Gainer kullananlar bir bakabilir mi lütfen

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sakin9 tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sakin9

sakin9 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi amacım biraz kilo almak. Eve ayarlı dumbell seti alıp normal dumbell egzersizleri ve barfiks( dumbellerı ayağıma alıp ya da çantama koyup da çekeceğim kademeli olarak ) ile birlikte gainer kullansam aldığım kilolar kollara göğüslere falan eşit dağılır mı ? yoksa hepsi göbeğe mi gider? boy 1.70 kilo 56 böyle yapıp kullananlar var mı nasıl sonuç aldınız? ve hangi gainer kullandınız ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir zaman alınan kiloların hepsi göbeğe gitmez, hiç antrenman yapmasan bile küçük miktarı kas yapımında kullanılır. Ağırlık çalışarak bu kas inşasını normalin üzerine çıkartırsın yani evet, bir kısmı çalıştığın, kas inşasını uyardığın bölgelerde kas dokusu olarak kullanılır ve bir kısmı her türlü göbeğe gidecek olsa da diğer bölgelerdeki kalınlaşmayla birlikte bu göze batacak kadar olmayacak. Önemli olan şu, günlük aldığın kalori miktarının ihtiyacının %20 kadarını aşmaması lazım, yani günlük kalori ihtiyacın 200 se, aldığın kalorilerin toplamı 2400 civarı olursa göbeğe giden miktar da minimum olacaktır. Ama örnek olarak günlük ihtiyacın 2000ken sen 3000 kalori alırsan vücudun kas yapımı hızı kısıtlı olduğu için kalan fazla kaloriler yağ olarak biriktirilecektir ve erkeklerde yağın da en çok depolandığın bölge göbek olduğu için en çok büyümeyi göbekete göreceksin. Günlük kalori ihtiyacını hesapla, kilonun 2 katı kadar gr cinsinden protein ve günlük ihtiyacın %20'si kadar kalori al, sorun olmaz.

Şunu da ekleyeyim, en iyi ihtimalde bile soğal sporcunun aldığı kiloların yarısına yakını yağ olacaktır. Onun için her ihtimalde ne zaman olacağı senin beslenmene göre değişmekle birlikte yağ yakımına geçmek durumunda kalacaksın ama şu anda o noktadan epey uzaksın. 56 kiloda göbek falan düşünülmez yani, keyfine bak.

sakin9 bunu beğendi.
  3. sakin9

sakin9 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    56 kilo olduğum için ben de sorun olmıyacağını düşünüyorum sma işte insan tedirgin oluyor yağ oranım bilmiyorum ama düşüktür yüksek ihtimal. bir de hangi gainer kaliteli sence ? kullanıp sonuç aldığınız var mı?

4. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelikle merhaba kardesim ben gainer kullandim suan bu sporda 3ayimi doldurdum basladigimda 56 kiloydum simdi 61 kiloyum ben kullanirken forumda yazan arkadaslardan tavsiye alip harika bi beslenme programi uyguladim ve ilk aydan sonra 2 ayda 4 kilo aldim kas kutlesi olarak gainerla 1 kilo aldim sunu soyleyeyim gainerdan cok bisey bekleme ozellikle antreman sonrasinda cok faydali olur fakat maddi durumun cok iyi degilse hic gerek yok cunku olcekleri buyuk supllementler gainerlar 2 hafta anca gider ...
    Sana tavsiyem gainer alacagin 100 liraya market alisverisine cik yulaf lor peyniri tahilli ekmek bal tahin biskuvi ton baligi ve 4-5 tane tum tavuk al guzel bi programla 3-4 ayda fit kiloya cikabilirsin iyi calismalar gainerdan once beslenme programi yapmalisin
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    ben seriou mass gainer kullandim tabsiye ederim ama olcekleri cok dusuk kullanmalisin ki sana uzun sure yetsin buda ancak iyi beslenip gainerdan %10-15 carb ve protein ihtiyacini alman :)

sakin9 bunu beğendi.
  5. sakin9

sakin9 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    işte üniversite okuduğum için tavuktu pilavdı her zaman uğraşamam :D yulaf ezmesi falan olabilir sadece süt yumurta öle :) bi de yanında gainer düşünüyorum işte amacım fazla değil 61 olsam yeter gibi

Sayfayı Paylaş