Gainer Şart Mı ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ArdaFit tarafından 5 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Meraba ben Arda. Yaşım 16 boyum 185 kilom 67. 2haftaya spora başlıyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi kilo almak hedeflerimden birisi. Tabi ki bu kiloyu yağ olarak almak istemiyorum. İllaki yağlanıcam ama bunun minimum olmasını istiyorum. Bana gainer önerenler var. Sizce kullanmalımıyım yoksa yediklerimin porsiyonlarınımı büyütmeliyim ve gainer kullanmazsam protein tozu kullanıcam. Siz ne dersiniz ne yapayım :)

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Yediklerinin porsiyonlarını büyüt.Zaten spora yeni başlıyorsun gainerin sana bir getirisi olmayacak :).Para vermeye gerek yok gainera :).Yeni başlıyorsan bir supplement kullanmana gerek yok ilk bir kasların antrenmana alışsın beslenmeni düzene sok ondan sonra alırsın proteini şimdiden alırsan bir faydasını göremeyebilirsin

3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Saol tavsiyen için bende dediğin gibi yapmayı düşünüyodum zaten ama büyük ihtimalle sadece protein tozu kullanıcam onuda sadece antrenman sonrası alıcam. Whey alıcam

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam yeni başlayacaksanız ilkten bir supplement almanız gerekmez başladıktan 3 ay sonra felan isterseniz alırsınız.

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam şimdi bu supplement ek besin değilmi yani ha spordan sonra et yemişim ha supplement almışım. Ben spordan hemen sonra whey alıcam. Başkada kullanmıycam bence çok masum bir miktar :D . Bir sıkıntı olucağını sanmıyorum. Baştan kullanma deniliyor ama neden anlıyamadım. Bana çok masum geliyor :D

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    supplementle gerçek et arasında çok fark var amino asit değerleri mesela bir kullanıcağın wheydeki aminoasit değerine bak bide 100 gr biftekteki amino değerine bak :)

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi baktımda bulamadım yani wheyde güzel aminoasitler var ama eti bilemiycem . Tahminen ette daha iyi vardır ?

Alfonso_ bunu beğendi.
  8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    aynen hocam öyle tabi karar senin illa alcam dersen whey alırsın tabi gainer gereksiz :)

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen wheyle baslayip ileride kreatin de kullanmak istitorum

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş