Günde kaç Litre Su içilmelidir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bedo123 tarafından 5 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Günde Kaç Litre Su İçmeliyiz ?

Anketin kapanma tarihi 24 Mart 2013.
  1. 1 Litre

4,8%
  2. 2 Litre

29,9%
  3. 3 Litre

42,5%
  4. 4 Litre

22,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

fazla dalak şişmesi başkaa konsantrasyon kaybı başka :) su hayattır slognanıı duymadın sanırım insan vücudunun %55 i nin su olduğunu 6. sınıf biyoloji dersinde öğretiyorlar ama sen o derse geç kalmışsın sanırım :) örnek değil senin 8. sınıf biyoloji kitaplarında yazar bunlar aç oku hakam kesip kesmediğimi gör

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    4-5 lt rahat iciyorum ben kısın bile en az 3 lt oluyor

themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  4. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

içtiğimiz su vücut ağırlığına göre tavsiye ediliyor.

Tavsiye edilen oranlar şöyle: 70 kilo için 4 Litre
    80 kilo için 5 litre
    90 kilo için 6 litre

Kaynak: Das Schwarze Buch 2006

Selamlar

AkrepHan bunu beğendi.
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada eklemek isterim antremanda su ne kajdar ieçrseniz için işeme isteği duymazsınız antremanı hakkıyla yapıyorsanız çünkü zaten ter yoluyorla vücuttan su atılıyor antreman başında idrar atımı yapılırsa antremanınızda hardcore çalışma esasına dayanıyorsa su atımı ihtiyacı duyulmaz

iyi forumlar

6. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Uzmanlar en az 2,5 litre diyor. Ben yaklaşık 3 litre içiyorum. Gün içinde aklına geldikçe birer bardak iç. Bir anda oturup litrelerce içmeye kalkma.

7. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    gün icine yayarak 3 litre civari iciyorum bence bi sporcu icin mantikli

8. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş bu ne ter...
    olimpos dağında hercule le hardcore vücut mu çalışıyorsun be mubarek..
    salon değil sauna senin gittiğin heralde.
    antremanda su veya başka birşey içmenizi tavsiye etmem.
    Koşudan sonra bir kere kurulanıyorum ondan sonra fazla terlemiyorum.
    hardcore değilde daha çok maraton veya çok tekrarlarda terleme olur.
    Gene yanlış biliyorsun Akrephan... :)

FtgO bunu beğendi.
  9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    evet yanlış biliyorum ben yanlış yapıyorum ve forumun ve ittiğim salonların içindeki sporcularda öyle yarışmacılar dahii (yarışmacılarla da tanıştım çok profeayonel olmasalarda) bir tek sen doğru yapıyorsun devam et :)

10. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    İçme sularına evimize ulaşana kadar mikroplar karışıyor. İster plastik şişede su alın ister musluktan için. İkisi de mikroplu. O yüzden ben çok su içmiyorum. En başta içme suyundaki florör insan beynine zararlıdır. 4 litre su içenler kesinlikle beynine ve vücuduna zarar veriyor. Şu an 3-4 litre su için yazan arkadaşların mesajına bakıp bakıp gülüyorum. Bir yandan da forum üyeleri o insanları örnek alıp o kadar su içtiği için üzülüyorum. Size iyi zehirlenmeler. Çok su = böbrek taşı.

http://www.okyanusum.com/beyinepifizi.html

"Beyin epifizinin 3. göz olduğu iddia edilmekte.Dokusal olarak göz yapısına benzemekte (kornea, retina). Tabii bir farkı var. Gözlerimiz ışığa duyarlıyken, yani organın fonksiyonları ışık girdiğinde devreye girerken, pineal gland ışık kesildiğinde işlevselliğine başlıyor.
    İsa'nın bir sözü var : "Karanlıkta oturanlar gerçek (büyük) ışığı görürler" diye. Bu yine beyin epifizine yani pineal glande atfediliyor.
    Fakat yukarıda eklediğim resimde de farketmiş olabileceğiniz gibi bu organcık yaşlandıkça , özellikle günümüz modern dünyasında kireçleniyor ve işlevini yitirmeye başlıyor.
    Bunun en büyük sorumlusu olan kimyasal maddelerden biri de florür ve tabii ki sularımızdaki kireç.Ama bir numara florür ya da florüd."

Son düzenleme: 19 Eylül 2012
  11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    saçma sapan kaynakalr gösterip aynı şekilde konuşmanız ve insanların akfasını karıştırmanız canımı sıkıyor 3. göz e zarar veriyormuş biz telekineziden bahsetmiyoruz konumuz vücut için su içmek ve vücudumuzun katılık oranı. saçma sapan teoremlerle böbrek taşı oluşturur demek için böbrek taşının neden oluştuğunu bilmek gerekir ki bilmediğniiz aşikar. suların içindeki florür taşa sebep vermiyor kireç sebep veriyor ve kireçte her suda farklıdır bunada suyun SERTLİĞİ denir

12. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Çok yakın bir arkadaşım böbrek taşı hastası ve doktor ona çok fazla su içmesini öneriyor.Yani (Çok su=böbrek taşı) bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

AkrepHan bunu beğendi.
  13. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Su içmek böbrekte taş yapar ancak ...
    gene ağrılardan rahatlamak ve idrar yoluyla taşı düşürmek için su içilir.
    Özellikle yazın çok su içildiği için böbrekte kum taş oluşur.
    Tablet şeklindeki ilaçların %95 talk 'tır. Sürekli alınan bu tür haplar iyi değildir.

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    fazla su içmenin böbrek taşı yaptığı doğrudur tabii suyun içine kaşık kaşık kireç atıp içiyorsanız. Hangi doktora giderseniz gidin günde 3 4 litre su içen adamda böbrek taşı oluşmaz !

mr_dblue bunu beğendi.
  15. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Böbrekte taş oluşumu genetiktir. Böbreğin yapısına bağlı.
    İçindeki kıvrımlarda birikiyor suyun tortusu.
    Akrephan gene determinist bir şekilde, sanki hekimler tabbibler odası üyesi edasıyla...
    3-4 lt den birşey olmaz diye yazdın.
    Sanki insanlara günde 1,5 lt yetmiyorda.

FtgO bunu beğendi.
  16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yetmiyor istediğin doktor,hekim, odaya başvur bu böyle 2x2 nin 4 ettiğini bile burda yalanlarım sana felsefe tartışsaydık eğer:ama tıp tartışıyoruz ve bu bilindik bi bilgi günlük 1.5 lt su içersen böbrek yetmezliği gibi hastalıklar baş gösterir

17. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    "böbrek yetmezliği baş gösterir" böyle kesin konuşamazsın.
    İnsan araba motoru değil, böyle bir seri üretim, kalıp gibi göremezsin.
    böbrek yetmezliği, bir besinden fazla tüketilmesi çay kahve gibi böbreğin çok çalıştırması ve zorlamasından veya sürekli zehirli veya pis birşey yediğinizde olur.

İnternete açtığınız ilk sayfda fazla su içilmesi böbrek yetmezliği belirtisi olarak görülüyor.

http://temelsaglik2.saglik.gov.tr/dosya/Yayinlar/KronikBobrekYetmezligi.pdf
    burda böbrek yetmezliği ilgili bir araştırma var.

neyse biz gene vücut geliştirmeye dönersek.
    bu prof bodycilerin musabakalara çıkmadan önce su atmak için ilaç kullanırlar.
    daha kasları ortaya çıkması için.
    o yüzden antrenmanda su içmeyin, antrenman sonrası aynada daha iyi görünürsünüz...
    ve bu moralinizi yükseltir...
    çalışmanın verimini başarılı olduğuna daha fazla çalışmanıza teşvik eder...

18. Leopar

Leopar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Günde en az 3 litre içilmeli. Eğer çok fazla terlediyseniz daha fazla içmelisiniz. Abartıp da zehirlenme geçirmemek lazım tabi.

19. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

hahahahha :D hiç güleceğim yoktu prof ve sen kendini bir tutuyorsan bilemem ayrıca bir antremanda olan bir şey değil ki bu :D :Dhahahah yarışmacıların definasyona girdiklerinde vücutlarındaki su ve yağı minimum a indirip çıktığı biliniyor ayrıca deri kurutuluyor ve boyandığında tüm lifler ortaya çıkabiliyor bu müsabık kişilerdir ayrıca müsabıkların videolarını izlediğinizde aralarda su veya shake içtikleri görülmüştür shake içiyorsanız suya gerek yok ama susuz antreman güç kaybı demektir 4 litre ve üstü antreman günleri içilmelidir sadece 1,5 litre bile antremanda sizi ancak toparlar ki 10 litre bile içseniz kaybettiğiniz suyu yerine koyamazsınız insan vücudunun büyük bölümünün su olduğunu öğrenmişsinizidr ayrıca kaslarında çoğu sudur yani body için su olmazsa olmazdır.!

20. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Antrenmanda su içerseniz
    1-Terlersiniz, insan terlerken vücut enerji harcar. Arabanın klimasını çalıştırması gibidir motora ek yük getirir. O yüzden yokuşta otobüsler klimayı kapatırlar.
    2-Bağırsaklar çalışmaya başlar. Sindirim sistemini çalıştırır ve gene enerji tüketmeye başlar.
    3-Terleme kendinizi aşırı zorluyormuş hissi verir. Her tarafınız yapış yapış olur, sıkıntı ve rahtsızlık verir. Hızlı nefes almakta zorlanmaya işaret eder.
    4-Antrenmanıza yoğunlaşma düşer. Setlerini düşünmek yerine devamlı bir noksanlık hissi olur.
    İdrar ihtiyacı antrenmanınız bölünebilir.

Su içmeden yapılan antrenman
    1-Antrenman sonunda üzerinizden su attığınız için epey bir fit görünürsünüz.
    2-Ne içeceğim diye düşünmeden, ikide bir havlu aramadan antrenmana yoğunlaşırsınız. Yukarda belirtiğim olumsuzlukları yaşamazsınız. Mekanik bir şekilde çalışmanızı yaparsınız.

Fazla su içiyorsanız böbrek yetmezliği işaretidir.
    Videolarda görülen shake içilmesi tamamiyle reklam amaçlıdır. Bu düzgün vücutlu birini koyarak sizi özendirme amaçlıdır. Bariz etkisi yoktur.

iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş