Günde tek bölge çalışma prensibi nasıl olmalıdır ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Hacim için günde tek bölge çalışmak istiyorum.
    Fakat tek bölgeyi çalışırken kas kaybı yaşamamak için (overtraining durumundan söz ediyorum yanlışsa düzeltelim) ne yapmalıyız ?
    Örneğin; sadece göğüs çalıştığımızda toplam hareket sayısı artmalı mı ? Yani tek bölge çalıştığımızda tüm hareketleri yapsak kasa zararı olur mu ?
    (Diğer kas grupları için de geçerli)

İshak01 bunu beğendi.
  2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Tek bölge çalışmanın amacı hacimden çok kasa minimum zaman da maximum kan pompalamaktır.
    Hacim senin beslenmen ile alakalı bir durum.
    Madem amacın hacim, izalasyon hareketlerinden uzak durman senın yararına olucak, presslere odaklı bir antrenman programı uygulaman gerekir.
    Yeteri kadar protein/carb aldığın zaman tek kas grubu çalışarak Overtraining olman imkansıza yakın.

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Anladım fakat neden izolasyon hareketlerinden uzak durmalıyım ? Zararı nedir ? Ya da faydası yok mu ?

İshak01 bunu beğendi.
  4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Overtra olmak o kadar kolay bi iş değil 2 gün al kaldır indir olmazsın yani merak etme afrikada yaşamıyorsun beslenmen,dinlenmen güzelse olmazsın kolay kolay

İshak01 bunu beğendi.
  5. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Faydası var hatları daha belirginleştirir ve keskinleştirir.(Yağ oranına bağlı)
    Hacim için dediğin için izalasyondan uzak durmanı söylemiştim, bunun sebebi ise
    yapacağın hareket sayısının ne az ne çok olması lazım, izalasyon hareketlerini de eklersen presslerden verim alamazsın. Gücün kalmaz.
    Ve antrenman süresi uzar. Tek bölge çalışıpta o antrenmanı 40dk da bitiriyor isen tek bölge çalışmanın bir anlamı kalmaz.

İshak01 ve elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş