Gainer ile öğün tamamlama

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Paul_ tarafından 16 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar merhaba

Gunluk almam kalori 2300

3 kez gainer iciyorum sut ile toplam 3 bin kalori gibi bisey yapıyor.

Ben sadece gainer içerek kilo alabilir miyim ? 2-3 gundur 1 parça ekmek biraz yemek ve hep gainer iciyorum

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence çok yanlış yapıyosun , normal sağlıklı yiyecekler varken neden gainer ile kalorini dolduruyosun . Al 500 gr makarna yap veya pilav , bulgur , yulaf gibi sağlıklı karbonhidrat kaynakları var bence yaptığın şey çok yanlış .

zeo64 ve Paul_ bunu beğendi.
  3. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    evet kardeşim hakan haklı alman gereken mineral vitamin gibi şeyleri nasıl alacaksın makarna bulgur pilavı yulaf kuruyemiş varken mis gibi böyle şeylere boşuna para vermene gerek yok ha benim iştahım yok dersen yiyebildiğin kadar normal yemeğini ye ondan sonra kalan kaloriyi tamamlamak için kullan gün de 2 kez içmen gerekiyor en fazla

zeo64 ve Paul_ bunu beğendi.
  4. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam midem
    Almıyor. Bide su var makarna falan yesem kaloriyi doldurmuyor. 4 gunde 2 kilo almisim... Gunde 3-4 kez gainer iciyorum midemde yer kalirsada ne yemek varsa yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2016 ---
    Bide sunuda eklemek istiyorum
    Gainerlerin icinde gunluk almam gereken besinlerin minarelerin hepsi mevcut.

Kaldı ki süt ile tüketiyorum sütte cok zengin bir gıda hatta en zengin gida

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Eğer midenin almadığını düşünüyorsan gaineri bırakınca ne yapacaksın? Bir çoğunda olduğu gibi aldığın kiloyu tekrar vereceksin çünkü gaineri bıraktığında besinler ile vücuduna 2000-2500 kalori girdiremeyeceksin. Başlıkta dediğin gibi gainer ile öğün tamamlama 2000-2500 kalori alıp sonrasını 3000-3500 e tamamlama şeklinde olabilir ama besinler yerine gainer ile öğün tamamlamış olmazsınız. İfade de yapılan şey de yanlış maalesef.

zeo64 bunu beğendi.
  6. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Surekli gainer + yemek yaparım sanırım...

Mesela 1 olcek gainer 2 ogun yemek kalorim cikar...

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Elbette senin kararın ancak atalarımız "Taşıma su ile değirmen dönmez" demişler...

Paul_ bunu beğendi.
  8. supplementamca

supplementamca Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bu dünyada kim yatarak iyi yerlere gelmiş kardeşim? O zaman kimse yemek yemesin dayansın gainere alsın gainerden 5000 kalori geçsin böyle bir şey var mı? gainerin amacı son kalan 300-400 kalorini tamamlamaktır sen neyin kafasını yaşıyosun 1 dakika içinde aldıgın 1000 kaloriyle kas yapmayı mı bekliyosun

Paul_ bunu beğendi.
  9. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum gainere abanma herşeyi ye asıl yemek yemen kg almanı sağlar çok gainer tüketirsen zararını görüceksin

Paul_ bunu beğendi.
  10. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    İştahım yok diye bi şey yok kardeşim. Oturacaksın zorlada olsa tiksinsende o yulafı bulguru yiyeceksin. ben 3600 kalori alıyorum hergun hiç gainer kullanmadan ben napayım.
    bazen açığım kalıyor 300-400 kalori zeytiyagı içiyorum kuscak gibi oluyorum ama yapıyorum.

Paul_ bunu beğendi.
  11. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sporu bu şekilde zorlaştıran sizsiniz. Hayatın boyunca gainer kullanarak mı yapacaksın öğünlerini, böyle mi yaşayacaksın ? Önemli olan bu sporu 1-2 yıl yaparak bırakmak değil ömür boyu bir şekilde sürdürmektir. Diyet değil hayatın boyunca uygulayabileceğin bir beslenme sistemi oluşturmalısın. Normal hayatınıza devam edin, öğrenciyseniz bir öğrenci ne yiyorsa onu yiyin, ailenizin yanında yaşıyorsanız evde pişen yemekleri yiyin. Dünyanın en zor sporu gibi yaşamayın şu sporu. Profesyonel misin , hayatını vücut geliştirerek mi kazanıyorsun ? Hayır. Normal öğünlerini ye, yapabiliyorsan ihtiyacına göre miktarları arttır. Geri kalan kaloriyi gainer, protein tozu, shake nasıl kapatıyorsan kapat. Atla deve değil bu işler.

Paul_ bunu beğendi.
  12. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar gercekten cok duzensiz bir hayatım var ev icinde ve disarda sorunlar yasıyorum 1-2 ay boyle devam edecek gibi duruyor. Bu arada tabi ne bulursam yiyorum gunde 2-3 ogun arası yiyorum. 2-3 kezde gainer iciyorum. Sadece gainer içerek gidiyodum bi ara sonra baktım ki vucut halsizlesmeye basladi...

Benim size sormak istedigim bir konu var. Ben geceleri tum öğünlerimi aldıktan sonra tartıya cikiyorum 71 kilo cikiyorum, sabah kalkıyorum 69 kilo çıkıyor tuvalete girmeden... Bu nasıl oluyor ? Nasıl uyurken bu kadar kilom gidiyor ?

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Bu tip başlıklardan çok var ama yine de ibretlik bir kaç tane cevaplar gördüğüm için açık bıraktım;

Paul_ 5 tane mesaj atmış bu başlıkta ve hiçbirinde vg yaptığından bahsetmemiş.. Sadece kilo almak istediğinden bahsetmiş..
    Herkes "sadece gainer ile bu spor yapılmaz" benzeri cevaplar yazmış..

Gainer ile kilo alınır mı : Evet
    Sağlıklı mıdır? : Hayır
    Peki kısa sürede sağlıklı kilo almak mümkün müdür? : Hayır
    En sağlıklı kilo alma yöntemi nedir? : Bunu binlerce vg.ciye sorabilirsiniz ; vücut geliştirme yapmak ve bazal metabolizma hesabında çıkan kaloriden en az 700-1000 (yaklaşık) kalori fazla almak..
    Örnek hesap makinesi :
    http://agirsaglam.com/programlar/baslangic/hesaplayicilar
    önce BMR (bazal metbolizma hızı) hesaplanacak sonra günlük kalori miktarı

Son düzenleme: 26 Eylül 2016
    Paul_ bunu beğendi.
  14. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut geliştirme yapıyorum tabiki yoksa bu sitede isim ne :) 4 senelik üyeliğim var burda

Protein tozu + gainer + yemek seklinde devam ediyorum bir haftada 3.4-4 kilo aldım. Hergünde en agir sekilde maksimum kiloda vucut geliştirme programımı yapıyorum.

2 haftada Haftada 7-8 kilo aldım fakat hemen hemen 5 kiloluk gainer bitti. Sut ile iciyorum sadce. Protein tozunu su ile iciyorum. Haftada 4 kez antreman yapıyorum oncesinde ve sonrasında protein tozu alıyorum

Sanırım metobolizmam felaket birsekilde hızlı calisiyor. Pazar gunu evdeydim disari falan çıkmadım hatta yattım. Oglen 3-4 gibi tartıya ciktim 71 kilo aksam 7-8 gibi tekrar ciktim 69.8 kilo... Bu sure icerisinde ne tuvalete gittim ne baska bisey yaptım, simdi siz benim yerimde olsanız ne yapardınız :) demekki ben gainer kullanmasam 1-2 ayda eriyip giderim...

15. supplementamca

supplementamca Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gainer ürünü icad edilmemiş olsa bu sporu yapamayacaktınız yani? Eriyip gidecektiniz her geçen gün öyle mi?
    Hocam bence acilen bu sporla ilgili biraz bilgi edinin

16. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Midem almıyor yiyemiyorum diye bahane buluyorsan eğer, yağ yakmaya başlayınca kas kütlen beklediğinin altında çıktığında buraya gelip ağlamayacaksın o zaman güzel kardeşim. Düzenli bir yaşam, düzenli öğünler, düzenli besinler ve düzenli bir uyku her şeyden önce gelir, ardından da besin desteği.

supplementamca bunu beğendi.
  17. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam gainer olmasaydı yapmazdim degil ama cok ustune düşmezdim bu sporun. Belki sadece fitness yapardım bu sporun amacı kas cikarmak degil mı ? Ben zayıf kurdan kollu biri olsaydım nasıl kas çıkarabilirdim kemiklerden kas cikmiyor herhalde :)

Metabolizmamı olcturdum normal bir insandan 4 kat hızlı çalışıyormuş ilginc gercekten yani siz diyorsunuz ya yemeden olmaz bende sizin gibi olsaydım bende yemek yerdim supplement takviyesi sart.

Bu arada yemek yiyorum artık 3 ogun olarak 5 kezde gainer iciyorum. 61-62 kiloydum 72ye ciktim 3.5 haftada yaglanmama baktirdim salonda birazcık artmiş ee olsun o kadarda napalim. 80 kiloya geldim mı gaineri bırakıp sadece yemege odaklanırım ama kilo almak istiyorsam sart.

Bide sunu dusunuyorum mesela Bir ogünde kac kalori alabilirsin ki ? Mesela en fazla 2 tabak pilav yersin 2 tabak yemek vs. Toplasan 1.000 kalori bile yapmıyor maalesef. Rus yapimi gainer siparis verdim 2900 kalori bir olcek sutle beraber 3300ye kadar çıkıyor gunde 2-3 kez icsem yeter artar zaten.

2 tabak pilav 2 tabak yemek yesem zaten 10 saat bisey yemem ben. Bende bi aralar kiloluydum (88 kiloydum) sizin gibi gunde 5-6 ogun bol bol yiyordum ama mide kuculunce almıyor vucut :)
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Eylül 2016 ---
    Bu arada gainer icip yatmıyorum gunde 1-2 saat calisiyorum en agir kilolar ile. Kas oranımda baya artmiş

Burdaki cogu kisi benden bilgilidir body konusunda benim bir iddam yok sizede danışmak icin actım bu basligi zaten hepinizden farklı bisey öğreniyorum :)
    Bisey daha eklemek istiyorum disardan bakılinca sanki inatlasiyormusum gibi bir goruntu var :D fakat ben zaten size danisip sizin fikrlerinizi aldigim icin gainerin yanına yemekde ilave ettim bana kalsa sadece gainer içecektim :)

Son düzenleme: 28 Eylül 2016
  18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben zamanında 5 bin kalori yiyordum. yemesi kolay ve kalorisi yüksek besinlere yönelince sıkıntı olmuyor , gainer'a para vermeye değmez. otur bi paket fıstık ye mesela , 5 dakikanı alır en fazla. 100 gramında 585 kalori var.

19. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum bu kadar kiloyu böyle çabuk alman sağlıklı değil, hatta aldığın kilonun büyük çoğunluğu muhtemelen su ve yağ. 3000 kalorilik bir gainerı günde birkaç kez tükenmen ise sadece yağlanmanı hızlandırır. Çünkü zaten sağlıklı kilo alman için gereken kalorinin üstünde alıyorsun.
    Normalde o kalorinin hepsini yemeklerle alamayacağını düşünüyor olabilirsin, gördüğüm kadarıyla bunda biraz da ısrarcısın. Gainerı bir anda bırakmasan da önce günlük yiyebildiğin kadarını yemeye çalışıp, akşam kalan kalorini gainerla tamamla. Böylelikle zamanla daha çok yemeye alışırsın ve gainerı bırakmış olursun sonunda. Alışamam diye korkmana da gerek yok millet 4000-5000 kaloriyi 16 saatte alıyorken, zamanla 2-3 saat içinde alır hale geliyor. En azından denemeni tavsiye ederim...

supplementamca bunu beğendi.
  20. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam 100 gram hemen hemen 1 paket yapıyor, ayrıca icinde cok yag var bilemiyorum. Baska neler yiyordunuz 5 bin kalori icin ?
    Teşekkürler hocam dediklerinizi dikkate alıcam.

Aslında sevdigim yemek olunca baya yiyen biriyim, su sıralar sevdigim yemekleri yemeye calisiyorum. Tavuk pilav - et pilav gibi. Bunlardan bi oturuşda 2-2.5 hatta 3 tabak bile yiyebiliyorum ama sonra 4-5 saat hic yiyemiyorum.

Aldigim gainerin yag ve seker oranida cok düşük, fazladan alınan her kalorinin yuzde yüzü yağa mı dönüşüyor ? Ben yuzde otuzu diye biliyorum... Gunluk almam gereken kalori 3.100 civarı, ben gunluk 6-7 bin kalori alıyorum.

Son düzenleme: 28 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş