Gainer(Karbonhitrat Urunu) Ne Zaman Kullanilir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aytug tarafından 8 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar sorumdan once ilgili forumlara goz attim ve antrenman öncesinde, sirasinda ve sonrasinda alinabilirler deniyor.Ben arkadaslarimin onerisinden dolayi 50ml antreman oncesi ve 50 ml antreman sonrasi kullaniyorum sizce uygunmudur.Tesekkur ederim

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    uygundur 8)

3. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) tam istedigim cevap sagol

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bende duymak istedigin cevabi atmaya calistim :D

5. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeni topic acip kalabalik etmek istemedim bir sey daha sorcam sizce nezman protein tozuna baslim suan amino asit yada protein tozu almiyorum gainerin yuzde 22 si protein 2 ay olcak body e baslamam 1 78 boy 73 kiloyum umarim gereken bilgileri wermisimdir

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu farmakolojik takviyeler olmassa olmaz gerksinimler kesinlikle degildir,spor hayatın boyunca hicte kullanmayabilirsin,cunku etkleri mucizevi boyutlarda degil,bana sorucak olursan takviye icin cok erken bir surectesin,73 kıloyum yazmıssın gunluk protein ihtiyacın en fazla 73*2=146 gram bunu dogal besinlerden cok rahat karsılayabilirsin,takviyte almana gerek yok ,ne zamanki ogunlerle aldıgın gıdalar yetmez olursa ,ozaman takviyeye baslarsın ama suan cok erken

7. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim baris

8. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Peki creatin kullanmak istersen yada nitrix yada glutamine vs..vs..bunlari nasil alicaksin gidalardan?

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    yeni başlayan birinin creatine veya nitricoxide artırıcılarına ne kadar ihtiyacı olabilirki :?:

10. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    creatıne ıhtıyacı olabılır.ılerı duzey ıcın degıldır creatın!her duzeyde kullanılabılır.Ayrıca bu urunlerın kanıtlanmıs en buyuk etkılerınden bırıde sonsuz yardım ve yararlarının dısında psıkolojık destegıdır.Insan bu urunlerle dahada motıve olmaktadır.Yanı kısacası artık sporcu gıdaları olmazsa olmazlardandır bır cok spor bransı ıcın ve bunların basındada vucut gelıstırme gelır.

11. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    benim aslında demek istedigim bu takviyelerin turkiyede satılan fiyatlarını haketmediklerini düsünüyorum, o nedenledirki spora yeni baslayan kişilerin direk olarak bu gıdalara yonelip bunlara umut baglıyarak ,hayal kırıklıgına ugruyacagını düsünüyorum..sonucta creatin bile, degil spora yeni baslamıs ,spor yapmayan insanlar tarafından her zaman kullanılabilecek dogal bir gıdadır..ama yutdısında 30 ytl olan creatinin burda 100 ytl ye satılması bu takviyelerin bence olmazsa olmazlıgını tartısır hale getiriyor.eger bizdede bu takviyeler bu kadar ucuz olsaydı ozaman derdim deneyin ve sonuclarını gorun diye,ama bide su sekilde düsünün cevresinden duyduklaarıyla kilo almaya calısan ögrenci bir arkadas zar zor parasını biriktirerek protein tozu,amıno,creatin vs.,alıyor ;sonuc hüsran.ben bb ye yeni baslayacak bir kişinin creatının etkilerinden ne kadar faydalanacagından şüpheliyim,bu insanın bu seviyede degilde daha ileri seviyede bu takviyeye yonelmesinin onun icin daha faydalı olabilecegini düsünüyorum....son olarak demek istediklerim,kimseye takviyelerden uzak durun,bu gıdaların bir faydası yoktur demiyorum sadece almadan önce iyi düsünün diyorum... yazdıklarım da kesinlikle bir artniyet yoktur,umarım yanlıs anlasılmamısımdır..

12. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    hayir artniyet olayi degil sadece yanlis anlasilmasindan korktum.Fakat sana kendim ithalatci ve distrubutor oldugum icin soyleyebilirim:bu fiyatlandirma bizden kaynaklanmiyor.Yuksek kar marjlarina sahip degiliz..
    Gida ithalati Turkiyede hatta Dunyada en zor ithalattir.Cok fazla masraf yapilarak bu urunler bu ulkeye sokuluyor(kacak yollardan getirtip satan arkadaslar ustune alinmasin!!! :x ) ve bunun yaninda yapilan emek ve maalesef ki insanlarin kacak urunlere yonelmesi de fiyatlari etkiliyor!
    Asil sorun Turkiyenin gida ithalatindaki zorluklarinda yani.Onlar bunu daha kolaya indirgerlerse inanin diger firmalarda mecburen olan fiyat politikalarini asagi cekiceklerdir.Biz de istemeyiz yuksek fiyat.Cunku sporculara urun satarken zorlaniyoruz elbette.x urunu 60 ytl satiliyor.keske 40 ytl ye satilsa.Sizce daha kolaya urun vermezmiyiz bu sekilde?!

www.sporcugidasi.com u incelerseniz ,elimizden geldigince fiyatlari asagi cekmeye calistik ve bu yonde dahada calismalarimiz olucak.Mesela dediginiz CREATIN 500 gramlik uun 50ytl bizde ;)

Tesekkurler

Cüneyt TURNA

13. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar verdiginiz cevaplardan dolayi tekrar tesekkur ederim.Topic tende anlasilacagi gibi gainer kullaniyorum ama hala kafam sorularla dolu.Daha oncedende bahsettim yalniz tekrar solemekte fayda duyuyorum kilo olarak 73 boy 1.78 2 ay oldu body yapali ve onerilerden dolayi gainer aldim ama hala protein kullanmalisin diye yorumlar geliyor.Kilo artisindan ziyade kas kutlesinin artmasini istiyorum(tabi kas kutlesini arttirarakta kilo artisi gerceklesir)Benim korkum su vucudumun yag oranin artmasi yada gereksiz kilo almasi suanlik ole birseyle karsilasmadim gerci 3 haftadir kullaniyorum.Bu dusuncelere sahip biri gainer i kullanmayip protein tozu mu almasi gerekiyor?(acikcasi gunde 3 yogun yiyebiliyorum ogunlerimde tavuk yumarta gibi gidalar tuketiyorum yalniz 73*2 146 gr peotein aldigimi sanmiyorum gunde)

14. Furkancsknn

Furkancsknn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 16 yaşındayım 1.85 boy 55 kg yum fitnessa 1 hafta önce başladım mass gainer kullanmak istiyorum sorum şu ne zaman ve ne kadar miktar kullanmalıyım ?

15. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Aldığın gainerin bir servisinde verdiği kalori miktarına göre değişir. Spordan önce ve sonra kullanman daha makuldur.

16. Furkancsknn

Furkancsknn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki bir servisinde ne kadar kalori almalıyım

17. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    O senin kilona ve günlük aldığın kalori miktarına bağlı.

18. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    günlük kalorilerine bak ve sabah kahvaltıdan sonra ve aksam yemeğinden sonra kullanabilirsin en ideal şekil bence böyle

19. Furkancsknn

Furkancsknn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beyler 70 kg oldum şimdi 5 ay önceki mesajımı gördüm duygulandım

Burak Sertman bunu beğendi.
  20. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50