Günlük protein ihtiyacı sadece kilo ile mi alakalıdır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DogukanYavuz666 tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. DogukanYavuz666

DogukanYavuz666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar vücut geliştirmede günlük özellikle antreman günleri ağırlığımızın 2 katı protein almamız gerektiğini ibliyorum, fakat merak etttiğim konu şu, ben 95 kiloyum ama vücudumda kas olduğu kadar yağda var, herkez sporu kendi için yapmalı derler ben vücudumu böyle seviyorum şekilli kaslardan çok kalıplı iri bir vücud istiyorum. Şimdi benim kas kütlemi korumak ve artırmak için günde 200 gram protein mi almam lazım ? vücudu kas olan 95 kiloluk profesyonel bir sporcu ile ben bir miyim şu anda protein ihtiyacı konusunda ? merak ettiğim konu bu.. o adamda o kadar kas varken 200 gram alıyor bende onun yarısı var belki bana yinede o kadar mı lazım ? baya uzatttım anladınız umarım, soru bir bakıma söylede denebilir; vücuttaki yağ içinde protein almak lazım mı ? gibi.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük protein ihtiyacını hesaplarken genelde Lean Body Mass ele alınıyor. Yağ oranını aşağı yukarı biliyorsan, bunu kilondan düşüp öyle hesaplama yapabilirsin. Yağlar için protein almana gerek yok.

3. DogukanYavuz666

DogukanYavuz666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yağ oranı mı tam bilmiyorum ama normalde nası olur bende misal ne kadar vardır sence, 95 kiloyum vücudum üst kısmında kas var youğunlukla, karında baya yağ var felan. 20 kilo vardır heraldi?

Sayfayı Paylaş