Günlük 1 Kilo Soslu Tavuk Göğüsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Revolution1998 tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben spora yeni başladım 76-77 kiloyum ve günlük protein ihtiyacımı karşılamak için 1 kilo tavuk göğüsünü akşamdan pişirip yemek kaplarıma koyup kahvaltıdan sonraki 5 öğünde tüketiyorum.Fakat sormak istediğim birkaç soru var bu kadar tavuk tüketmemin bir zararı olur mu(Günlük 3 Lt. Su tüketiyorum) Birde tavuğu yağsız kendi suyuyla tencerede pişirip bu tavukculardaki tavuk baharatı ile az birşey kavuruyorum. Bu tavuk baharatı zararlı mıdır?(Az miktarda tad verecek kadar döküyorum)

2. ahmetsalih37

ahmetsalih37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam alacaginiz protein in hepsini tavuktan almaya calismayin. Birde fazla geldi gunluk bir kilo sizin suan max 210 220 gram protein almaniz lazim. Ne kadar yerseniz yeyin depolamaz proteini vucut fazlasini atar

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

3. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1 kilo tavuğu direk yemiyorum, öğünlere ayırdığım için vücut proteini parça parça alacaktır diye biliyorum. 5 öğünde yediğim için öğün başına 200gr düşüyor.

4. ahmetsalih37

ahmetsalih37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladim hocam demeye calistigim o degil. Yulaftan sebzeden yumurtadan yani farkli farkli besinlerden almalisin diyorum.

batu78 bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başladıysan 1kg fazla. Yumurta ye, peynir ye, baklagillerden tüket, balık ye. Körü körüne tavuk yenmez öyle yeni başlamışsın hemen bıkma spordan.

abseto bunu beğendi.
  6. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    omur gecer mi tavuk etiyle, 2. gun kusarsın.

abseto bunu beğendi.
  7. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlarınız için teşekkürler.Yulaf ezmeside yiyorum yumurta her sabah 5 tane sarısıyla yiyorum light süt içiyorum badem falan yiyorum salata yapıyorum bazen tavuk yerine kırmızı et yada balık alıyorum. Fakat çoğunlukla tavuk yiyorum. Karabiberi biraz fazla atıyorum az bir şey tavuk baharatı tavuk döner gibi oluyor. Severek tüketiyorum. Aklıma takılan şey fazla tavuk tüketmenin zararı var mı? Tavuk baharatının diyete zararı var mı?

8. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    yediklerini yazip not almiyorsan ne yedigini bilemezsin. belki alman gerekenden daha az kalori veya protein aliyorsun.

9. ahmetsalih37

ahmetsalih37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Baharatin zarari olacagini sanmiyorum ama haftada 5 gun tavuk diger Gunler balik veya kirmizi et oneririm. Sonucta yedigimiz tavuklar 1 1.5 ayda buyutuluyor. Köy tavugu olsa zarari olmaz ama simdiki tavuklar malum

Birde 1 kilo tavuk cok fazla hocam. Kahvaltin da iyiymis. Onu 500 600 gram civarina dusur bence. Makro hesaplama yaparak vucudunun gunluk ihtiyac duydugu proteini almalisin. Fazlasina gerek yok.

Revolution1998 bunu beğendi.
  10. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yediklerimin programını vücudumun ihtiyacına göre hesaplayıpta oluşturdum kilo almak için gayet sağlam yiyorum. Umarım bir kaç ay sonra gelişimimi sizler ile paylaşırım. Teşekkürler herkese

11. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fazla protein alıyorsunuz ... 160-180 gr yeterli olacaktır ... Mesela 600 gr pişirin tavuk bunu 3 e paylaştırıp yanına balık olur yağsız et olur vs ekleyin kahvaltı ile 6 öğün çok fazla bi anda vücuda çökmek pet mantıklı değil bir mekanizması var... İlk olarak 4 öğün yeterli olacaktır 5. öğün fazla bile emin olun ...

12. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1 haftadır bu şekilde besleniyorum, bir öğünü tükettikten 1 saat sonra acıkıyorum diğer öğünü sabırsızlıkla bekliyorum. Bir yerde vücudun bir öğünde en fazla 30-35 gr proteini vücuda aldığını diğerlerini attığını okumuştum ondan dolayı 5 öğüne anca sığıyor. Hem balık ile tavuğu aynı gün tüketmem benim için biraz sıkıntılı tek çeşit et hazırlayabilirim öğrenci olduğum için. Bu şekilde 1 haftadır besleniyorum ve vücudumun gelişmeye başladığını hissediyorum.

13. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    sabah yumurta peynır yıyorsan gun ıcınde 400 500 gram tavuk yeter 2 kerede ye aksam evdeki yemeklerdende ye ayrıyeten sebze baklagıl ıhmal etme tavugu ogunden bıle sayma yandakı yemekler senın ıcın daha onem taşır

14. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gayet iyi anlıyorum öğün başına protein alımı kişiden kişiye göre değişir 100 kg lık %8 yağ oranındaki birisi ile 70 kg lık %8 yağ oranındaki birisnin protein sentezi bir olmaz değil mi :)

15. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu akşam 800gr aldım tavuğu 4 öğünde tüketecem

16. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Daha iyi olacaktır . Gece yatarken 100-150 gr lorda tüketebilirsiniz ..Lor + çeri domatesi ufak ufak doğrayın içine dilerseniz yeşil soğan ile çok güzel tadıda oluyor .

17. Revolution1998

Revolution1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    2 Büyük bardak light süt içiyordum fakat aklımda duruyordu sütle loru mikserde karıştırıp içmek yarın imkanım olursa alıcam lor peynirinden.

Sayfayı Paylaş