günlük 100 gr whey protein kullanmı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mankiw tarafından 27 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yaklasık 4.5 aydır bu sporla uğraşıorum ,iyi beslenemiyorum ve tahmin ettiğiniz gibi sonuç hüsran , beslenme için yeerli zamnım ve ortamım yok, bu yüzde 2 haftadır bi sabah kalktıgımda bide gece whey protin tüketiorum(1 yemek kaşıgı)

acaba bunu biras daha artırıp günde 100 gr whey protein tozu kullansam bi zararı görürmüyüm.Biliorum bunlar doğal zaararı olamayn seyler ama vücut tembelleşir artık belli bi süre sora hazır protein yüüznden,bole bi kullanımdan sora ne zman ara vermem ne kadar süre araa vermem gerekir, bide yağlanma sorunum var bunun içinde cla kullanıorum life time , gainer var bide 1 hafta kullandım 1.5 kilo aldım ama sırf yağ olarak
    l-cartinim var antramanan önce alıyorum , bide amino asidim var

bu antreman yapamdıgım günlerde amino asid almalımıyım?

cevabılarını için şimdiden teşeşkürler
    kilo 70
    boy.171-72

2. koko

koko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    whey

arkadasım senın için 50 gr protein yeter bence

3. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bir defada 30 gramdan fazla whey almamaya çalış body de hüsran olmaz 2 aydır iyi beslenmeme rağmen ölçü alamıyordum hırslandım beslenmemi idmanı mı artırdım farketti.Sende beslenmeni ihmal etmemeye çalış yumurtayı hor görmeyin gelişimimde önemli yeri var.Bence moralini bozma.idman günleri üç defa 30 ar gram alıyordum.İdman harici günler 60 gr alıyorum. Başarılar..

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kahvaltıdan sonra 4 tablet amino asit--idmandan 45dk önce 20gr çikolata...30dk önce 4 tablet amino asit.çıkınca 35 gr whey protein...öğün aralarında 30gr whey protein--yatmdan önce 100gr peynir 4 tablet amino asit... al sana cm formülü...elindeki malzemeyle bu çıkar...
    bi dene istersen...

5. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Bekle biraz. Daha yenisin. 4.5 ayda arnold olamazsın. Sadece yavaştan forma girebilirsin.
    Spor yapmak içinmi yapiyorsun yoksa ronnie olmak için mi bi karar ver...
    bence 1 yılını doldurmadan protein kullanma... eğer elinde varsa sadece eksik beslendiğin günlerde 1 porsiyon al o kadar. (24 Gr.) B Vitamini kompleksleri alabilirsin onun dışında...

6. vincenzo234

vincenzo234 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Whey protein 100 gr da alsan 1 şey olmaz.Ama şöyle bir sorun var whey in özelliği çok hızlı emilimi olması bu yüzden antreman sonrası acil proteine ihtiyaç duyan vücudun ihtiyacını karşılamak için whey nerdeyse gelenekselleşti her sporcu için.Günlük kullanıma gelirsek hızlı emilim yüzünden whey çok kullanışlı değildir.Çünkü en geç sindiren vücutta bile 1.5 saat kalır bu yüzden wheyi alırsın 1 saat içinde sindirilir vücut proteinsiz kalır gün içinde daha çok uzun sürede sindirilen dolayısıyla vücudun protein stoklarını uzun süreliğine doldurabilecek protein gereklidir.Gece yatarken ise 8 saat besin alamayacağın için whey en yanlış seçim max 1.5 saatte vücudunda protein stokları 0 lanır ve vücut katabolik(kas yıkımı) etkiye maruz kalır.

Özetle :

Antremandan sonra çok hızlı sindirilen protein
    Gün içinde ortalama proteinler(Genelde yumurta ve et)
    Gece uzun süre vücutta kalan proteinler

Benim tavsiyem bulabiliyorsan yazdıklarımı:

Antreman sonrası 1 kez : Whey protein isolate
    Gün içinde 1 kez : Whey protein concentrate
    Yatarken 1 kez: Casein

1 ölçek : 30 gr tozla
    Böylece günde 90 gr protein tozu kullanmış olursun ve hepsi zamanında alınmış olur.

Sayfayı Paylaş