Güreşte boy önemli midir?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve birdost123 tarafından 22 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. birdost123

birdost123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba arkadaşlar

Size bir sorum olacak. Güreşte boy önemli midir? Mesela 1.90cm-70kg bir adamla 1.70cm-60kg bir adam güreşse nolur, hangisi avantajlıdır?

Elbette öznel olarak kaslılık, teknik bilgisi vs fark eder ama ikisinin de birbirine benzer olduğunu düşünün. Boyun önemini ve avanrajını öğrenmek için soruyorum.

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Boyun yerine göre avantaj ve dezavantajları vardır , iki insani herşeyiyle eşit, boy kilo farklı olarak alırsak , kısa adamın avandajı bacağa daha çok kolay girer beline daha rahat ulaşır , uzun olanın kolları uzun olduğu içinde karşıdakinin bacaklarını daha rahat yakalar , her ikiside yerine göre iyi veya kötüdür bu değişir net birşey söylenmez , benim maçlarımda karşıma uzun boylu çıkıp yenildiğimi hatırlarım , ama uzun insanın dengesi kısaya göre kesinlikle daha kötüdür bu kesindir.

dr-ozgurys bunu beğendi.
  3. birdost123

birdost123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Peki kısa olana ve uzun olana ne önerirsin kazanmaları için. İkisine de verebileceğin taktikleri yazsana.

4. BAYBGR

BAYBGR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    BodyBulding
    Yer:
    Kocaeli
    Kısa olana bacaklara dalma ve koltuk altı geçme idealdir fakat uzun olan üstüne çökebilir hızlı olmalısın ki zaten buyuk ihtimal uzun olan hantal olacaktır o özelliklerdeki adam neyse uzun olan kafakol - tek kol tarzı oyunlar denemeli bana göre direkmen kısa olan rakibin üzerine çök gitsin ama taktikler ve savunmalar çok önemli diyebilirim ki övünmek gibi olmasın 4.5 yıl uğraştım bu sporlar :)

5. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ben 17 yaşındayım dahga önce spor yaptım güreşe belediyede başlasam alırlarmı beni ?

6. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    sana belediye baksın dedikleri :D

7. Nogay

Nogay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    190 boyunda olan bir adam 70 kg olduğu zaman güreşte işi ters gider zaten bakarsanız 190 boyundaki güreşciler hep 95 kilo üstüdür. Yani bana kalırsa 190 boyunda 70 kilo adam dezavantajlıdır.

Sayfayı Paylaş