Gainer mı protein tozumu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve smdns tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. smdns

smdns Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Konulara göz attım ama tam olarak aklımdaki sorunun cevabını hiçbir konuda göremedim eğer daha önce açıldıysa şimdiden kusura bakmayın . Spora 4 ay önce başladım ama ne düzenli spor ne de iyi bir beslenmeye dikkat edememiştim bazı sebeplerden dolayı . Son 1 aydır ikisine de dikkat ederek yapmaya çalışıyorum . Salon hocalarından sürekli ek besin olmadan yol alamazsın yeterli protein karbonhidratı alabilmen için çok fazla uğraşman gerekir gibi şeyler duyuyorum . Salonda F1 full gainer var ve onlar da bunun yeterli olabileceğini söylüyorlar . 1.70 boyunda 63.5 kiloyum . Benim aklımdaki soru gainer mı kullanmam lazım yoksa protein tozumu hocalara bunu sorduğumda zaten yeterli miktarda protein var gainerda ve şuanda tükettiğin besinlere devam edersen daha rahat şekilde kas kütlesi oluşturabilirsin diyorlar . Benim düşüncemde şuanda ki beslenme şeklimde 1 ayda 0.5 kilo alabilmişim ve bence ek protein almadan ek karbonhidrat yağ kütlesini arttırabiliceğini düşünüyorum . Sizce protein tozumu daha mantıklı gainer mı ?

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Hocalariniz muhtemelen gainerdan biraz daha fazla kazaniyor proteine nazaran o yuzden gainer tavsiye etmislerdir, ikisinide kullanmaniza gerek yok bu spor icin su asamada ihtiyaciniz olan herseyi beslenerek fazlasiyla alabilirsiniz sayet ileride podyuma cikmayi dusunuyorum derseniz ozaman bu sorunuzu cevaplayabiliriz ki o bile kesin degil bilmem anlatabildimmi.

Lg Smart World

3. smdns

smdns Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bende öyle düşünüyorum fakat internette fiyat araştırması yaptım ve internetten alabileceğim fiyatın 40 50 tl altında bir fiyat söylüyorlar ellerinde son kaldığını ve geliş fiyatından verdiklerini söylüyorlar (tabii ki bir karları vardır kimse karsız bir iş istemez) buda acaba gerçekten ihtiyacım mı var diye düşündürüyor insana ve 1 ayda sadece 0.5 kilo alabilmişim o yüzden kullanmayı düşünmüştüm ama gerek yok diyorsanız biraz daha bu şekilde gitmesinde sakınca yok sanırım teşekkür ederim

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Kesinlikle gerek yok diyorum yapmaniz gereken tek sey beslenme sisteminizi dogru ve size uygun bir hale getirmek suplemente vereceginiz para su an icin tamamen luzumsuz bir harcama olacaktir, forumu arastirin net bilgi mevcut, bazal metabolizma hizinizi ogrenin ve gunluk kalori ihtiyacinizi bu bilgilerin isiginda gunluk kalori ihtiyacinizin 500 kalori kadar uzerine cikacak sekilde dengeli bir sekilde beslenin ihtiyaciniz olan herseye sahipsiniz sadece biraz arastirma.

Lg Smart World

Sayfayı Paylaş