Güreşe başlamak/Düşüncelerim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Acan tarafından 22 Mart 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Acan

Acan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Küçüklüğümden beri güreşe başlamak isteyen biriyim, özelliklerimden bahsetip konuya hemen gireceğim
    Özelliklerim: Yaşım 16; Kilom 90 (ama hiç göbeğim yok yani iri yapılı genişliği omuzlu biriyim); Boyum 1.78 - 1.80; Kendi çapımda aletlerimle güreşe yönelik güç antremanları yapıyorum ( hafta sonları); Güçlü biriyim itirmede, bilek güreşinde hep birinci olan biriyim.

Evet konuma gelecek olursam küçüklüğümden beri güreşe başlamak istiyorum okuduğum için (okuldan akşam 6 da çıkıyorum[08.00-18.00]) gitmeye imkanım olmuyor. Ama üniversiteyi kazanıp başlayacağım. Hep duyduğum şey ise yaşın geçti denmesi bu söz beni çok sinir ediyor ve yanlış buluyorum, bütün insan oğlu iyi olduğu şeyde hep 5-10 yaşlarında mı başladı? Tabiki erken başlamak iyidir ama eğer istiyorsak ve gereken çalışmayı yaparsak bence yapmayacağımız şey yok! Kendimin iyi bir güreşçi olabileceğini düşünüyor ve biliyorum.
    Sizlerin güzel düşüncelerinizi merak ediyorum birde İsanbul' da bildiğiniz güreş eğitimi veren yer varsa söylerseniz sevinirim.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yaşın öyle çok da geç sayılmaz bence başarılı olabilirsin.

Acan bunu beğendi.
  3. Acan

Acan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Teşekkürler.

4. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşın çok geç değil ama neden bir iki güreş boks salonuna gidip hocalarla konuşmuyosun hem daha faydalı bilgiler verirler hemde yönlendirebilirler

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acan bunu beğendi.
  5. Acan

Acan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Aynen haklısın ama maalesef zaman sıkıntım var. Er yada geç 18 ne kesin hayata geçireceğim.

umut1319 bunu beğendi.
  6. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    minder güreşindnebahsediyorsun sanırım. grokoromen ve serbest olarak iki ana stili var. 3 ten fazla Altın madalyam vardı. yıllar yılllar once lise yılllarında gönül vermiştim. antremanları biraz sıkıcıdır ama çok güzel bir spor sakatlanma riski en az olan ve kavgada dövüşte acayip işe yarayan hareketler öğreniyosun. mesela adamla yaka paça birbirinize girdiniz adamın arkasına geçmen saniye sürmez yere yatrıman tutup çekmen hatta en ölümcül hareketi yapman neydi adı suplex diye bir hareket vardı puanı 5 ti ölümcül bir hareketti. :) geç sayılmaz uzun yıllar yaparsan kulakların kırılır okadar.

Acan bunu beğendi.
  7. Acan

Acan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    En çok profesyonel güreş yapmak istiyorum ama minder güreşiyle başlayacağım (temel hareketler birde antremanları öğrenmek için) ya 17 de başlayacağım ama kesin 18 de başlayacağım.

Sayfayı Paylaş