günlük yağ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lazmataz5 tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    günde ortalama kaç gram yağ tüketiyorsunuz?

2. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    kilona hedefine yaşına cinsiyetine yaşadığı yere vs vs değişen bir durum.dikkat edip yediğinde ve nekadar yediğini bilerek buna göre spor programında esneklik yapabildiğinde sorun olmaz heralde.gazetede okumuştum bi doktor günlük yağ ihtiyacı 8 gr demişti yanlış hatırlamıyosam,oysa günlük besinlerimizin %10-30 luk kısmı yağdan oluşması gerektiğinide okudum.hormon üretimi için yağ önemli,yağ testesteronu engelliyo,bidunya şey var.Ergenlik çağının bitimine kadar diyetin iyi olmadığıda var(özellikle yağsız diyetler) buna genç arkadaşlar dikkat etmeli

3. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    3500 kaloriye ihtiyaç duyuyor vücudum ve bunun %30 u 1050 kalori yapıyor başka bir deyişle 116 gr. yağ. 50-70 gr. civarı alyıorum ben.

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    gunluk 70-80gr arasında alıyorum

5. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Sporcu felanmısınız acaba?
    Sanırım o kadar yağı alıyorsunuz çünkü hergün idman yapıyorsunuz.

Yani, forumda okumuştum, bir kişi günde 30dk ve bir 30dk daha kardio ile anca 50/60gr civarında yağ yakıyormuş. Tabi bu vücuttan giden yağ, birde günlük besinlerimizden vücuda giren yağ var. Yani yanlış hatırlamıyorsum bu rakamlarla ilgili forumda bir bölüm vardı.

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sanırım v.g baska spor yapıp yapmadıgımı sormussunuz ama hayır yapmıyorum

haftanın 5gunu agırlık 2 gunude kardıyo ıdmanı yapıyorum ve bulk donemdeyım

7. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    İhtiyacın olan kaloriyi geçmedikten sonra spor yapmasanda dilediğin kadar yağlı yiyebilirsin. Hatta bununla ilgili dietler dahi var ( sıfır carbo dietler). O çok güvendiğimiz protein bile fazla alımında vücutta yağ olarak depolanabilir. Sağlıklı beslenmenin altın orantısı 1 gr. protein 2 gr. karbonhidrat 0,5 gr. yağ dır.

8. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Spor hayatımda hiçbir zaman ilaç kullanmadım, kullanmayacağımda zaten. Yani demek istedim ki, günde yaklaşık bir kişinin vücudunda iyi bir kardio(yaklaşık 1 saat koşu vs...) 40-50gr yağ yakılıyorsa, vücudada günde 20gr felan yağ alsanız iyi bir definasyon programı olur. Fakat haftada 5 gün boyunca günde 50-60gr yağ alınırsa vücuda, hadi günlük aktiviteler body çalışması felan 20gr gitsin ki dahada azdır, ben gün boyunca her gün yaklaşık 30-40gr yağ vücuda + 2 günde kardio. Yani bulk dönemi fakat bulk döneminde bile fazla yağlanmadan beslenileceğini biliyorum. :D

9. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hesaplamalar tabi böyle senin dediğin gibi '' hadi günlük aktiviteler body çalışması felan 20 gr. gitsin ki azdır'' bakkal usülü yapılmıyor bu bir.
    İkincisi sen hiç yağ almasan dahi karbonhidratı proteini yüksek tutarsan dana gibi şişersin.
    Üçüncü ve son madde aldığın kalori harcadığın kaloriden fazla olursa kilo alırsın az olursa verirsin bunun yağ almakla ya da almamakla alakası yok neticede proteinde, karbonhidratta, yağda vücutta enerji olarak kullanılabilen maddelerdir(İhtiyaç durumunda). Bu enerjide kalori biriminden hesaplanır.
    Bulk döneminde fazla yağlanmadan beslenileceğini bilmende açıkçası bünyemde sana karşı büyük bir saygı uyandırdı. Tebrik ederim bol şans.
    Hmm unutmadan bir de cümlenin başında ''ilaç hiç kullanmadım kullanmayacağımda'' demişsin... Yukarıdan aşağıya doğru bütün mesajları okudumda; Değil böyle bir konu böyle bir kelime dahi geçmemiş hiçbir mesajda. Durup dururken ilaç konusunu açmışsın. Kimse sana kullandın kullanıyorsun kullanacaksın demediki.

Son düzenleme: 24 Haziran 2009
    SEZER YZL bunu beğendi.
  10. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Sen gün içinde aldığın kalori , protein, karbonhidrat vss bunları virgülüne kadar biliyormusun net bir şekilde? Günde ne kadar yağ yaktığını, ne kadar yağ aldığını, vücudun bu yağı ne kadar kendi bünyesine aldığını, ne kadarı diğer bölgelere depoladığı?

Ben bu yazdıklarımın cevaplarını hiç bir şekilde net olarak bilmiyorum. Bunu bilmeyerek bir programda yapıyorsam, yaklaşık değerler olarak, buda bakkal hesabı olarak nitelendirilmez.:D

11. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    70 gr yağ

arkadaşlar buşk döneminde 70 gr yağ almak biraz fazlamı olur tabiki omega3 ve zeytin yağı kullanıyrum boy:182 kilo:75

Sayfayı Paylaş