Güreşci arkadaşlarıma bir sorum var.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve John Philipi tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Arkadaşlar antremanlarınızda bench press (herhangi bir varyasyonu) düzenli çalışması varmı? İşinize yarıyormu bu hareket merak ediyorum.Güreş yapan arkadaşlar bilgilendirebilirmi kendi deneyimlerinden.

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bench pressi yaparsak ya yüksek ağırlık 1 2 tekrarlı çalışma kuvvet için ,yada hızlı yapılan fazla tekrarlı güç için yaparız,işe tabikide yarar yararı maçlarda hertürlü görürsün ve antrenmanda iktirme gücünün arttığınıda (press) görürsün.Vücut şekil için dersende hertürlü şekil olur :)

3. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Anladım bir merak ettiğim konu daha var bende Karadenizliyim burada güreş çok yaygın boks gibi.Çok severim bendede çok merak uyandıran bi spordur. Recep Kara , Ali Gürbüz gibi sporcuları izliyorum. Bide olimpiyatta Rıza ağbiyi izliyorum. Bu adamlarda inanılmaz bi sıkma gücü var. Yani mesela kündeden önce yada saltodan önce kişiyi öyle sıkıyorlar ki.Elinde normal biri olsa boğarak öldürür o güçle. O gücü artırmak için neler yapılıyor mesela.Bench presi o yüzden sormuştum aslında biraz.

4. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Güreşte sıkma rakibi kilitleme çok önemli yer taşır bechten çok tekniklerini(sıkma teknikleri) ve bilek kasını çalıştırmak daha etkilidir ve bol bol tekrar yani diyeceğim benchin sıkma konusunda pek fazla yardımcı olduğunu sanmam bench daha çok itiş konusunda yardımcı olur ve tabi güç kuvvet artar tabi.

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Eski bi güreşçi olarak şunu söyleyebilirim, bacak bölgesi bi güreşçi için en önemli kısımlardan biridir. Benim zamanımda çoğu sporcu bacak antrenmanlarını üstünkörü yaptığından müsabakalarda bacak kuvvetimin çok etkisini görmüşümdür. Antrenmanlarımda deadlift, squad, lunge ve leg press'i eksik etmem.

6. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    meraba abilerim bende 15 yaşındayım 1 aydır güreşe gidiyorum 1 ay sonra türkiye şampiyonası var 5-6 kilo fazlam var 82 kiloyum bench press 60 basıyorum teknik bilgim orta tek sorunum rakibe uzaktan saldırmam ve rakibin altına yattığım zaman kalkamamam bana önerilerde bulunurmusunuz

7. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    yapılan lunge, bench press ,deadlift, leg press güreşte işe yarar yani. Peki ben sıkma kuvvetine takılmış durumdayım onu ne şekilde güçlendiriyorsunz? Gerçekten merak ediyorum halat çıkıyoruz diyenler olmuştu sorduğumda ama başka bişe diyen yok. Bunun bi antrenmanı vardır diye düşünüyorum güreşçiler gerçekten iyi sıkıştırma kuvvetine sahipler çünkü

8. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    o hareketler işe yarar ama işin esas kısmı güreşmekte
    yani sıkma kuvveti güreşerek artıyor mesela salta künde çırpı antremanlarında

9. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Rakibin altındaysan kalkmana gerek olcağını sanmam iyi müdafa yaparsan hakem kaldırır devam edersiin sorunu tam anlıyamadım maçlara hazırlık için ağırlık girme full teknik ve kondisyon çalış.

10. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 ay sonra güreş turnvasına katılcam tavsiye verirmisiniz

11. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ağırlık çalışma tavsiyem konrollü fazla güreş yapmadan teknik tutuş çalışma ve müdafaları iyi çalış çırpmaya iyi çalış , ayakta kol çekme bele girmeler vsvs çalış salto künde suplex bunları çalışman yeterli olur ve sana başarılar dilerim bide boyun ne kadar vücudun yağlımı,müsabakada başarılar dilerim kardeşim hayırlısı olsun :) Bide bunu bilki maça değil savaşa gidiyorsun iyi motive oluyordum ben

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    müsabakalarda kondüsyon çok önemli. güreşte acemilik yıllarımda sırf kaslı görünmek için body tarzı ağırlık antrenmanlarına çok yüklenmiştim ama nerdeyse hiç kardiyo ve kondüsyon arttırıcı idman yapmamıştım. müsabakada resmen nefesim kesilmişti... kardiyo ve kondüsyon antrenmanlarını da çalışmayı eksik etme. sıralama yapmam gerekirse, bence güreşte birinci ilk olarak taktik ve teknik bilgi ve antrenmanlar, ikinci kardiyo ve kondüsyon antrenmanları, üçüncü güç ve kuvvet antrenmanları gelir.

13. velidev

velidev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    güreşte en çok işe yarayan kuvvet antrenmanı ayakları kullanmadan halat tırmanmaktır. sıkma pres vs o tür hareketlere çok yardımcı olur. birde güreşçiler arasında ağırlıklar çok yaygın olduğu için bu halatı düzgün ve sık tekrarlı yapan güreşçi sayısı azdır(kendi kulübüm adına söylüyorum).

John Philipi bunu beğendi.
  14. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Anladım halat çıkılması gerekir diye 10 12 kişiden duydum yinede soruyorum ama tanıdığım güreşçiler genel olarak halat çıkmaktan söz ettiler.Sanırım o kuvvetteki olay güreş antremanı ve halat çıkma. Teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş