Gainer ve Antrenman Hakkında Yardım !!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PARSezer tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PARSezer

PARSezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar
    Ben 3 aydır vg yapıyorum 2. ayda protein kullanmaya başladım (Syhntha-6 2kg) ve 1 kuttu bitti şuan QNT metapure whey izole aldım ancak hocam "senin vucudun kilo almaya müsait değil dedi ve öyle sen neden proten kullanıyorsun gainer kullansan daha verimli olur" diye uyardı ve gainer almay kara verdim. Şu an kafamda QNT 300 ve HardlineProGainer var ikisi arasında gidip geliyorum.
    Sorularım Şunlar
    1. Hangi Gaineri Almalıyım? Nenden ?
    2. Elimde QNT Metapure Whey İzole Protein var bunla nasıl kombinasyon yapıp kullanırsam daha etkili olur (protein heba olmasın)
    3. Protein ve Gainer kombinasyonunda kullanmam gereken porsiyon/ölçü miktarı nasıl olmalıdır
    4. Vitargo Gainer nasıl bir ürün ?

ANTRENMAN BİLGİM
    2.5 AYDIR 6 GÜN SPOR 1 GÜN OFF olarak
    Pzrtsi ve Prşmbe Günü Göğüs (6 hareket 4x10) - Bacak (2 hareket menüküs yüüznden)
    Salı ve Cuma Günü Ön kol (4 hareket 4x8) -Arka kol (3 hareket 4x8)
    Çrşmb ve Cmrtesi günü Omuz (3 hareket 4x10) - Sırt (4 hareket 4x10)
    1 HAFTADIR İSE
    Pzrtesi ve Perşembe Günü Göğüs (5 hareket 5. hareket Pullover ile sırta geçiş yapıyorum) - Sırt (3 hareket) - Bacak (3 hareket)
    Salı ve Cuma günü Omuz (3hareket) - Ön Kol (3 hareket) - Arka kol (3 hareket)
    Bu programın piramit 4 x 12-10-8-6 üzerine
    Çarşamba Cumartesi Pazar OFF günlerim

NOT: KYK yurdunda kaldığım için beslenmem biraz zayıf kalıyor
    Yardımlar için şimdiden TEŞEKKÜRLER..

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    sen eger kg almak ıstıyorsan bu program sana gore uygun degıl, dogru söylemek gerekırse salı ve cuma gunu omuz + haftada 6 gün yazdıgını okuduktan sonra dıgerlerını okumadım ve okumadan sana söylerım yanlış.
    her vucut kg almaya müsaittir, saadece zor veya kolayı vardır endo bır yapı cok kolay kg alır, ekto ıse metabolızma hızı geregı cok zor kg alır ama yeterkı gun ıcınde kullandıgı kalorıden fazlasını alsın.
    3 aylık bir sporcusun ve kg almak ıstıyorsun ona göre söylüyorum.. gainer kullanım seklini sana söylememız ıçin kaçta uyanıyosun kaçta antrenmana gidiyosun ve saat kaçta uyuyorsun boy, kg.. bunları bılırsek daha saglıklı bır tahminde bulunabiliriz. whey ise değişilmez antrenman sonrası. programını degıstırmen gerek + olarak tek basina gainer hiç bi işe yaramaz beslenmeni düzene sokman gerek. biraz okudum da şimdi, haftada 6 gün on diyorsun sonra çarşamca cumartesi pazar off diyorsun ?

Son düzenleme: 29 Aralık 2013
  3. PARSezer

PARSezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy 1.90 kilo 79 ben kilo almada zorlanıyorum (bunda beslenmemde etkili) vucudum daha çok vermeye meyilii çok çabuk kilo verebiliyorum. Benim antrenmanı gün içinde bir sorun olmazsa sabah 10.15 te başlar 11.15 te biter ardından karın çalışırım oda toplam 10-15dk sürüyor. Uyku düzenim ise akşam 12 olmadan yatar sabah 8.30da kalkarım. Ben 2.5 ay 6gün spora gittim 1 gün of yaptım. hocam beslenmen iyi değilse bu program sana ağır kendini yıpratırsın ve kasların dınlenmez diye programımı "2gün çalış 1 gün off" a çevirdi. Çalıştığım günler Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma, OFF günlerim Çarşamba ve Cumartesi Pazar(pazarda spor salonu kapalı o yüzden). Gainer kullanımı vucutta daha çabuk hacim, enerji ve kütle yaratıyor diye okudum. Bu sebeple hem kilo alımı hemde kas kütlesi için gainer kullanmayı düşünüyorum

4. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hardline Progainer kullanarak genetik olarak zayıf birisi olduğum halde 5 kilo aldım. 1 senedir vg yapıyorum . Düzenli ve sık gıda tüketerek toplamda 13 kilo aldım. Antrenman programım fazla ağırlıkla 4x10 rutininde. eğer kilo almayan bir vücut tipi varsa oda benim vücudumdu. Kemikler gözüküyodu. Ve benim yaşım 30. buna rağmen düzenli spor ve bol gıdayla (protein ağırlıklı gıdalar) istediğim kadar kilo alabildim ve almayada devam ediyorum.

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. PARSezer

PARSezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo almanın yanında vucuttaki gelişimi nasıl etkiledi ?

6. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkcası vücutta büyük gelişimlere yardımcı olduğunu söyleyemem. vücuttaki gelişimi gainerdan beklemek doğru değil zaten. Ama kilo aldırdı mı evet aldırdı. Bana göre vücuttaki gelişim tamamiyle sana bağlı bişey. Ve 3 ay olmuş çok acele etme. Benimle başlayıp olmuyor diye bırakan arkadaslarım var. Ben devam ettim ve 1 sene sonra görüyorum vücudumdaki belirgin değişimi.

7. PARSezer

PARSezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anlıyorum ama şuan kafamdaki soru hangi Gaineri kullanmalıyım bu konuda yardıma ihtiyacım var. Araştırdıgımda BSN, Hardline Pro diyen diye gidiyor ve bende iyi bir başlangıç yapmak istiyorum. Deneme yanılmayla hem para hemde bosa zaman harcamak istemiyorum

8. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hardline Progainer 3000 Gr benim tavsiyem. Hem fiyat olarak hemde protein oranı olarak çok iyi. Kullanıp etkisini gördüğüm bir ürün. 100 lira diye biliyorum. 5000 gram olanıda var ama ilk etapda 3000 alıp denersin faydasını görürsen 5000 olana başlarsın elindekini bitirip. Yani benim tavsiyem bu yönde.

9. PARSezer

PARSezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BSN tru mass, Muscletech gainerlara ne diyorsun ? bunlar ne derece etkili hardline ile karsılastırdık mı

10. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    gainere kg almak ıcın para verılmesıne de karsıyım gaıner dedıgın bulk donemde gunluk kalorı mıktarın max 3.5k ise normal olarak 3.5-4 alırsın üstüne bonus olarak 1k kalorı de gainerden koyarsın. onun harıcı gaınere para vermek mantıksız gelıyo bana kg almak ıcın, o parayı yulaf ezmesı tavuk ve pırınce yatırsan hem mıgdenı buyutmus olursun yemeklerı daha cok yeme kapasiten artar, boşa şeker almazsın, hemde supplement kullanmamıs olursun. ama tabıı kı karar senın, kilo almak ıcın gaıner tavsıye eden adamdan hiç birşey bekleme. gainer kg alımında değil de daha cok bulk donemlerde kalori üstüne kalori atmak için önemli bir supplement. onun harıcı zaten gaınersız de kilo alınır..

Sayfayı Paylaş