Güzellik İçin Maden Suyu

Konusu 'Kadınlara Özel - Güzellik' forumundadır ve saydam tarafından 29 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Ankara (AA)- Özellikle yemeklerden sonra içilen maden sularının, milyonlarca YTL değerindeki güzellik ve cilt bakımı ürünlerine alternatif olmaya başladığı bildirildi.
    Uluslararası Tıbbi Hidroklimatoloji Derneği (ISMH) Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, maden suyunun şifasını keşfederek, pürüzsüz ve güzel cilde kavuşan kadınların sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Ülkemizde çıkarılan maden sularının içerdiği mineraller açısından asırlardan beri şifa kaynağı olarak kullanıldığını belirten Prof. Dr Karagülle, bu suların insan sağlığı için de 'doğal mucize' olduğunu kaydetti.

Maden sularının içerdiği kalsiyumdan oranından dolayı özellikle kemik sağlığı ve menopoz sonrası kadın sağlığı için son derece önemli olduğunu aktaran Prof. Dr. Karagülle, ''Maden suyu, vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal olarak içerdiği için son derece faydalı içecektir. Her gün içilen maden suyu hem sağlıklı olmak hem de sağlığı korumak açısından önemli rol oynar. Özellikle kadınların, osteoporozun önlenmesi ve tedavisi açısından bol miktarda kalsiyum içeren maden
    suyu içmesi gerekir. Mide, böbrek ve bağırsakların fonksiyonlarını sağlıklı yerine getirmesi bakımından yardımcı unsur olan maden suyu, son dönemlerde, milyonlarca YTL değerindeki güzellik ve cilt bakımı ürünlerine alternatif olmaya başladı''dedi.

Dünyanın önde gelen kozmetik üreticilerinin bile maden suyu kullandığını hatırlatan Prof. Dr. Karagülle, içilen maden suyunun ciltteki pürüzleri yok ettiğini, yorgun ve solgun görünümü ortadan kaldırdığı, cildi yenileyerek yaşlanmayı geciktirdiğini kaydetti.

Aeon_Flux, Azi, Efrahim ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    gazını almayı unutmayın, yüzünüzü yakmasın

3. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    bir elma ve bir salatalık rendeleyin ve suyunu sıkın bu çıkan suyla eşit miktarda maden suyuyla karıştırın ve buz kalıbında dondurun hergün bir kalıbı alıp eriyinceye kadar yüzünüzde ve göz çevrenizde gezdirin farkı göreceksiniz

TorettoEA bunu beğendi.
  4. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    ise yaradi

cildim kolay yaglandigindan maden suyunu gazini almdan cildime uygladim yarisinida icmek icin ayrdm sonuc spr dier yntmlride dncm

5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    her gün içilmesi bağırsak ya da mideyi tembelleştiriyor diye duydum bir kaç kere. ancak cilde uyguluyorum ve gerçekten pürüzsüz yapıyor ayrıca en güzel yüz temizleme toniği odur bence

TorettoEA bunu beğendi.
  6. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    şahsen ben maden suyunu yüzüme sürmektense içmeyi tercih ederim.

Sayfayı Paylaş