Günlük süt mü? Yarım yağlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Buchdich tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Abilerim merhaba. Ben kalan yağlarımı atmaya çalışıyorm.Yağ orannım 19 civarı biraz yüksek. 14 civarı olsa benim icin yeterlidir. Her neyse benim sorum şu:
    Ben her okul cıkısı eve gelirken günlük taze inek sütü alıyorum ancak yağlı.Yarım yağlı almak istemiyorum cünkü doğallığına da güvenmiyorum. Sizce ne yapılmalı? Yağlı ama taze yoksa yağı azaltılmış ama işlem görmüş süt mü?Aynı şey yoğurt için de gecerli.Biga'dan taze yoğurt getiriyoruz ancak o da yağlı onun yerine de yağsız ama işlem görmüş olanı mı tercih etmeliyiz?
    Teşekkür ederim

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben endomorf vucut tipindeyim yaglanmaya yatkinim buna ragmen hicbir zaman sutun,yogurdun yagindan esirgemedim kendimi ve kim ne derse desin bana kalirsa abartilmadikca yaglisi yani dogali daha makbuldur.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. TheROCK-59

TheROCK-59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    Her zaman doğal olanı seçmeye özen gösteriyorum. Yani işlemden geçmiş olanında da yağ var, azaltılmış olsa da var sonuçta, ne gibi bir işlemden geçtikleri de meçhul.
    safa cerit'in de yazmış olduğu gibi abartılmadıkça doğal olanı daha iyidir.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende doğal olandan yanayım ama anladigim kadariyla sütü yağından ayırırken kimyasal bir işleme taabi tutmuyorlar.cunku aldigim light sütün üzerinde hic bir koruyucu icermez,%100inek sütü yaziyor. Yagli sutte %3 yag varken bunda %0.15 var. Cikolatali sutun faydasini araştırırken nigde üniversitesinde yapilmis bir arastirmaya denk geldim ve spor sonrasi yagsiz sut icen sporcularda kas gelismesinde önemli bir artis oldugunu ögrendim. Forumdaki cogu yazida diyetteyken yagli sut yogurt tuketmeyin diyor.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TheROCK-59 bunu beğendi.
  5. sentetico

sentetico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    " artis mi? ne artisi? artis ne arar la bazarda. " kusura bakma ama dayanamadım içimden bunu söylemek geldi. affına sığınıyorum.. :D

escapist92 bunu beğendi.
  6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    doğalını tercih et başka bi karbonhidrattan kısarsın kaloriyi