Günlük besinlerim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HessH tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. HessH

HessH Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar kendim 4 aydır body building , yani vücut geliştirme ile uğraşmaktayım ve daha yeniyim. Benden bilgili ve bu işi yıllarca yapmış arkadaşlara kendi günlük tükettiğim besinleri yazmak istiyorum. hem kendi açımdan doğru ve yanlışlarımı öğrenirim. hemde benim gibi yenilere yol göstermiş olurum. şimdiden teşekkürler.

Sabah Kahvaltısı :

2 adet haşlanmış yumurta beyazı
    2 dilim kızarmış çavdar ekmeği
    Ekmeklerin birine peynir altı suyundan yapılmış yağsız ve tuzsuz Lor peynir ,
    Diğerine Fındık ezmesi sürerek yemekteyim.
    yanında yeşil çay ve hemen ardından 1 kase süt eşliğinde yulaf ezmesi içerisine 1 tatlı kaşığı kadarda çiçek , kestane yada çam balı.

Öğlen Yemeği :

Bu öğün günlük yemeklere göre değişmektedir. yani evde yağı ve tuzu az olarak pişen yemeklerden özellikle sebze ve tavuk olmak üzere , yarım porsiyon yemekteyim.

Örneğin ; Haşlanmış yarım tavuk göğsü , Ispanak , Lahana , Brokoli ( Hepsini aynı zamanda tüketmiyorum tabii )

İkindi Yemeği : ( ara öğün )

2 adet kuru incir
    2 adet kuru kayısı
    100 gr kuru üzüm
    4-5 adet kuru dağ çileği
    4-5 adet mürdüm eriği
    20-25 adet kabuklu badem
    1 adet muz
    1 bardak süt ( içerisine 1 tatlı kaşığı dut yada üzüm pekmezi )

Akşam Yemeği :

1 kase çorba ( az yağlı ve az tuzlu olmak şartıyla herhangi bir çorba olabilir )
    bol limonlu ve yeşillikli salata
    duruma görede sebze yemeği.

Yaş 20 , Boy 180 cm kilo 80 kg

Not : SABAH VE İKİNDİ ( ARA ÖĞÜN ) KESİNLİKLE DEĞİŞMEMEKTEDİR. DİĞER ÖĞÜNLER YUKARIDADA BELİRTTİĞİM GİBİ DURUMA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR FAKAT FAZLA BİR DEĞİŞİKLİK YOKTUR. DEDİĞİM GİBİ BUNU YAZMA AMACIM HEM HATALARIM VARSA ONLARI DÜZELTMEK HEMDE YENİ BAŞLAYAN ARKADAŞLARA ( BENİM GİBİ ) BİRAZDA OLSA YOL GÖSTERMEK AMACIYLA YAZILMIŞTIR. ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme: 1 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş