Günlük Kaç Gram Karbonhidrat Alıyorsunuz???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    herşey güzel diyelim.ben günde 310 gram civarı proteini nerden alıcam öyle bi gelir bende olsa zaten=))

2. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    bu arada mezomorf için yüzdelik kalori alımlarını arıyorum
    mezomorflar kaslanmak ve yağ yakmak için kaloriyi %10 arttırmalı diyebilir miyiz?

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    300 gram protein cokmu gelir istiyo yani? şöyle örnek veriyim günde 2 paket sigara içerdim bi ara şimdi yarım paket içiyorum. 2 paket winstrol 11 milyon, 1.5 kg tavuk göğsü 7 milyon 1.5 kiloda zaten 300 gram pro var. sonuçda sadece tavukdan almıycaksın örnek.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    300 gram protein alınabilmesi için 150 kiloluk bir adam olmanız gerekir.

Yuksek proteinle beslendiğinizde gut hastalıgı riski doğmaktadır.

Özellikle ete dayalı beslenme durumlarında ortaya cıkar.

örneğini verdik Kilogram X 1.5-2 olmalıdır.

kaldıki öğün başına 30 gram sentez ediliyor bu da araştırmaların ortalaması.

fazla protein vücuttan amonyak olarak atılıyor.

Ancak keto diyeti uyguladığımdan dolayı, 150 gramlara cıkıyorum ben.

Keto diyetinde vücut alınan proteinin yüzde 20lik bir kısmını enerji için harcıyor.

O yuzden biraz fazla almakta fayda var.

5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda günde 270-280 civarı protein ve 250 gr'ma yakın karbonhidrat alıyorum yakında proteini 330 karbonhidratıda 300 gr'ma çıkarmayı planlıyorum boy:1.90 kilo:101

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kg x3 den fazlasını sentezleyecek vücudunuz varsa ne ala şahsen kür dönemi dışında bu kadar yüksek protein alınmasını gereksiz buluyorum

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Vücudun 30 gram sentezlemesi bana göre bir mit. Ayrıca bununla ilgili bilimsel bir veride bulamadım. Kişiden kişiye değişebilecek genetiğe, kiloya ve cinsiyete bağlı olarak herkesin farklı bir oranda sentezleyebileceğine inanıyorum. Kanıtlanmış bir bilimsel varsa lütfen linkini verirseniz çok sevinirim.

jarhead bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Achilles, bu 30 gr rakamı bir mit evet. Ancak öğün basına toplam ihtiyacımızın 30 gram oldugu var sayılmaktadır.

bodybuilding beslenme sistemine göre,

yediklerimiz 5-6 öğüne bölünürse eğer, protein sentezi hızla artacaktir.

Sabah idman öncesi ve idman sonrası en önemli öğünlerdir.

Ancak yapılan butun araştırmalar gösteriyorki, gunluk kilox2 gram en fazla alınması gereken rakkamdır.

ihityac fazlası protein ne olucak peki ?

ya yağ dokusu haline gelecek, yada vücuttan kullanılmadan atılacak.

Böbreklere zararıda ayrı bir şey.

Akay ve Achilles1980 bunu beğendi.
  9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şuan zaten kürdeyim. birde ben 30 gram sentezlemeye inanmıyorum herkesde değişir ortalama olarak 30 gram olabilir tamam ama herkezin vücudunun proteini sentezleme sınırı değişkenlik gösterir. genetik yapı, vücudun proteini kullanabilme kabiliyeti, yapdığınız idman ve kür dönemi gibi etkenler protein alımını arttırmamızı sağlar.

coyote açıkcası 25 30 gram karbonhidratl kas yapabileceğini sanmıyorum. eğerki diyetteysen bu protein alımıyla kasdan kaybetmemende imkansız ...

Coyote bunu beğendi.
  10. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Söylediklerine yanlış demek bana düşmez sonuçta verilere, kaynaklara dayanarak konuşuyor olabilirsin.Ancak ben sadece özellikle idman sonrası protein alımımı yüksek tuttuğum dönemlerde vücudumdan idmanlarda yıkıma uğrattığım kaslarımı daha hızlı birşekilde onardığını gördüm yani onarmak derken ne demek istediğimi anlamışsındır yani kısacası ne kadar çok protein aldıysam o kadar çabuk büyüdüm diyelim işin özü benim için böyle olduğu için protein alımımı yüksek tutmakdan yanayım senin verdigin veya arkadaşlarında verdiği bilgilerin doğru bilgiler olduklarına şüphem yok bu sadece benim görüşüm ve uygulama şeklim.Doğrudur-yanlıştır orasını bilemem daha doğrusu doğrularını şu anda görüyorum yanlışlarını şu an görmemekteyim ama umarım ileriki zamanlardada görmem(böbrek konusunda)

Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun ne ilgisi var?

Vücudun bir çalışma prensibi vardir.

25-30 gr karbohidrat giriyor vücuduma ama gunde ortalama 120-130 gram yağ alıyorum.

Proteinde cabası. Ayrıca su anda definasyon donemindeyim. Bulk yapalım derken işin tadı kaçtı. Bodyfitness ile uğraşıyorum.

Şimdi gelelim bedenin çalışma prensibine.

Testosteron ve diğer butun hormonların yapımını arttırmamız için, öncelikle kan sekerimizin düşmesi gerekmektedir.

Yani insulini devre dısı bırakıcaz.

bu sayede yağ atılımı hızlanmaktadır.

Gh dahi butun hormonların yapımı zirveye ulaşmaktadır.

ayrıca beden glikozu yağ ve protein den elde edebiliyor. Siz glikjeni dışardan karbohidrat ile alıyorsanız bende bedenime üretmesini sağlıyorum.

Yanliz bu keton formunda oluyor.

Ketonların vücuda zarar vermemesi için serbest radiklallerler mücadele eden besinler tüketilmelidir. (sarmısak başı çeker)

şu anda 39cm kol 110 cm göğüs 125 cm omuz 75 cm bacak ve 85 cm bel çevresine sahibim ve gun geçtikçe kuruyorum. boyum 160 ve ince bir kemik yapısına sahibim. 1 senede epey mesafe katettim. Bunuda ağır idmanlara borçlyum. Olculer benim icin pek onemli değil amacim bodybuilding değil bu arada. daha önce belirttik. BodyFitness için calısıyorum.

Ayrıca Daha henüz yağ yakıcı bile kullanmadım.

Protein ve yağdan vücut rahatlıkla glikoz sentez eder bunu unutma.

Ayrıca daha fazla doyum sağlanacaktir.

Sadece Carbo-Up gunleri (karbohidrat yükleme gunleri) Kaliteli ve kompleks karbohidratlar tercih edilmelidir.

Bir yüklenme gunu cumartesi baslar ve pazar biter.

O arada vücuduna 2-3 gunluk glikojeni yüklersin.

ancak ketojenik durum pazar aksamı yeniden baslar.

Böylece kasların define hale gelmeey baslar zamanla ve vücudunun yağ yakma kabiliyetini arttirmiş olursun.

Karbohidratların insana verdiği bosluk hissinide unutursun.

Bu gun en basit meyveler dahi insan vücudunda trigliserid seviyesini arttiriyor.

Ancak Dr.Dipasqaule isimli doktorun sporcular için önerdiği bu beslenme şekli, hem vücudu koruyor, hemde kalbin daha da güçlenmesini sağlıyor.

insulini dusurmesi de ayrı birşey.

ayrıca kürde oldugunu bahsetmişsin. Biz ayrı kategorilerdeyiz.

Ben liflerine kadar gozuken vbir vücut pesindeyim. tuz şeker ve karbohidratlardan elbette korkuyorum.

yakamadıgım besini vücuduma sokmamaya kararlıyım.

Dip not. Testosteronu yağlı besinler arttirir.

Kas yapımı için sadece karbohidrat gerekmiyor. Karbohidrat tercih edilmesindeki amaç, hızlı enerji olmasıdır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:02 ----------

bu işin tekniklerini yavaş yavaş öğreniyorum tabiki.

idman sonrası whey protein yada doğal olarak peynir tercih edilebilir. Mesela ben sizden farklı beslendiğim için peyniri tercih ediyorum.

yarım yağlı peynir 100 gramı 25 gram whey protein ve 20 gram yağ içeriyor.

Su ana kadar whey protein için para harcamadım. Ama siz tabiki idman sonrası 35-40 gram whey ve pesinden biyolojik değeri yuksek bir protein tercih etmelisiniz.

Vücudunuzu karbohidratla beslediğiniz içinse, üzüm suyu gibi kan glikoz seviyesini hızla arttıran besınler almalısınız.

ancak ben vücut yağını kullanarak glikoz elde ediyorum. Böylece definasyon daha hızlı gerçekleşiyor.

Pulbiber072, evolution57, Akay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    160 cm boy 75cm bacak yanlıs yazmıssındır sanırım 75 cm bacak herkezin harci deil:S

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun Bir Bisikletçilik dönemi ve Triathlona katılma girişimim var. Triathlona katılamadım şöyleki, koşu ve bisiklet işi tamamdı ancak vücudum yuzme için uygun değildi. Calflerim en kötü zamanımda cok kocamandı pedal basmaktan.

Şu an bacaklarım biraz yağlı ancak quadricepsler tam 75 geliyor.

istanbul-edirne ve istanbul-bursa arasını bisikletimle gittiğim günler oldu.

o zaman dana gençtim tabi. Bisiklet bir tutku benim için.

Ayrıca Bacak kuvvetine çok önem veriyorum.

25-30 tekrarlı full squat uyguluyorum.

Deadliftide tam yapıyorum her seferinde.

Bacak kuvvetim çok iyi olması en az kollarım göğüs kaslarim kadar önemli benim için. Vücudumun büyümesini komplike hareketlere borçluyum.

3 aydır, full vucut rutini uyguluyorum. Aynı gunde tam altı hareket. Herkez kas kaybedersin diyordu ancak sı an sırt kaslarım tek tek sayılıyor. Hala atmam gereken yağ olmasına rağmen.

Bacaklarım aşırı kuvvetli ve bench press de 1. senenın sonunda kendi kilomu basıyorum.

50 nizami şınavım garanti.

body building ile boks u bir arada götürmeyi hedefliyorum. ayrıca liflerine kadar gozuken duruma gelene kadar aynı rutine devam edicem.

Son düzenleme: 31 Mart 2010
    Pulbiber072 bunu beğendi.
  14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Şimdi olayı biraz daha netleştirelim. Şu an antreman öncesi ve sonrası için alınması gerekli karbonhidrat ve protein oranlaması şu şekilde olmalıdır. İster yukarda belirttiğim karbonhidrat döngüsünü yapın ister başka bir diyet ve ya beslenme şekli yapın. Bu oranların tutmasına özen göstermelisiniz.

Antremandan 60-90 dakika önce

Protein = 0.25g/lb kas-kemik ağırlığınız lb cinsinden
    Karbonhidrat = 0.25g/lb kas kemik ağırlığınız lb cinsinden
    Makro planlarınıza uyuyorsa burada yağ kullanılabilinir. Bu öğün sabah kalkar kalmaz antreman yapıyorsanız atlanabilinir.

ve ya

Karbonhidrat = 0.25g/lb kas kemik ağırlığınız lb cinsinden
    Bu öğünü eğer antremanda 2 saat ve ya daha çalışacaksanız almanızda yarar var. Gastrik problemleriniz varsa burada yağ alımı yapmayınız.

Antreman sonrası 30 dakika içinde

Karbonhidrat = 0.25 - 0.50 g/lb kas kemik ağırlığınız lb cinsinden ( burada diyetinizin karbonhidrat kısıtlamasına göre ayarlayınız)
    Burada da makro planlara uyduğu sürece yağ alımı yapabilirsiniz.

Antreman sonrası sonrası öğünün ise nasıl olduğu yukardaki protokol uygulandığı sürece 1,2 ve ya 3 saat sonra alınıp alınmaması önemli değildir.

Şimdi yazacağım konuyu herkes kabul etmeyebilir. Fakat son araştırmalar gösteriyor ki antreman sonrası alınan Glisemik indeksi yüksek ve ya düşük besin almak çokta önemli değil eğer antreman öncesi öğününüzü önemsemiyorsanız. Peki glisemik endeksi yüksek karbonhidratları kimler almalı ? Günde 1 den fazla çalışıp glikojen depolarını tüketen atletler faydalanabilir. Bunun dışında antreman sonrası alacağınız karbonhidratın glisemik indeksinin ne olacağı kesinlikle kişisel tercihinizdir.

Akay, jimraynor, darknesssword ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
  16. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Bir öğünde sindirilecek proteinden genel olarak 30-40gr arası olarak bahsediyoruz sporcunun yapısına göre. Peki bir öğünde sindirilebilecek karbonhidrat miktarı diye birşey var mı ? Birkaç gündür aklıma takılıyor. Ben mesela günde 4 öğünde çok güçlü karb alımı yapıyorum fakat diğer öğünlerde proteini aynı oranda tutmama rağmen karbları daha ufak tutuyorum. Bunun yağlanma gibi bir dezavantajı olabilir mi? Son dönemde çünkü yağlandım biraz ve sebebini hala tam olarak çözemedim.

17. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    karbonhidrat kaslara besin taşınması açısından en önemli temel öğedir..genelde kolay kilo düşmek için karbonhidrat alımı mınumum sevıyeye cekılmeye calısılır ama bu durum adele kaybı yapmaktadır..çünki kaslar beslenme gucunu kaybetmektedır bu durumda zamanla adelelerınızın ufalmasıyla sonuclanır..defınısyon kaybı yapmadan adele kaybetmeden beslenmeyı ben ve yarısmacı dıger arkadaslarım gunde vucud agırlıgımızın 5 katı gram olarak uyguluyoruz..ıdman yapmadıgmız gunler ıse bu mıktardan daha dusuk bı sevıyede tutmaya calısıyoruz..karbonhıdrat ve proteın tuketımını gun ıcınde ıyı bolmek gerekıyor aşırı yuklemeler vucudda yağlanma ya da ödemle sonuclanabılmektedır..tukettıgnız proteını yada karbonhıdratı ne kadar cok öğüne bölersenız o kadar iyi.. bir saat ıcerısınde ne kadar vucudunuzun emebılecegını hesaplamak sıze bısey kazandrmaz zaten uygulayamassınız rakamlarda insana göre steroid vs kullanımına göre protein sentezleme yeteneği farklıdır..onun ıcın kendı sosyo ekenomık durumunuza göre böle bıldıgınız kadar bolun..cıddı bulk buyume dusunenler ıcın kg başına 8 gram bıle olabılır ,ıyı bölünmek şartıyla ama hem definize kas gelişimi için hemde adele kaybetmemek ıcın dedıgım gıbı genelde kg başına 5 gram dıe hesaplıyoruz bızım buralarda:=) zaten yarışma donemınde ıllakı karbonhıdrat kesılıyor olabıldıgınce, adeleden de kaybedıyorusunuz bi miktar tabi..ama gelişim donemınde spor yaparken karbonhıdratı kesmek akıl mantık işi deil yağ gıder ama yanında adelede götürür..bu arada hesap kıtap yaparken aldıgınız proteinli besinlerınde karbonhıdrat mıktarlarını goz onunde bulundurmanızı tavsıye ederım

jimraynor bunu beğendi.
  18. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Yaklasik 4 aydir < 30 gr KH = Anabolic Diet ;)

Boy 175
    Kilo 69

19. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Bulktayım..dün karbo olarak 6 dilim köy ekmegi,9 ortaboy haşlama patates yedim..

20. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Günde ne kadar aldığımı bilmiyorum.Ama genellikle az alıyorum.20-ve 40 arası

Sayfayı Paylaş