Günlük Kalori Alımı Dengesi Hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve b0nZ4i tarafından 23 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. b0nZ4i

b0nZ4i Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle iyi akşamlar.
    Yaşım:16
    Boyum:1.90
    Kilom:77 (3 ayda ortalama 25 kilo verdim diyetimi bitirmek üzereyim.)

Günlük almam gereken kalori 2300kcal civarı hesaplanıyor.Benim sorum ise şu ;
    Sabah kahvaltısında aldığım kalori max 350 (Mısır Gevreği-Yarım yağlı süt ile)
    Akşam Yemeğinde aldığım kalori max 600 (Pilav-Haşlanmış Patates diyelim)
    Ara öğünlerde yediğim meyvalarada max 250 kalori diyelim.

Toplamda 1200 kcal yaptı.Ben öğlen 250kacl cips 500 kcal bisküvi yesem günlük kalori ihtiyacımı aşmıyorum.(Her gün yenecek diye bir şey yok tabii.)

dDiyeceğim şu ki abur cuburları bu tarz yediğimizde ve günlük limiti aşmadığımızda kilo alır mıyız ?

2. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Onlar kaloriden önce zararlı şeyler. Onları yiyeceğine öğün sayısını arttırıp, öğünlerde aldığın kaloriyide biraz arttırdınmı daha iyi olur.
    Bide programında sütten hariç hayvansal protein kaynağı yok. Bu yaptığın şey bana iyi değil gibi geldi.

3. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Forumun beslenme bolumunu gezmen ne kadar yanlis bir yolda oldugunu daha iyi anlamani saglayacaktir.

4. b0nZ4i

b0nZ4i Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Demeye çalıştığım şey kilo vermekle işim kalmadı almakta istemiyorum fakat 3 aydır abur cubur yemedim insan özlüyor bi zamandan sonra :D
    Yiceksem bile bu şekilde öğün olarak hemde günlük kaloriyi dengede tutarak tüketme daha mantıklı değil mi?

5. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Dostum kilo amak istemiyorum deme bir sporcunun asla kulanmayacağ bir tabirdir ! ( :D ) kilo alıcaksak kas ile alalım, yağ oranıız düşük olsun. Sen günde 2300 kalori sadece yatarak mı alman geekiyor yoksa bunun içine günde yaptım Antremanı sayırmusun veya gün içersindeki Yaptığın Herşey sayıyormusun. Gelelim canın çekti olaya, eğer 6 gün boyunca gerçekten "Ben 6 gün boyunca Clean bir şekilde beslendim" diyorsan 7 gün senin Cheat günündür. İstedini yeğ ama dikkat et o gün alman gerek Kalori ihtyiacını geçmesin. Sen mutlu olucaksın, bedenin mutlu olucak. Bide şunu söylim, Yağsiz gıdalar tüket, yani süt örneğin veya joğurt v.b :)

Sayfayı Paylaş