Gainer mı? Çikolata mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JackSniff tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Bir aydır düzenli vucut geliştirme yapmaktayım.. Protein tozu kullanıyorum.. Ama kilo almam lazım.. Gainerların kilo aldırdığını biliyorum fakat kas yapımını nasıl etkiler bilmiyorum.. Aynı anda hem gainer hemde protein tozuda kullanmak istemiyorum.. Serious Mass gainerını araştırdığımda bir servisinde yaklaşık 1200 karbonhidrat olduğunu gördüm.. 80 gr lık çikolata da aynı oranda karbonhidrat var.. çikolata yesem daha mı iyi diyorum :) Yoksa protein tozunu bırakıp gainer mı kullanayım.. Boy 1.82 kilo 66.. ayda 1 kg alsam yeterli.. hedefim 72 zaten fazlasını istemiyorum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:08 ----------

demek istediğim gainera verilen para boşa mı sizce? almam gereken karbonhidratı yiyeceklerden alıp protein tozuna devam mı etmeliyim..?

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    En sevmedigim şeylerden biri de çikolata ... :) çikolatayla aynı etki yaratsaydı gainer neden kullanılsın ki ? icinde aynı miktar karbonhidrat olabilir ama çikolata daha ne yaglar var. başka bir özelligi de protein tozu gibi vucut tarafından çabuk emilmesidir.

Sayfayı Paylaş