günlük hayat ve beslenme zorlukları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hakonek tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    yaklasık 2 senedir bu sporu yapıyorum ve universite ogrencisiyim.bu sene basına dogru elimde olmayan nedenlerden dolayı sporu 4 ay bırakmak zorunda kaldım.bu sure zarfında vucudumda ciddi bir yağlanma meydana geldi.spora geri dondum ve yağ yakma amaclı antremanlara basladım.beslenmenin cok onemli oldugu bu sure zarfında malesef okul hayatının ve ozelikle okudugumuz bolumun getirdigi zorluklar nedeniyle beslenmeme dikkat edemiyorum.gunduz okuldayken sağlıklı besin bulamamamı geçtim, haftanın en az 3 gecesi proje calısmaları icin okulda calısmak zorunda kalıyoruz ( mimarlık belası ) .okul tek kelimeyle lanet bir yerde ve gece acıkan bir insanın tek yiyecek alternatifi pizza ve kokorec yani benim en son almam gereken gıdalar :D. aclıktan ölmemek icin ne kadar dirensemde en sonunda teslim oluyorum.bu durumdan son derece rahatsızım.okulum uzakta ve bi ton cantayla gidip geliyorum o yuzden yemek goturmekte benim icin pek uygun bir secim değil. beslenmemi duzene sokmam icin tavsiyelerinizi bekliyorum.ozellikle benim gibi ogrenci arkadaslarımız okulda beslenme konusunda yasadıkları zorlukları nasıl atlattıkları konusunda tecrubelerini paylasırlarsa cok yardımcı olabilir...

Pinky bunu beğendi.
  2. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    200 gr haşlanmış makarnayı bir kaba,300 gr haşanmış tavuğuda buzdolabı poşetine koyuyorum..ve bunları yanımda taşıyorum(çantamda)..vakti geldimi açıp yiyorum .2 öğün geçyor böylece ;)

3. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yapıcak birşey yok mezun olmayı bekle ondan sonra düzgün beslenip sporunu yaparsın

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    ögrencilerin aslında çalışan kişilere göre daha rahat bu işi yapması lazım...murinyonun dedigi gibi haşlanmış tavugunu , pilav veya makarnanı yanında götürüp ders aralarında boş sınıflarda mideye indirirsin ...sorunun maddi oldugunu pek sanmıyorum çünkü dışarda yediginiz ortalama yemek 10 ytl ye patlar bununla rahatca tavuk gögsü ve prinç alınabilir...şu anda bende ögrenciyim ama staj yapıyorum ve size rahatlıkla söleyebilirim çalışma hayatı başlayınca bu sporu yapmak dahada zorlaşıyor okulda en azında 2 gün tatil var bu günlerde en azından hem çok saglam beslenilip hemde saglam antreman yapılabilir

Sayfayı Paylaş