Günlük Kalori İhtiyacını Karşılama Alternatifleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve legend1907 tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaslar,

Benim tuhaf bir durumum var vucudum kilo almaya cok meyillidir yani sagliksiz beslenmeye spor yapmamaya baslayayim aninda kilo alirim spora baslayinca da gayet hizli veririm. Haftada 4-5 gun duzenli antreman yapiyorum 75 kiloyum %15 yağ oranim var.

Amacim kas kutlesi alip irilesmek, daha sonra definasyonla fazla yagi atmak gibi bir planim var.

Yedigim besinler glisemik indeksi dusuk karbonhidratlardan yeterli miktarda yagdan ve bolca et ve tavuktan olusmakta. Ortalama 3 ogun yiyorum daha fazla sartlar geregi yemem imkansiz kadar zor. Protein tozuyla destekliyorum basit bir hesap yaptim gunde 1800 kalori civari aliyorum e haliyle de gelisemiyorum.

Gelelim sorularima

1)Butun bunlarin yaninda eksik kalan kalori ihtiyacimi gainer kullanarak alsam mantikli olur mu? Yani gaineri kilo alamama sorunundan dolayi degil de eksik kalan kalori ihtiyacini tamamlama amacli kullansam mesela bir olcegi 700 kalori ama ben olcegi 200kalori-200kalori olacak sekilde sabah ve aksam desteklesem. Yukarida bahsetmis oldugum beslenme duzeniyle guzel bir kombin olusturur mu? Az yag ile kas kutlesi almamda pozitif etkisi olur mu?

2) Gerci bu ekstra bir soru ama merak ediyorum. Hep diyorlar ki hareketi nizami yapin her set son tekrarda kollariniz titresin. Ama ben bunu yasayamiyorum cunku asama asama degil midir arkadaslar? Titreme asamasina gelmeden once hareketi hileli yapmaya baslar vucut indan sonra titremeye baslar yani sira Nizami-Hileli-Titreyen sekilde gerceklesmez mi dendigi gibi nizamiden titremeye direk nasil atliyorsunuz. Ben butun setleri nizami yapabilecegim agirlikla calisinca son tekrarda daha yapacak gucum kaliyor kalmayan agirligi sectigimde de son tekrarlarda nizami olmuyor hareket.

Uzun oldu biraz ama cevap verirseniz sevirim.

2. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Diyelimki 10tekrar yapıyosun son 1,2 tekrar baktın nizami cıkmıyor hileye basvurabilirsin yani bırakmamalısın gainer konusuna gelince kalori hesabını yaparsan neden olmasın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş