Günlük kalori ihtiyacı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tell-Tale Heart tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tell-Tale Heart

Tell-Tale Heart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İnternetteki günlük kalori ihtiyacı hesaplama araçlarıyla boyuma, yaşıma ve kiloma göre almam gereken kaloriyi hesaplıyorum ancak şöyle bir sorun var. Birçok farklı sitede farklı sonuçlar çıksa da aşağı yukarı birbirine yakın bu sonuçlar, bazısı +100 kalori bazısı -100 kalori ama en azından ortalama bir kalori belirleyebiliyorsunuz. Sonra daha doğru olması için yağsız vücut ağırlığına göre hesaplama yaptım, yani vücuttaki yağlar kaslardan daha az enerji sarfiyatına neden olduğu için yağ oranıma göre hesap yaptım, -300 kalori daha az çıktı günlük ihtiyacım. Normal sitelerde 2200 kalori, yağ oranıma göre hesapladığımda 1900 kalori çıkıyor ama ben aylardır yediklerimi, içtiklerimi kaydediyorum, az yesem de çok yesem de. Günlük 2900-3000 kalori alıyorum, boğazıma fazlasıyla düşkün biriyim. Aylarca bu civarda kalori aldım, nerdeyse 5-6 ay ve hiç kilo almadım. 3500 + üzeri kilo almaya başlıyorum. Hareket konusuna gelince... Fazla hareketli olma şansım yok, yaz ayları dışında. Yoğun bir okul ve iş hayatım var, hep oturarak çalışıyorum. Günlük sadece 3-4 kmlik bir yürüyüşüm vardır ancak. Sizce bu doğru olabilir mi?

Son düzenleme: 18 Temmuz 2013
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Gözlemlenen değerler her zaman hesaplananlardan daha kıymetli. Sedanter yaşam + 3-4 km yürüyüş, 3500 kalori altında alımlarda size kilo aldırmıyor demek ki. Bunu kriter alın.

Tell-Tale Heart bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş