güzel bir antreman iyi bir dinlenme ama sıradan beslenme olsa

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zoparrat tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    yani sıradan beslenmeden kastım et ağırlıklı değilde günlük yenilen yemekler sebze yemekleri, çorba vs. ağırlıklı beslensek ama doyurucu bir antreman yapsak ve dinlensek

kas gelişimi için yeterli olur mu? zira et fiyatları malum :)

2. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    en önemlisi beslenme bence en dikkat etmen gereken o düşük maliyetten en iyi proteinin nasıl alabiliceğini hesaplayabilirsin örn. lor peyniri gibi

3. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    yok ben hesaplamak veya en iyi proteini almayı istemiyorum. sadece dediğim şekilde beslenirsek sonuç ne olur onun cevabını öğrenmek istiyorum.

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Protein almazsan gelişme olmaz gerileme bile olabilir. Sert idman yapan birinin protein ihtiyacı sıradan insanlara göre çok fazladır

5. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    bütün yıl okula gittiğini ama hiç ders çalışmadığını düşün sonuç ne olur

6. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    jay cutlerın beslenme ile ilgili bi videosunu izlemiştim orada söylüyordu zaten ilk başlarda biraz fark eder ama daha sonra salonda boşuna zaman öldürürsünüz demişti iyi bir diyet olmadan...

7. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    sen bir bina inşa ediyorsun. mühendissin. antreman ve dinlenme elindeki işciler, beslenmede tuğla demir çimento...
    eğer çimento tuğla demir gelmezse işcilerin ne kadar iyi olursa olsun o bina bitmez.

8. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    ilk başta kas gelişimi demişim ama birazcık yanlış söylemişim galiba. benim aslında demek istediğim güçlenmek.

güzel bi beslenme olmadan iyi bi antreman ve iyi bi dinlenmenin anlamsız olduğunu söylüyosunuz. o zaman durumu birazcık değiştirerek bi soru sorayım.

peki çiftçiler, tarımla uğraşanlar neden bu kadar güçlü? düzenli bir diyet uygulamıyorlar, aldıkları protein miktarını hesaplamıyorlar, eminimki her gün et de yemiyolardır. ama güçlüler. bazıları biraz yağlı da gerçi ama sonuçta güçlüler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:26 ----------

birde sanki hiç yemek yemicekmişim gibi farzederek cevaplar vermişsiniz. elbetteki yemek yicem ama protein ağırlıklı değil. orta halli bi ailenin her gün yediği rastgele yemekler...

9. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kas ve kütle gelişimi pekte olmaz. ama şu olabilir. o verdiğin çiftçi örneklerindeki gibi bir güç artışı yaşarsın. bir yerde okumuştum güce dayalı çalışma diye. öyle çokta protein gerektirecek gibi bir antreman stili değildi. uzun setler ve tekrarlar halinde çalışılmıyodu. mesela benchte 40 kg kaldırırken bir iki hafta içinde 70 kg ye çıkılıyodu. ama kas gelişimi olmadığı için geçici bir durum oluyodu. yani çalışmayı bıraktığın zaman çok kısa bir zamanda güç olarak eski hale dönüyodun. tam olarak hatırlamadığım için düzgün anlatamadım kusura bakma.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:05 ----------

bir de senin dediğin olayı bir arkadaşımda görüyorum. besyoda okudugu için vg yapmasa bile ara ara uzun tekrarlı antremanlar yapıyo. protein felan umrunda bile değil açıkçası. ama fazla kütleli olmasa bile yagsız ve kas katları çok belli olan birisi kendisi. yani ortalama bir insandan daha iri. nasıl oluyor anlamıyorum :D

Coyote ve zoparrat bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut yağı düştüğünde insan daha iri gözükür. Bunun sebebi keskin hatlardan kaynaklanıyor.

Ancak Güç başka birşey yani bilimsel yaklaşırsak Bir dirence karşı koymak gücü arttirir.

gücün 4 evresi var

Patlayıcı güç

Direnç (Maksimal)

Dayanıklılık(Kuvvette devamlılık)

Hız.

Bunların hepsini geliştirmeye yonelik antremanlar var. Örneğin bir çiftçi ve inşaatçı hacim olarak üst seviyelerde değil ancak gun içinde devamlı faal durumdalar.

Bir asker arazi şartlarında asla yeterli derecede beslenemez.

Afrika yerlileri hesap kitap bilmezler mesela.

Örnek vermek gerekirse hamza yerlikaya traktör lastiklerini tek eliyle fırlatıyordu ve böyle keşfedildi. eminim protein falan nedir bilmiyordu.

Örnek vereceksek bir hammal saatlerce yük taşıyabilir.

Kücük bir çocuk çok suratli koşabilir.

Yani bunlar zaten genlerimizde olan şeyler,

ancak iş vücut geliştirmeye gelince her şey değişiyor.

Böyle dusunuyorsanız fitness ile ilgilenmeniz daha hayırlı olucaktır. Cunku ana amaç kas kütlesinden ziyade fit bir goruntu yakalamaktir.

zoparrat ve joseph18 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş