güzel kombinasyon ne dersiniz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve onbir tarafından 27 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hepinize merhabalar ,

yanlış yere actıysam yada önceden acıldıysa konu(arama yaptım) affola.

bugün antrenman sonrası hocamın birşey karıştırdıgını gördüm ve merak ettim nedir diye?
    cevabı 5 g bcaa 10g glutamine 10g arginine oldugunu söyledi bunun daha iyi oldugunu benim toz icmeme karşılık sen kütüğe ben mobilyaya para veriyorum dedi.

onun yaptıgı kombinasyon nasıl? antrenman sonrası icin ideal midir?
    görüşlerinizi almak isterim

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    10 gr arginine nin fazla oldugunu düşünüyorum tabi hocanın çalışma ve beslenme programını bilmiyorum gerçi. Protein tozunun antrenmandan sonra şart olduğunu söyleyebilirim bu artık herkesce kabul görmüş bir şey he şöyle bir durum var eğer protein tozunun içeriği senin için yeterli değilse protein tozunun içine ekstradan glutamine, bcaa, creatin vs ekleyebilirsin.

onbir bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

10 g yerine ne kadar olmalı sizce arginine?

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bence max. 5-6 gr olmalı tabi bu benim şahsi görüşüm. Vucüt ölçüleri iyi olan biri 10 gr. da alabilir tabiki. Arginine vücutta büyüme hormonu salgılanmasında önemli bir amino asit bunun dışında nitrik oksit etkisi yapar vücutta damarlara daha çok kan gitmesini sağlar. Anladığım kadarıyla siz hocanızın izlediği yolu takip edip bcaa glutamin arginine kombinasyonu yapmayı düşünüyorsunuz. Beslenme planınızı bilmiyorum bu sporu ne kadar zamandır yaptıgınızıda ve nasıl çalıştıgınızıda bilmiyorum eğer gerçekten böyle bir kombinasyona ihtiyacınız varsa kullanmanızı tavsiye ederim yoksa antrenmandan sonra protein tozunun yeterli olacağını düşünüyorum ama siz diyorsanız benim vücudumun ihtiyacı var o zaman protein tozunun içine toz olarak 5 gr glutamin 5 gr bcaa 2-3 gr da arginine ekleyebilirsiniz.

onbir bunu beğendi.
  5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme falan gayet iyi teşekkür ederim geçmişimde güzel.sanki denemek iyi gelir diye düşünüyorum bi etki görecegimi umuyorum neden bilmiyorum :)

sadece hevesten deniycem vücut ihtiyacı oldugundan degil :)

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    10 gram arginine damar çepelerinde yırtılmalara neden olabilir,bence denemeyin.uyumadan önce 3 gram,sabah uyanınca 3 gram ve antremandan önce 3 gram şeklinde kullanılabilir.antreman sonrası arginineye gerek yok.çünkü antremanda damarlar genişlemiş şekilde çalışılıyor zaten.protein tozunun içerisine 5-15 gram bcaa,5 gram kreatin ve 5-10 gram glutamin sizin için yeterli olacaktır.eğer dahada kuvvetlendirmek isterseniz 500 mg lık C vitamini ve Hardline Carbopure ekleyebilirsiniz bu karışıma.

halil98 ve onbir bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    hic protein tozu kullanmasak bcaa+kreatin+glutamin ve bahsettiginiz hardline carbopure alsak nasıl olur peki?

8. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani bu kadar ürünü alıp yanında bir de carbopure alıp bunları içine katmak kendi kendinize yaptıgınız bir gainer a benzer buna hiç gerek yok bence protein tozu yanında creatin en mantıklısı eğer çok yogun çalışıyorsanız bir de bcaa alabilirsiniz

onbir bunu beğendi.
  9. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    buna ek creatin alınırsa her gramı size daha fazla kas kazandırır

onbir bunu beğendi.
  10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bcaa+glutamin+kreatin+carbopure kullanırsan protein tozundaki essential amino asit (EAA)lerden mahrum kalmış olursun.protein tozu her zaman birinci önceliktedir zaten.proteinin yanına ne alınacaksa alınmalıdır.carbopure konan hiçbir şey gainer işlevi görmez.bilmeden bilmişlik yapmayın.carbopure saf maltodekstrin içerir.zaten shakera konması gereken miktarda 30-60 gram arasındadır.amaç kilo almak değil kas yıkımının olabildiğince önüne geçmektir.kreatinde her gramında size kas kazandıran bir ürün değildir.antreman öncesinde enerji verir,antreman sonrasındada daha hızlı recovery sağlar.

halil98 ve onbir bunu beğendi.
  11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman protein tozuna devam yine ara ara içine glutamin bcaa falan katarım. sorumun yanıtını buldum teşekkür ederim

AngryHun bunu beğendi.
  12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Antreman sırasında 10g BCAA 5g Glutamin alabilirsin. Antreman bitiminde de 30g whey ve 5g Creatin içersen süper olur

2hafta sonra bu kombinasyona başlayacağım :D

onbir bunu beğendi.
  13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar miktarları yanlış girmişim. hocam antrenman öncesi 5 g glutamine 5 g arginine 5 g bcaa alıyormus antrenman sonrasıda 5 g arginine 10 g bcaa 10g glutamine alıyormuş...

Sayfayı Paylaş