akyuvar) sayılarını yazabilir misin? doktor değilim ama sağlık teknisyeniyim tanıdık doktor arkadaşlara sorarım. olumsuz bi durum var mı yok mu yada ne oalbilir.

sıkma canını tekrar geçmiş olsun..........

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçmiş olsun İlker, inşallah önemli birşey yoktur.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Gecmis olsun Goldtrapper umarim sonuclar iyi cikar.
    Sana tavsiyem doktora kullandigin ilaclarin hepsini belirtmen ve Kürü kesmendir.

9. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    HE KARDESİM GELELLİM KURU FASULYENİN FAYDALARİNA :D :D :D

korkma olmiceksin :D

simdi olay nedir idrarinda kan olmasi muhtemel %99 kulandigin ilaclardandir.Ben ilk kulandigimda decayi ozaman 60 kg dim ve 17 yasimdaydim ertesi gunu kilodum kan damlaciklariyla dolmustu :D

bak simdi vucudun orda ortada sen testesteron propionat winstrol gibi ilaclar kulanmaya basladin ben burda cok afedersiniz k.yırtım propionat sertir winstrol sertir bu ilaclar ole masum degildir cok anabolik ve kısa esterli olduklari icin yapılıslarinda iclerinde okuz gibi solvent vardir diye dedim diyorum.simdi gelelim senin olayina
    kural 1
    ilac kasa enjekte olur

kural 2
    ilacin dozaji ve ceisiti tasidigin kas kutlesinin buyukulugune ve yogunluguna gore belirlenir.ornegin jay cutler gibi bir adam haftada 4000mg propionat yer banamisin demez sen haftada 500mg yersin ama ondan cok yan etki gorudusun

PEKİİİİİİİ NEDEN ??????????

bak kardesim kaslarin ne kadar buyuk ve yogunsa ilacin okadarini alırlar peki alamadiklari ne olur ne olur su olur vucut onlari atmak icin bobreklere gonderiri idrara yoluyla bobreklerde icindeki solvent sebebiyle hasar meydana getirir bazen idrarina kan karisir bezende ilac direk kana karisir cunku kanida bir nevi temizleyen bobrektir e ne olur bole olunca ilac kana karisrsa stroid fever denen 39,5 derece atesle acilde solugu alirsin yaada senin oldugun gibi idrarinda kan ggelir cozumu veya ileriye dınuk bu isin zarari nedir bilmem sunu bilirim ilaci kesince gececek dertlerin.

simdi vucudun ortada yanlisda anlama sen hangi akla hizmet aldın o winstroleri vuruluyon haftada 300 mg winstrol =800 mg civarinda deca duraboline esit olduguu biliyormusun sennnn o iilacin %80 nini o daha oturmamamis celimsiz kaslarin kulanamaciga icin bole sonuclar dogurur.Onun icin akili olun bırakin ucmayiiii bu is boledir ne kadar kutle okadar ilac arkadaslar yani yoksa haftada ye 2000mg sustanon ol jay cutler heheh :D yok ole yagma bole kısa yoldan olmuyor bu isler kasıcaksiniz beslenceksiniz suplemente abancaksin buyuceksiniz buydukce ilaci alıcak vucdunuz .hani para parayi cekiyor ya he iste kasta ilaci cekiyor ne kadar kas okadar ilac bu yolardan bende gectim deneyimlerimden sebep soluyorum.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    İkinci uyarı

Lütfen kişilere nickleri ile hitap ediniz

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Gold çok geçmiş olsun.Nette konuşmuştuk ama senin bu kadar moralinin bozuk olacağını tahmin etmemiştim.Bende de böbrekte kum gibi şikayetler oluyodu zaman zaman.Böyle bi durumda supplementleri azaltman ve ilacı kesmen lazım görünüyo sanırım.Çünkü protein böbrekleri yoran birşey,çok fazla alınması ve böbreklerinin de genetik yatkınlığı varsa iltihaplanma,kum,taş gibi şikayetlere yol açabilir.Sen supplementlere fazla yükleniyodun gördüğüm kadarıyla,onlara bi kısıtlama getir,günde 2-3 litre mutlaka SU İÇ.

12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    kubys81 olayı mantık çerçevesine iyi oturtmuşsun doğrusu. eğer gold söylediğin doping maddelerini

söylediğin oranda almış ve vucut kasların tutamadığı maddenin fazlasını atmaya kalkmışsa ve bu

maddenini

içindeki solventte söyleiğin şekilde böbreklerde kanamaya sebep oluyorsa herşey açık ve seçik ortada

bence. bundan sonra gold'un yapacağı şey dopinge acilen ara vermek olmalı. daha evvelki mesajımda da

belirttim sağlık herşeyden çok ama çok önemli. herşeyi dozunda yapın arkadaşlar. yoksa hiçte içi açıcı

olmayan durumlar ve sorunlar ile başbaşa kalabilirsiniz.

gold aceleci olma. vucudunun yağ oranını baya bi düşürdün. azimli birine benziyorsun. istersen aynı

şekilde kasta yapabilirsin ama dopingi maddelerinin dibine vurarak değil. müsabık olmak istediğini

söylüyorsun; düşün birkere bir iki yıl içinde müsabık bir vucuda dopin maddeleri ile sahip oldun

yarışmalarda da derece yaptın madalyanı da aldın ama gel görki vucuduna özellikle de böbreklere bayabi

zarar vermişsin. değer mi sence. bak doktorların bu düzeydeki açıklaması ile baya bi telaşlanmışsın ki

haklısın telaşlanmak ile. yavaş yavaş geliş.

KASYAPALIM DERKEN SAĞLIKTAN OLMAMAK GEREK.

13. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaslar öncelikle ilginiz için tsk ederim suan tahlıl sonuclarını yazıyorum hernan sormustu 2-3 eritrosit 3-4 lökosit hücresi görüldü dansite normal deger 1015-1030 benim 1010 ph benim 7 normali 5-7 kullandıgım dozajlar 150mg winstrol 300mg pripionat artı gunde 100mg prevıron görünümde bulanık winstrolun erkeklık hormonuna etkı ettıgını bılıyorum kur sırasında belkı doktorun kadın hastalıgı bu demesının anlamı budur 1 haftaya yakındır hala yanlarım agrıyor bilmiyorum suan ne yapacagımı ama hayata küsmüş gibiyim :(

14. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Goldtraper58 foruma yazdığın msjları, gönderdiğin resimleri ta ilk zamanlardan beri takip ediyorum. ilk resimlerini gönderdiğinde oldukça yağ oranı fazla kasları belli olmayan biriydin. birçok forumdaki arkadaş gibi 10 haftalık diyetin bitiminde gönderdiğin resimlere göz attığımda ben de seni tebrik etmiştim; azmin, sebatın ve hırsın için.
    Kubys81 arkadaşımız her ne kadar farklı bir uslüpta yazmış olsada; konuyu çok iyi yerlere oturtmuş ve bağlamış. sen yapı itibariyle hırslı ve azimli birisin buradan tanıdığım kadarıyla. ama VG de başardığın bazı şeyler karşısında çevrendekilerin övgü ve tebrikleri seni "ben daha iyi olmalıyım, daha da büyümeliyim" gibi yanlış düşüncelere sevketmemeli. böyle bir düşünce sonunda insanoğlu, "daha fazla-daha fazla" için başka yollara başvurabiliyor. sen de biliyorsun ki VG de herşey zaman. ne kadar çok çalışırsan o kadar çok emeğinin karşılığını alıyorsun. bu da tabii emek ve alınteri dolu yıllar demek. iyi bir vücud için en az 5 yıllık güzel bir çalışma gerekiyor bunun sonunda da kaliteli bir müsabık olunur bence. resimlerine baktığımda daha küre zamanının olduğunu düşünüyorum. kaslarının daha doğrusu vücudunun biraz daha oturması gerekiyor bence. beni lütfen yanlış anlama. eleştiriden çok yazdıklarım sadece benim açımdan görünenler.
    son olarak diyeceğim canını hiç de o kadar sıkma. umarım diğer arkadaşlarımın da dediği gibi kürü kestiğinde bitecek bir rahatsızlıktır. seni aslanlar gibi her zaman aramızda görmek isteriz. bu arada bir kaç ay sonra yeni resimlerini bekliyoruz. ;) tekrar geçmiş olsun dileklerimle...

15. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    cok tsk ederim chereko gercekten haklısın kürümü suan için kesmedim haklısın belkide kesmeliyim ama ultrasona girmeden kesmeyecegim ben 3 yıldan fazladır bu sporu yapıyorum arkadaslar kürün nekadar zararlı oldugunu bılıyorum baskasına tvsiye etmiyorum burda derdimi paylasmamın nedini burasının dertlesme kösesi olmasıdır :) sizde benim arkadaslarımsınız burda olsun msnde olsun herkesle konusurum ve cok sevdıgın ınsanlar var gercekten sadece agrı var yanlarda oda ılk gunlerkı kadar degil kan gelmıs dıyor ama ben kan görmedim tahlılde varmıs ama ılk doktorda soylemedı kan var dıye ultrasona gun alacagım gelecek hafta orada doktorlada teke tekj gorusecegım doktor zaten aıle dostumuz ama streıdden derse bena acıklamasını ısteyecegım cunku bu benım gelecegım ama bakalım arkadaslarım haftaya daha detaylı konusuruz hepinize cok tsk ederim allah sizin basınıza vermesin beyler kendinize iyi bakın

16. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet ilker,çünkü benim de başıma geldi önceden.Böbrekte kum oluyodu sürekli,afedersiniz ufak su dökmek resmen işkence oluyodu.Ara ara kan da gördüm.Ama böbrekteki kum idrar yollarını geçerken tahriş etmiş biraz kanamış o kadar.Zaten çok şükür 2 yıldır böyle bi sorunum kalmadı,yaptığım extra tek bişey günde 2.5 lt minimum su içmek,ne kan gördüm ne de böbrekte kum oldu.Fazla canını sıkma,benimki gibi bi duruma benziyo seninkisi de,yine doktorlar söylüycek son sözü ama hayata küsmene hiç gerenk yok oke :)

17. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya zafer bende yanma felan yok yada ben kan görmedim bana doktor söyledi bugun birazdaha iyi hissediyorum kendimi

18. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet beyler bugun ultrasona girdim kan testını oldum ıdrar testıde tamam katır gibiymişim nasıl katırsam neyse :D kürü zaten bırakmamıstım ben ölmekten degilde diyazliz gibi hayatını paylasmak zorunda kalan makınalardan korkuyordum neyse herkese bana verdıklerı moralden dolayı tesekkür ederim 2 günde rapor aldım yarın iyice yatayımda kas olsun bari :D

19. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    geçmiş olsun ilker, katır gibi olmana sevindim:)

bu korkudan biraz ders almış olmanı diliyorum ama nafile heralde :)
    belkide dozları biraz düşürürsün , biraz daha sağlığını dikkate alsan iyi olur.

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Geçmiş olsun sağlığın değerini bir kez daha anlamışındır

Sayfayı Paylaş