güreş mi kick boks mu boks mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

kick boks mu? boks mu ?güreş mi?

1. kick boks

47,4%
  2. güreş

25,9%
  3. boks

32,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. kmlcgr

kmlcgr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle dövüş sporları kişiden kişiye değişir. Herkesin kendine özgü vucüd yapısı vardır. Kendine uygunu bulman gerek. Hızlı esnek isen kick box derim. Eğer gücüne güveniyorsan boks. Boyun kısa ise ve çeviklik güç gibi konularda kendine güveniyorsan güreş git.
    Ben mesela kick boxa başlamadan önce bile hiç bir çalışma olmadan high kick atabiliyordum profesyonellerinki gibi olmuyordu ama kafa hizama kadar kaldırabiliyordum. O yüzden kick boxa başladım ve gayet memnunum.
    Bir süre güreşte yapmıştım. Kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir spor. Çoğu kişi güreşçileri kilolu hantal tipler sanıyor ama gerçekten kondisyon,hız,çeviklik ve güç gerektiren bir spor. İlk gittiğim 3 yıldır güreşle uğraşan benden 15 kilo zayıf birine yenilmiştim. Yani illa kilolu olman gerekmez güreş için.
    Tabi bunlar dışında da sporlar var.

• MMA bence en etkilisi. Burda yaşanan bi olayda profesyonel MMA dövüşçüsü 5 kişiyi yerlerde süründürdüğünü gördüm.

• Krav Maga sokak için diyorsan kesinlikle buna gitmelisin. İsrail ordusu tarafındanda kullanılan bu dövüş sanatı sokakta da oldukça etkili. Ayrıca karşındaki sana bıçak, silah, sopa doğrultursa napman gerektiğinide öğretiyorlar.

Ama hepsinden önemlisi kişide bitiyor. Mükemmel, üstün dövüş sanatı yoktur. Olay kişide biter. Eğer sen yatkınsan dövüş sanatına ne öğrendiğin önemli değil.

2. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlız boyka boksör degildi bunuda söyleyelimde yanlış bi fikir oluşturmasın :D

3. kmlcgr

kmlcgr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet boykada MMA tarzı kullanıyor.

Bu arada söylemeyide unutmuşum Brazilian ji-jiutsi de oldukça etkili bir dövüş sanatıdır.

4. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    En fazla kickboks oy almış ama yumruk atmayı öğrenmek , tekme atmayı öğrenmekten çok çok daha zordur. İlk önce boksu öğren sonra kickboks u rahat yaparsın zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

Boksta sadece bel yukarısı gelişmiyor, boks antremanı hiç görmedin veya izlemedin heralde. Belin ne kadar güçlü olursa olsun bacak olmadan iyi yumruk atamazsın. Çünkü: boksta yumruğu kol ile değil vücut ile atıyorsun ;)

5. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Neci olursanız olun güreşciden uzak durun :))

6. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Konu hortlamış ama hem tecrübemi hemde antreman bilgimi paylaşayım.
    Dövüş sporlarını pek karşılaştırmaya gelmez, herkes yaptığının en ağırı ya da en iyisi olduğunu savunur. Mesela ben hepsini yeterince yaptım, en zevklisinin muay thai olduğuna karar verip onla devam ettim.
    Jiujitsu bana ters geldi, parmakları durmadan sakatlıoduk, body e de ters geldi..

Konu sokak dövüşüne gelirse, ne krallar bayılmıştır sokak ortasında tek yumruga :)
    Ama MMA daha kapsamlı bir alandır, vuruş sporu yapan insanı yere aldığında nasıl afallayacağı gibi güreşçiye de öyle yumruklarla afallatabilirsin.
    MMA hepsinin karması, yeter ki hakkını vererek yapın.

Hobi olarak yapacaksanız, ki çoğu insan ego için gitmekte, vuruş sporlarını öneririm.
    Sokak dövüşü için gidilcekse, hiç gitmeyin çünkü her kavgada kesici cisimlerle erkekliğini sergileyen bi jenerasyondayız.
    2 sene evvel kaç kişi gelirse gelsin alırım akıllarını derken şimdi kavga varsa sıyrılmaya çalışıyorum, çoğu arkadaşım yaralandı öyle..

Sayfayı Paylaş