Günlük kalori ihtiyacım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yağ oranım bana göre sınırda, 2-3 kilo fazlalığım var onuda yaza doğru diyet-kardiyo ile atmayı düşünüyorum.Şu anda kilo alırkende minimum yağlanmaya çalışıyorum.Kalori hesabı yaparak beslenmeye çalışıyorum.Her gün 3km kadar yürüyüş yapıyorum(300kalori) onun dışında öğrenci olduğum için okul ve evdeyim genelde.Body antremanlarıda haftanın 4 günü, her gün 2 kas grubuna 4 er set olarak 4-5 hareket uyguluyorum, her antreman sonuda 3 hareket 4er set mekik çekiyorum.Yani bodyde de 500 kalori gibi bir yakım gerçekleştiriyorum.Kısacası antreman günleri 800, off günlerde 300 kalori fazladan yakıyorum, antreman ve off günlerde kaç kalori almalıyım her ay 1-1,5 kg arası almak için. boy 173, kilo 65

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    BMR'ni hesaplayıp üzerine günde fazladan harcadığn kaloriyi ekleyip + 300-500 kalori daha eklersen kilo alman muhtemel olur.

BMR Calculator

3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    peki haftanın 7 günümü 300-500 fazla almam gerek yoksa sadece antreman günlerimi?

4. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hergün.Kilo almakta hafif zorlanan biri isen hergün.Çok kolay kilo alan biri isen ise çok yağlanmamak adına yüksek karbonhidrat,düşük karbonhidrat günleri olur.O da antreman gnlerine göre değişir.

5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    off günlerde 300-400 düşürüyorum, o günlerde antreman olmadığı için, pazar günleride dinleniş olduğum için abartmadan kardiyo yapıyorum bi zararı olmaz heralde kas yapımına?

Sayfayı Paylaş