Günlük Kalori İhtiyacı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zeer tarafından 12 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zeer

zeer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora yeni başlamış biri olarak merak ettiğim bir şey var. 1.81 boyunda 79.5 kiloyum.Amacım hacimlenmek.Yaptığım araştırmalarda kas kütlesi artırmak için günlük kalori ihtiyacının 300-400 kalori fazla alınması tavsiye ediliyor. Zayıflamak için ise 500 kalori aşağısı. Anlamadığım nokta şu; ben eğer günlük kalori ihtiyacımı geçmezsem kas kütlemde bir artış olmuyor mu? Bugün antrenman yaptım. Günlük kalori ihtiyacım 2900 ama ben 2700 civarı aldım. 180 gram protein 365 gr karbonhidrat aldım. Kas inşası için 2900 kaloriyi geçmem mi gerek yoksa şu halde kas inşası oluyor fakat yağ yakımıda olduğundan hacim olarak büyümüyor muyum?

Ayrıca bazı sitelerde antreman günleri kalori ihtiyacının geçilmesi, dinlenme günlerinde geçilmemesi tavsiye ediliyor. Doğru bir program mıdır?

2. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Milimetrik hesaplar aslında bu işte biraz daha profesyonelleşmiş kişilerin yapığı birşey. Sen beslenme değerlerini bu değerlere yakın tut yinede gerekli verimi alırsın. Günlük protein ve karbonhidrat değerlerin iyi gözüküyor.
    Dediğim gibi değerlere yakın tut ve kaslara gerekli olan dinlenme sürelerini ver. Gerisi gelecektir.

zeer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş