Günlük diyet programım ve Spor önerileriniz.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cems150 tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar arkadaşlar,öncelikle diyetisyenimin hazırladığı 1800 kalorilik zayıflama diyetimi yazıcam.

kilo:119 kg
    boy:189 cm

Sabah Şekersiz ıhlamur veya açık çay (2-3 bardak)
    (08:00) 1 kibrit kutusu lor peynir yada 1 haşlanmış yumurta(haftada 4 gün)
    8 adet zeytin(haftada 2gün) 2 tane ceviz
    3 ince dilim kepek ekmeği
    çiğ sebze(yağsız)

ara öğün 1 porsiyon meyve
    (10:00)

Öğle 1 kase çorba
    (12:00) 2 adet ızgara köfte veya haşlama tavuk veya et yerine geçenler
    yağsız salata
    1 kase yoğurt
    6 yemek kaşığı pişmiş sebze yemeği

Ara öğün: 1 porsiyon meyve
    (15:00)

Akşam 1 kase çorba
    (18:00) 2 adet ızgara köfte veya haşlama tavuk veya et yerine geçenler
    yağsız salata
    1 çay bardağı yoğurt
    6 yemek kaşığı pişmiş sebze yemeği

Ara öğün 2 dilim kepek ekmeği ve 1 dilim lor peyniri
    (21:00)

Ara öğün: 1 su bardağı süt
    (22:30)

Ayrıca söylemeye gerek yok süt yoğurt az yağlı haşlama yumurta haftada 3-4 kere ve Her yemekten 10 dk önce 2 su bardağı su , yemeklerden sonra da 10 dk adımlama yürüyüş yani haraket ve ara öğünlerdeki meyveleri protein kaynağı olabilecek bir gıda ile tüketmeliyiz.(süt,yoğurt,ayran,peynir,köfte,vb.)

Evet doktorun verdiği diyet bu bana çok uyuyor uymadığım bir kaç kısım var salata yemiyorum yoğurt yerine peynir yiyorum 22:30 daki süt ü içmiyorum duh

Diyette bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama yinede eksik gördüğünüz bir şey varsa bekliyorum.

Şimdi Gelelim asıl ihtiyacım olan şeye Benim bir spor programına ihtiyacım var.
    Doktorum sabah 30-45 lık yürüyüşe çıkmamı önerdi ama sabahları dışarı çıkmayı sevmiyorum , evde bisikletim ve 2 x 10 kg lık dumbell larım var. Elimdeki imkanlarla yapabileceğim bir program yazarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Ukalalık gibi olucak ama senin doktor karbonhitratı ve öğün sayısını biraz yüksek tutmuş

11 ince dilim kepek ekmeği 2 porsiyon meyve.Protein çeşitli, fakat miktarı az ve akşam yemeğinden sonra 2 ara öğün :) Özellikle yatmadan önce süt vermiş yatağa aç girmek en mantıklısı

Sabahları aç karnına bisiklet iyi bir seçim olur dumbeller için ise forumda araştırma yaparsan hareketler bulabilirsin tavsiyem squat olur ama.

cems150 bunu beğendi.
  3. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Banada öyle geldi :) kepek ekmeğini baş parmağım kadar avuç içim kadar büyük olacakmış dilimler 11 dilim yemememe rağmen 1 kepek ekmeği yiyorum akşamları süt ü içmiyorum :) banada garip gelmişti ama akşam 1 dilim ekmek çok az peynir yiyorum 21 deki ara öğünde bu arada ana öğünlerde tavuk yiyorum hep kırmızı et sevmiyorum göğüs alıyorum onu haşlıyorum .diyetime eklemem yada çıkarmam gerekenler sizce nedir ?

spor a gelince sabah 7 de uyanıp 8 e kadar bisiklet sürcem akşam yemeğinden sonrada 1 saat dumbbell programı yaptım onu yapıcam squat öneriyorsunda :) dün yaptım bugun ayağı kalkamıyorum :)) bacaklarım kötü ya :)

carmelo114 bunu beğendi.
  4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Bence ekmekler çıktığı zaman diyet güzel duruyor. Sadece bu 6 kaşık sebze yemeği 2 köfte hesabına çok takılma ekmek yeme, 1 dolu tabak sebzeni 100-150 gram etini ye.Onun dışında çorba gerçekten güzel bir seçim.Birkaç tavsiyede bulunucam yoğurt yemek yerine cacık yapıp birde nane ile süslersen daha uzun süre tok tutucaktır.Ara öğünde 1 porsiiyon meyve yerine yarım porsiyon meyve 2 kaşık yoğurt ve toz tarçın hem daha cok tok tutar hemde Glisemik indeksi daha düsük olur.

cems150 bunu beğendi.
  5. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım kahvaltı dışında ekmek yemicem o zaman kahvaltıyı ekmeksiz yapamıyorum :) genimizde var, yoğurduda dediğin gibi yapıcam. önerilerin için tesekkürler.

carmelo114 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş