güzel günler göreceğiz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve estetik fenomen tarafından 22 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhaba. Mesajlarımı takip etmişseniz bisikletçi olduğumu anlamış olabilirsiniz. Evet ferdi lisanslı bisikletçiyim, disiplinim yol bisikleti. 2007 Mart-Nisan ayları gibi trafikte önüme bir taksi atladı ve yetmezmiş gibi bir de minibüs yolunda u dönüşünün yasak olduğu bir yerde u dönüşü yaptı. İşin ehli olmama rağmen bisikletle altına girmekten kurtulamadım. Devamında gelişen sinir harbi ve tornavidayla üstüme yürümesi ve şanslı bir kişi olarak o civardakı ağır abi kıvamındaki kişilerin çıkıp beni koruması neticesinde deşilmediğime sevinir hale geldim. O debelenmede taksici kaçtı. Tabii bu arada bana ne oldu? Dizim azıcık parçalandı, bacaklarım sıyrıklarla geçti, sağ el bilek liflerim... Ki bu dönemde triatlona da yönelecektim ve kendime güzel bir takımın içinde de yer bulmuştum ki bu olay herşeyi mahvetti. Bisiklet gibi bir sporu yapmaktan gelen yeme alışkanlığı ve hareketsizlik sonucu epey bir kilo aldım. Ama artık sağlığım yerinde. Tek sıkıntım 113 kilo olmak! En iyi halime gelmem için 1 sene gerekiyor. Netice bu yaşadığım olay beni bir buçuk sene geriye attı ama bundan sonrasına bakacam. Geçmişteki şanssızlığı düşünmenin bana faydası yok, bunu biliyorum ama üzüldüm epey bu dönem içinde. Bunu söylemek istedim. Boyum 182 cm, kilom 113, ideal kilom 75. Bel bölgem haricinde yağlanma yok. Anlayacağınız bel bölgem genişledi epey. Aşırı çabuk kilo alıp verebilen bir yapım var. Ağır geçen bir bisikletli gün sonrasında 7 kg verdiğimi biliyorum. Günde 3-5 litre arası su tüketimim var. Buna bağlı olarak da bacaklarımda ödemler var. 37 cm bicepslerim 43 cm olmuştu 4 ayda. Çabuk kilo vermeden azar azar vererek kilo verecem, çünkü sarkma olmasını istemiyorum. İlk ay 5 kilo, diğer aylar 3'er kilo vermeyi hedefliyorum. Senenin ilk altı ayında bisiklet olmayacak. İkinci yarısı bisiklet üstüne tekrar çıkacam. Yılbaşıyla birlikte kaldığım yerden başlıyorum. weightlifter

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Yaşadığın olayla birlikte gelen olumsuzluklara takılı kalıp,karamsarlığa düşmemen,yaşananlara rağmen elinden gelecek olan şeyleri düşünüp,ilerisi için plan yapman senin adına olumlu bir durum.
    -Geçmiş olsun,kolay gelsin...

3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    geçmiş olsun .özellikle istanbulda oturuyorsan sokaklarda bisikletle antreman yapmak pek akıl karı değil .onun yerine sahil civarlarında veya parkurlarda çalısmak daha mantıklı .Bırak bisikleti yolda yürürken bile hayati tehlikesi var istanbul da insanların .hele taksiciler offf of ff.
    Günde 7 kg vermek hiç de sağlılklı değil aklım da almadı açıkcası nasıl verdiğini ağır gecen bisiklet antremanında sonra 7 kg vermek .İlginç bir metabolizman var galiba.
    İlk aylarda nasıl kilo vermeyi planlıyorsun mutlaka kardio yapman şart bisiklet yoksa geriye en iyi iki alternatif kalır yüzme ve yürüyüş/koşu. Ki yüzmede kilo vermek için biçilmiş kaftan ama tek basına sadece diyet yapacam diyorsan eğer o da bir yere kadar .neyse
    tekraar geçmiş olsun.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bir şairin dediği gibi ''ah istanbul hem acınası hem acımasız''

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Antrenmanlarımızı caddebostandan havalimanına basıp tekrar dönerek yapıyoruz zaten. İstanbul'da hemen hemen her mesafeyi bisikletle gidiyorum. O gün de Kadıköy'e gitmem gerekmişti. Gidiş gelişli bir yol üstünde U dönüşü yapacak bir araç hiç hesapta yoktu. Minibüs yolu yerine Bağdat Caddesini tercih etsem bu olmazdı. Ya da en temizi sahilden gidip Fenerbahçe'den yukarı çıkmak olurdu.
    Nadir bir durum ama o akıl almaz kiloyu verdiğim oldu bir günde. Metabolizma çok hızlı olduğu için durum böyle. Biraz o gün mide dolmuşsa ya da tuvalete çıkılmamışsa, ödem varsa ve su kaybı gibi olaylar yüksek kmleri yüksek kadans(devir) çevrilerek alınıyorsa rahat oluyor. Hatta karşılaştırmak hiç doğru değil ama Fransa turundaki insanların daha fazlasını verdiğini söyleyebilirim. Ki orada yarış haricinde hiç bir şeye enerji harcanmamak üzerine kurulu bir disiplin var. Yıkanmıyorlar dahi, ama sanmayın ki pisler sizden bizden temizler :) Elektrolitle temizleniyorlar.
    Kardiyo tabii ki olacak. Şuanda kendimi iyi hissediyorum ama bisiklet üstüne çıkmak istemiyorum bir süre, bileğimdeki sızı tekrar başlamaması için ve de bisiklet üstündeki antrenmanım benim çok uzun sürecektir, üstüne çıktım mı bırakamıcam. Yukarda belirtmemişim, tabii ki spor olacak. Kardiyo+ağırlık çalışması+yer hareketleri şeklinde... Kardiyo olarak günde 5km yürüyecem(45 dk sürüyor).
    İlgin için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş