Güreşe Başlama

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve MScylla tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım 3 aydır kickboks/muay thai eğitimi alıyorum. Bu sporlardan sonra güreş nasıl gider? Bir de başlamak için geç mi kaldım? Amacım şampiyonluk falan değil ama yine de geç kaldıysam boşa çabalamak da istemem. Bir de güreş yapmış/yapan arkadaşlar, antrenmanlar nasıl geçiyor, ne yapıyorsunuz ve nasıl bir spor güreş? Not: Minder güreşi.

Son düzenleme: 10 Mart 2012
  2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sen üçünü birden çalış mma ci ol bari :)

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Güreşe başlamak için ülkemizde belli bir yaş sınırı vardı tam olarak bilmiyorum.Onu bir araştır dostum.Kickboks ve Muay Thai yerine kickboksu yapmayı bırakıp daha değişik bir mücadele sporuyla ilgilenebilirsin.Çünkü Strike ağırlıklı çalışıyorsun güzel ama yer dövüşü denilen şey yerde kitleme vbz hareketleri öğrenmende sana yararı var çünkü dövüş sadece vücudun yukarısından ibaret değil.Tavsiyem BJJ bu sıralar çok yaygın işine yarabilecek ve çok iyi bir yer için mücadele sporu.

MScylla bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    muay thai+kickboks+güreş veya bjj çalışırsan iyi bir mma dövüşçüsü olabilirsin.

5. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    BJJ'yi de araştıracağım tavsiyeniz üzerine, teşekkür ederim. MMA pek bana göre bir spor değil ancak bu 3ünü bilmek MMA için avantaj... Güreşi isteme sebebim her şeyden önce cidden çok sevdiğim bir spor, ayrıca insanın ata sporunu bilmesi hatta sevip çabalayıp il şampiyonu olması bile çok büyük bir gurur kaynağı diye düşünüyorum.

fsmy ve vücutcuu bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bikere 3 mücadele sporu çalışılmaz.Vücudunu yıpratırsın.Gidicekseniz bile en fazla 2 tane gidin bu dahi vücudunuzu yıpratır kondisyon antremanları öyle kolay yapılan şeyler mi? sanıyorsunuz.Tavsiyem Muay Thai ve BJJ.Güreş evet ata sporumuz ama belli bir yaş ile başlanıyor diye biliyorum yani 17 yaşındayım galiba istesem başlıyamam.Ama Bjjde öyle bir sınır yok istediğin yaşta başlıyabiliyorsun.Ayrıca bu arada biraz araştır Muay Thai ve Kickboks zaten birbirine çok benziyon mücadele sporları ikisine gitmek biraz amaçsız geldi gibi , muay thai biraz daha sert ve Dirsek ,diz olduğu için daha fazla hareket kombinasyonuna sahip onu seçmek daha mantıklı gibi geliyor ama bu ülkede Kickboks daha fazla insanları ilgisine sahip söyliyim buda kickboksu bir zamanlar en iyi mücadele sporu olarak tanıtma sevdası olmuştu.

vücutcuu bunu beğendi.
  7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ben güreşe başlamayı düşünüyorum yaş sınırını araştırdım bulamadım yaş sınırının kaç olduğunu bilen varmı ?

8. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    2sine de gitmedim aslında
    Kb diye yazıldım hocamız muay thai tekniği de çalıştırıyordu bazı günler... Sanırım hocamız hem muay thai hem kb dünya şampiyonu boksta avrupa 2.si kendisi gibi bir kaç dalda kendini geliştirmek isteyenlerin önünü açıyor. Bu benim yorumum...

vücutcuu bunu beğendi.
  9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yeni başlayan birisinin haftada 2-3 gün sadece mma antrenmanı yapması yeterli olur.ama arkadaşın tecrübesi var 3 aydır muay thai ve kickboks yapmış birisi.bence haftada üç gün üç sporu birden çalışabilir.mma antrenmanı için illada mma salonu olmasına gerek yok tabi bir mma hocanız olsa daha iyi olur olmasada mma çalışabilirsiniz.mesela pazartesi günü muay thai çarşamba günü güreş cuma günü bjj şeklinde olabilir mma ciler böyle çalışıyor zaten benim bildiğim yanlışım varsa düzeltin.daha ileride salı perşembe günleri kondisyon antrenmanları yapılabilir.bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:58 ----------

hocanızın adını öğrenebilirmiyim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:01 ----------

yaşın iyi başlayabilirsin.uzman tv ye bakarsan güreşle ilgili bilgi alabilirsin.bu arada hem yaşıtız hemde aynı şehirde yaşıyoruz sanırım.trabzon mı yaşıyorsun?

10. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hocamın adı: Yavuz TAŞPINAR

vücutcuu bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    vücutcuu eğer ki vücudunu yıpratmak istiyorsan yap 3 sporuda :) ama tavsiyem ileri seviye sporcu olmadan böyle işlere atlama.

vücutcuu bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yok kardeşim üçü kalsın bana boks idmanı+ağırlık antrenmanı yetiyor.pazartesi çarşamba ve cuma günleri boks idmanı ileride biraz daha kondisyonum yükselsin 5 gün idman yapacak seviyeye gelince ağırlık çalışacağım salı perşembe günleri hacim ve güç artışı için.dumbelllls thums:

13. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    uzmantvye baktım orda küçük yaşlarda başlanması gerektiğini söylüyor bir adam ama başka bir siteden okuduğuma göre 8-10 yaşında başlamak lazımmış yaş 15 oldu biz çok geciktik o zzaman ayrıca önceden trabzon-of da yaşıyordum doğma büyüme oralıyım ama şuan ankarada yaşıyorum.

vücutcuu bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sporun yaşı yoktur kardeşim hatta hiç bir şey için geç değildir.şimdi başlarsan sıkı çalışırsan büyük başarılara imza atarsın benden söylemesi önemli olan çalışmak.başarının anahtarı çalışmaktır.sen daha fazla gecikme hemen güreşe başla bildiğimiz olimpik güreş dimi hani mayo giyip yapılan? bence güreşçiler dünyanın en güçlü kişileri arasındadır boksörlerden daha güçlüler hatta.powerlifting ve vücut geliştirmeyi karıştırmazsak işin içine en güçlüler güreşçilerdir thums: daha fazla gecikme başarılar diliyorum ;)

15. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen gidip konuşayım yakınlardaki bir güreş salonu bulabilirsem eğer yaş sorunu olmazsa başlamayı düşünüyorum ayrıca boks sporunada başlamayı düşünüyorum bakalım daha karar vermedim 2sinden birine başlayacağım ama güreşçi olurum diye düşünüyorum bu spor boks kadar popüler olmasada ben bu spora karşı baya ilgiliyim yorumun için sağol dostum.

vücutcuu bunu beğendi.
  16. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Güreş diğer sporlardan biraz farklıdır bu yaş olayında. Şu linkte: www.guresdosyasi.com/cocukvegures.html olay güzelce anlatılmış. Link vermek yasak mı değil mi hatırlayamadım. Kusuruma bakmayın. Ancak açıklamak istediğim şey şu gidip konuştuğunuz insan hem bir sporcu hem bir antrenör ancak hem de tüccardır. Özellikle biraz üç kağıtçı biriyse 'başlayabilirsin' der ve harcadığınız parayı geçin. Geri kazanılmayacak zamanınızı kaybedersiniz. İster bu linktekileri okuyup vazgeçin isterseniz güvendiğiniz bilgili birine sorun...

17. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin linkde özet olarak söylenen şu;
    ''Güreş ve bunun gibi sporları algılama,dikkatlerini yoğunlaştırmaları ve vücudun o şekilde eğitim almasının %90 ı 7-10 yaşında gerçekleşir'' ee bir muhammed ali de 12 yaşında boksa başlayarak %10 la neler yapılabileceğini göstermiş oldu bu şekilde thums:

18. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bence muhammed ali'yi ya da bir başka efsaneyi değerlendirmelere almak doğru sonucu engeller. Çünkü olaya şöyle bakın: Milyonda kaç ihtimalle Muhammed Ali'yiz? Ancak tabi ben amaçlarınıza, ideallerinize engel olmak istemem. Başarılar dilerim.

Son düzenleme: 12 Mart 2012
    YuriBoyka61 bunu beğendi.
  19. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Efsane olmana gerek yok başarı elde edebilirsin.Fazla geç kalmadan sağlam bir antrenör bul ve başla.Gerçekten seviyorsan sporu pes etme ve elinden gelenin fazlasını yapmaya çalış başardığını görüceksin.

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  20. finikeli07

finikeli07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güreşe başla iyidir bende güreşciyim yaşla maşla alakası yok mesela cumhuriyet tarihinin en iyi pehlivanı ahmet taşcı güreşe 25 yaşında başlamıştır saygılarımla...

Sayfayı Paylaş